עוד על וייטנאם

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

וייטנאם - טיסות פנים בוייטנאם

וייטנאם היא מדינה גדולה. שטחה נפרש על פני למעלה מ 331 ק"מ רבוע. פלאי הטבע, הערים, החופים, התרבות, שבטי ההרים ודלתת המקונג נפרסים לכל אורכה ומהווים אטרקציה מושלמת עבור כל מטייל. דרכי ההגעה ממקום למקום הן מגוונות. תוכלו לעשות זאת באמצעות אוטובוסים מסוגים שונים, רכבות, מוניות, אופנועים ואפילו סירות. כידוע, הדרך היעילה, הנוחה והמהירה מבין כולן היא באמצעות טיסה.
 

טיסות פנים בוייטנאם- נמלי התעופה

בוייטנאם ישנם שלושה נמלי תעופה בינלאומיים, המפעילים קווי תעופה בינלאומיים, אזוריים ופנימיים. מלבדם ישנם מספר נמלי תעופה פנימיים, עליהם תוכלו להתעדכן באתרי חברות התעופה ודרך סוכנויות הנסיעות השונות. נמל התעופה הצפוני ביותר נמצא בעיר הבירה האנוי. נמל התעופה הדרומי והגדול ביותר בוייטנאם נמצא בהו צ'י מין, לשעבר העיר סייגון הקרויה על שם המנהיג ששחרר אותה מהכיבושים. שדה התעופה השלישי הממוקם במרכז המדינה, בעיר דאנאנג.
 

אין זה משנה כל כך מהיכן תתחילו את טיולכם. פעמים רבות הדבר תלוי ביעד ממנו אתם מגיעים אל תוך וייטנאם. ראוי לציין כי יש עונות נוחות יותר לטיול בצפון ובדרום, אך מרבית המטיילים לא מייחסים לכך חשיבות ומטיילים לכל אורכה של המדינה בכל עונות השנה.
 

טיסות פנים בוייטנאם- יתרונות

היתרון הגדול והברור שיש לטיסות פנים על פני כלי תחבורה אחרים, הוא החיסכון העצום והמשמעותי כל כך בזמן. כיוון שוייטנאם הינה מדינה צרה וארוכה, המרחק בין יעד ליעד גדול במיוחד. וכאמור, כדאי מאוד לבקר גם בחלקה הצפוני וגם בחלקה הדרומי. כך שלדוגמא, נסיעה שאורכת בין 10-15 באוטובוס, רכבת או אפילו סירה,  מסתכמת בטיסה בת חצי שעה עד שעה. עלות של טיסת פנים נע בין $100-$65, בהתאם לנקודת המוצא ולנקודת היעד.

 

טיסת פנים בוייטנאם- נקודה למחשבה

ישנם מטיילים רבים שהזמן אינו דוחק בהם, אלא הכסף. סביר להניח שמטיילים אלה יעדיפו להשתמש בדרכי התחבורה הנוספים שוייטנאם מציעה.

מלבד השיקול הכספי, ישנם מטיילים שרואים בנסיעה ממקום למקום חלק בלתי נפרד מהוואי הטיול. הנסיעה באוטובוסים הציבוריים וברכבות המקומיות, בשילוב המפגש עם האוכלוסייה המקומית והתרמילאים האחרים; בתוספת המראות והנופים הנשקפים מחלונות האוטובוסים, מהווים חלק אינטגראלי מהחוויות שהם אספים לאורך הטיול. לכן מטיילים אלה יעדיפו לגמוע לפחות חלק מן המרחקים בדרך היבשה והים.
 

טיסות פנים לוייטנאם- חברות תעופה והזמנת כרטיסים

שתי חברות התעופה המפעילות קווי תעופה פנימיים בתוך וייטנאם הן וייטנאם ארליינס וג'ט סטאר, הזולה יותר.


וייטנאם ארליינס
היא החברה המוכרת והמועדפת יותר. תוכלו להזמין כרטיסי טיסה דרך אתר האינטרנט של החברה, או דרך סוכני הנסיעות.

אתר חברת התעופה וייטנאם ארליינס- http://www.vietnamairlines.com
 

באופן כללי ניתן לומר כי סוכני נסיעות גובים מחיר יקר יותר על תיווך וההזמנה שהם מבצעים. אם אינכם מזמינים טיסה באופן עצמאי מסיבות שונות, ומעדיפים לפנות לסוכן נסיעות מקומי, מומלץ להשוות מחירים ולבחור בהצעה הזולה שתקבלו. למי מביניכם שאוהב להיות מאורגן ולהזמין מראש, תוכלו כמובן לעשות זאת מבעוד מועד ולהזמין את כרטיסי הטיסה כבר בארץ.
 

מטיילים אחרים שמעדיפים לא להגביל את עצמם, או שהם אינם יודעים לפרטי פרטים מהו מסלולו ואורכו של הטיול, כמו גם וכמה זמן הם יירצו לשהות בכל מקום ומקום- יכולים להזמין כרטיסים לטיסות פנים בין היעדים השונים בוייטנאם בסמוך למועד הטיסה הרצוי. למרות הנוחות בהזמנה ברגע האחרון, אתם עלולים להתקשות למצוא כרטיס לתאריך המדויק שתבקשו. טיסות הפנים מלאות עד אפס מקום בעונות החמות. פירוש הדבר שיתכן ותאלצו ללטוס באיחור קל.