עוד על וייטנאם

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

וייטנאם - נופש בוייטנאם

וייטנאם שלאחר המלחמה הינה יעד תיירותי פופולארי במיוחד. הנופים המרהיבים והתרבות המגוונת והססגונית מושכים אליה מטיילים ונופשים רבים.

וייטנאם נמצאת בדרום מזרח אסיה. היא גובלת עם סין בצפון, לאוס וקמבודיה במערב, ועם מפרץ טונקין במזרח בודרום.

צורתה ארוכה וצרה. שטחה עומד על 331 ק"מ רבוע לערך, ואוכלוסייתה מונה מעל ל 90 מליון תושבים. וייטנאם נחלקת בנופיה ובאקלים שלה בין צפון לדרום. למרות זאת, מטיילים רבים נוהגים לבקר בשני האזורים גם יחד, וליהנות מהמראות ומהטעמים המיוחדים שיש לוייטנאם להציע למטיילים בה.
 

נופש בוייטנאם- לא רק לתרמילאים

וייטנאם היא המדינה המזרחית בין מדינות הודו- סין. היא גם המדינה המתקדמת והמפותחת מבין כולן. וייטנאם ידועה בערים הגדולות והסואנות שבה, בנופים המיוחדים, שחלקם נכללים בשבעת פלאי תבל, בתרבותה, באנשיה ובגיוון הדתי במדינה.
 

המטבח הוייטנאמי ידוע כמיוחד ומלא טעמים והשפעות צרפתיות, ואסייתיות, ועשיר במאכלי ים. כך שחובבי הקולינאריה מביניכם ייהנו גם מחוויה זו.
 

נופש בוייטנם- צפון ודרום בטיול אחד

הכניסה למדינה נעשית גם מצפון וגם מדרום, אך מומלץ לבקר בשני האזורים. טיול בן שבועיים עד שלושה יספיק לביקור באתרים השונים.
 

נופש בוייטנאם- אתרים מומלצים לטיול
 

האנוי

עיר הבירה אשר בצפון המדינה, שוכנת על גדות הנהר האדום. האנוי סואנת וצפופה, אך הנוף בה משווה לה מראה קסום של עיירה רוגעת- שילוב של מסורת וקידמה במקום אחד. השפעות הקולוניאליזם הצרפתי ניכרות בבנייה, בטעמים, וברובע הצרפתי העטור טירות יפהפיות. בעיר פזורים מקדשי דת שונים, מוזיאונים עם מורשת וייטנאמית, בתי קפה, מסעדות וחיים שוקקים. תוכלו לבקר במקדש נוק סון, השוכן על אי באגם הואן קים, הנמצא במרכז העיר.

 

מפרץ הלונג ביי

מפרץ הלואנ זכה להיות אחד משבעת פלאי תבל. כ- 2,000 איים הפזורים על מי מפרץ טונקין. האיים בצורות ובגדלים שונים, נראים ככתמי צבע יפהפיים המשייטים על פני הים. שיט במפרץ הלואנג הינו חוויה לכל מטייל, כמו גם צלילה, וביקור באיים.
 

נופש בוייטנאם- סאפה

העיר ההררית נמצאת בצפון המדינה, ומהווה נקודת תצפית מרהיבה ביופייה על האזור. שפע הצמחיה באזור רק מוסיף ליופי הגלום במקום. בסאפה תפגשו בתושבי שבטי ההרים, ותלמדו על תרבותם העשירה.
 

סייגון/ הו צ'י מין סיטי

העיר הדרומית, הגדולה והמודרנית במדינה. שמה הקודם סייגון הוחלף בשמו של משחרר העיר מידי השלטון  הצרפתי והאמריקאי. היא סמוכה לנהר המקונג, ומשמשת כמוקד העסקים של דרום וייטנאם.

זוהי עיר מגוונת וצפופה, בה תמצאו כבישים סואנים לצד שווקים מגוונים, והשפעות צרפתיות לרוב. העיר מציעה למטיילים סיור בשווקים, ביקור במקדשים ובמוזיאונים המתעדים את המורשת הוייטנאמית, כמו גם את מלחמת וייטנאם העקובה מדם. וכמובן, אל תחמיצו ביקור בדלתת המקונג המופלאה.
 

נופש בוייטנאם- דאלאת

עיר הררית, צפונית להוא צ'י מין, המהווה מפלט צונן מן החום השורר באזור. העיר ההררית, נעימה ומלאת מראות קסומים, נחשבת למקום רוגע ורומנטי. תוכלו ליהנות ממראות וצלילים של מפלים, אגמים וצמחייה שופעת ורעננה. דאלאת נחשבת לעיירת נופש בעיני המקומיים והתיירים, בדומה לדעת הצרפתים ששלטו באזור. יעד מומלץ לביקור הוא עמק האהבה, הכולל מפלי מים וכפרים שלווים.
 

עיירות חוף

חלקה המזרחי של וייטנאם משופע בעיירות חוף, ביניהן- נה טראנג, דאנאנג ומוינה.
 

נופש בוייטנאם- נה טראנג

עיר הנופש המפורסמת והמתויירת ביותר בוייטנאם. המטיילים כאן נהנים חופים יפים, מפלי מים ומראות מרהיבים. יעד פופולארי במיוחד הוא פארק השעשועים Vinpearl land, אליו תגיעו באמצעת נסיעה ברכבל מעל לפני הים.

למידע נוסף:
טיול מאורגן לוייטאנם
טיסות לוייטנאם
ביטוח נסיעות לוייטנאם