עוד על תאילנד

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

תאילנד - עבודה בתאילנד

חלק ניכר מן הישראלים נוהגים לנסוע לטיול ארוך עם תום השירות הצבאי, לפני הלימודים, או בין תארים. שנות העשרים הן תקופה מצוינת לטיול כזה, שכן, לרוב האנשים בגיל זה עדיין אין מחויבויות כמו משפחה ועבודה קבועה, והמרץ ויצר ההרפתקנות בשיאם. רוב הצעירים שחוו טיול גדול בחייהם חוזרים עם עיניים נוצצות, סיפורים בשפע, חברים חדשים מהארץ ומהעולם ולעתים אפילו שפה חדשה שהצליחו לרכוש במהלך חודשי המסע.

חלק מהמטיילים בוחרים גם לעבוד ביעד אליו הם נוסעים.

הסיבות לכך רבות ומגוונות: יש כאלו שאין להם די כסף לטיול ממושך ולכן הם טסים למקום ועובדים שם תקופה מסוימת ואז מטיילים עם הכסף שהרוויחו; יש את אלו שבעיצומו של הטיול החליטו שהם מעוניינים להאריך אותו והם עובדים כדי לממן את הארכת הטיול; ויש את מי שמחליט לעבוד במקום פשוט כדי להעצים את החוויה – להכיר את המקומיים, לרכוש את השפה וללמוד את התרבות.
 

על עבודה בתאילנד

כל הנאמר לעיל לא פוסח כמובן על הטסים לתאילנד. לא מעט מן הישראלים אשר נוסעים לתאילנד מחפשים עבודה בתאילנד מאותן הסיבות שצוינו לעיל. עבודה בתאילנד אפשר למצוא בשפע. יש חברות בארץ אשר מגייסות צעירים המחפשים עבודה בתאילנד; וגם כאשר נמצאים בתאילנד ניתן לחפש עבודה ללא קושי. ישנם כמה סוגי עבודות שישראלים המחפשים עבודה בתאילנד יכולים לעבוד בהם:
 

עבודה בעגלות

לרוב שומעים על עבודה בעגלות (דוכני מכירה המוצבים בקניונים ומרכזים מסחריים) בעיקר בהקשר של ארצות הברית, אך בשנים האחרונות התופעה התפשטה גם לתאילנד ובמיוחד לבנגקוק. בנגקוק מלאה בקניוני ענק ובנוסף יש שם תושבים רבים שהכסף מצוי בכיסם ויכולים להרשות לעצמם מותרות. לרוב, עבודה בעגלות נמשכת 8-9 שעות ביום, היא כוללת עמידה ממושכת והדגמות של המוצרים, ומצריכה כישורי מכירות וידיעת השפה האנגלית ברמה טובה (גם לדעת תאילנדית בסיסית לא יזיק, כמובן). המוצרים שנמכרים בעגלות בדרך כלל הם מוצרי קוסמטיקה וטיפוח של ים המלח, ערכות מניקור, כלי בית וחפצי נוי.
 

עבודה בלימוד אנגלית

אם השפה האנגלית שגורה בפיכם, ואתם דוברים, קוראים וכותבים בה ברמה מעולה, ובנוסף בעלי כישורי הדרכה, ייתכן שתצליחו למצוא עבודה בתאילנד בלימוד אנגלית. אמנם, תאילנדים רבים דוברים אנגלית, אך לעתים רמתם נמוכה והם ישמחו ללמוד עוד ואחרים אינם יודעים כלל וישמחו מאד על האפשרות ללמוד. בתאילנד קיים מחסור במורים ללימוד אנגלית וביקוש רב ללמוד את השפה כך שיש סיכוי טוב למצוא עבודה בתחום.
 

עבודה בתחום התיירות

תאילנד היא מעצמה תיירותית ולא קשה למצוא בה עבודות הקשורות לתחום. אתם יכולים לנסות לפתוח אכסניה או מסעדה משלכם (לא חסרים ישראלים שעשו זאת בתאילנד) או להשתלב בעסק קיים (כעובדים בבתי מלון, מלצרים ועוד)  אם אתם דוברים אנגלית ובעלי יכולות שירותיות.
 

עבודה כמדריכי צלילה/ספורט ימי

איי תאילנד מתאפיינים במפרצונים ושוניות אלמוגים עשירים בצמחייה ובעלי חיים ימיים, ועל כן הם מהווים את אחד האזורים המלהיבים בעולם לחובבי הצלילה. בתאילנד יש בתי ספר רבים ללימוד צלילה, ולכן, אם אתם מדריכי צלילה יתכן שתוכלו למצוא עבודה בתחום. גם ספורט ימי לסוגיו הוא נפוץ למדי באיי תאילנד, כך שמי שמנוסה ויש לו הכשרה בתחום יכול לנסות למצוא בו עבודה.
 

לסיכום: מצאו עבודה חוקית

אם אתם מתכוונים להיות מועסקים דרך חברה שמציעה עבודה בתאילנד, חשוב לבדוק אותה לפני כן ולוודא שהיא חוקית, מציעה שכר הוגן ותנאים נאותים ושיש לה וותק והמלצות ממועסקים קודמים. לא כדאי להתפשר אל מול פיתויים ושיטת ה"סמוך" הישראלית – אם אינכם רוצים להסתבך בפלילים או עם רשויות ההגירה פשוט עבדו בצורה חוקית.