עוד על תאילנד

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

תאילנד - השכרת רכב בתאילנד

תאילנד היא יעד נפלא לחופשה: המדינה האקזוטית מציעה נופים קסומים, תרבות ססגונית, מסורת מרתקת, כמו גם אווירה קוסמופוליטית יוצאת דופן ובילויים מסוגים רבים: החל משופינג בקניוני הענק שבבנגקוק ובשווקים הפזורים ברחבי תאילנד, ועד מועדוני לילה, מסיבות 'פול מון' באיים, והתענגות על הקולנריה המקומית.
 

אפשרויות תחבורה בתאילנד

תאילנד היא מדינה רחבת ידיים והמרחקים מאתר לאתר עשויים להיות גדולים למדי. במדינה כזו, חשוב לדעת כיצד להתנייד כמו שצריך, כדי לא לבזבז זמן יקר ולא 'להתייבש' בנסיעות אינסופיות ומתישות. בבנגקוק, שהיא מטרופולין סואן ועמוס, קל להתנייד ממקום למקום בזכות שלל אמצעי תחבורה ציבורית כמו מטרו, מוניות, טוק טוקים וכמובן, גולת הכותרת של התחבורה הציבורית בעיר, ה-skytrain, רכבות מהירות, נוחות וממוזגות המגיעות כמעט לכל חלקי העיר.
 

אולם, מחוץ לבנגקוק יש להסתמך על טיסות פנים או תחבורה ציבורית. לרוב, אלו הן אפשרויות נוחות למדי: טיסות הפנים בתוך תאילנד הן זולות וחברות התעופה המקומיות הן טובות ברובן, והרכבות הבין עירוניות הן זולות למדי ולרוב מציעות קרונות נוחים וממזוגים.
 

עם זאת, מי שאצה לו הדרך, או מעוניין להגיע ליעדים שהתחבורה הציבורה אינה מגיעה אליהן, יכול להשכיר רכב. השכרת רכב יכולה להיות אפשרות יעילה ונוחה לטיול במדינה, אך יש כמה דברים שחשוב לדעת מראש. לפניכם מידע כללי וטיפים על השכרת רכב בתאילנד.
 

השכרת רכב בתאילנד

ראשית, נתחיל מכך שהשכרת רכב בתאילנד היא אופציה לא רעה לכל תאילנד מלבד בנגקוק. כאמור, בעיר יש מגוון אפשרויות נוחות וזולות של תחבורה ציבורית שניתן להסתמך עליהן, ומלבד זאת, התנועה בעיר נוטה להיות מאד עמוסה ופקוקה.
 

להשכיר רכב בתאילנד אינו תהליך מסובך. למעשה, ניתן להזמין רכב עוד לפני הטיסה לתאילנד, על ידי פנייה לסניף ישראלי של סוכנות השכרת רכב עולמית המציעה השכרת רכב בתאילנד, ולאסוף את הרכב בשדה התעופה כאשר אתם מגיעים. גם כשאתם כבר נמצאים בתאילנד, ניתן למצוא סוכנות רכב, בינלאומית או מקומית, ולשכור רכב בקלות יחסית. בכל תאילנד פזורות סוכנויות להשכרת רכב, אולם, יש לקחת בחשבון שיש ביניהן כאלו המשכירות רכבים ישנים שלא עומדים בתקנים בינלאומיים. חשוב לקרוא ולברר כל פרט בחוזה ההשכרה ולהתעקש על קבלת חוזה באנגלית כדי לא לפספס פרטים חשובים.
 

חשוב לדעת שבשביל השכרת רכב בתאילנד, יהיה עליכם להצטייד באישורים המתאימים. אלו כוללים רשיון רכב בינלאומי (אותו ניתן לעשות בארץ או בתחנת רישוי בתאילנד), רשיון הרכב הישראלי (ליתר ביטחון) וכל הניירת הנלווית.
 

על נהיגה בתאילנד

למרבה המזל, רוב שלטי הדרכים בתאילנד הם באנגלית וכך גם המפות. עם זאת, כדי לא להסתבך ולאבד זמן יקר, מומלץ לשכור מראש רכב עם GPS, לקחת עמכם מכשיר GPS , או להצטייד בטלפון חכם שיש בו אפליקציית ניווט. דבר נוסף שחשוב מאד לדעת הוא שבתאילנד נוהגים מצד שמאל של הכביש (כלומר, ההגה בצדו הימני של הרכב), כנהוג במדינות כמו אנגליה ואוסטרליה. מומלץ לא להתחיל את הנהיגה בנסיעה ארוכה בכביש שאינכם מכירים, אלא להתאמן קצת בקטע כביש בטוח ורק לאחר מכן לצאת לדרך.
 

טיפים כלליים להשכרת רכב בתאילנד

לפני השכרת רכב בתאילנד, בררו לאן יהיה עליכם להחזיר אותו בתום השימוש, כדי לתכנן את המסלול בהתאם. לעתים תוכלו להחזיר את הרכב לנקודה שונה מזו שהתחלתם מבלי לשלם תוספת מחיר על כך. כמו כן, חשבו היטב על מסלול הנסיעה שתכננתם ורמת הקושי שבו, ובדקו עם סוכנות הרכב מהו הרכב המומלץ לסוג הטיול שלכם, וזאת על מנת למנוע קשיים הנובעים מחוסר התאמה של הרכב לתנאי הכביש.

למידע נוסף:
טיול מאורגן לתאילנד
טיסות לתאילנד
ביטוח נסיעות לתאילנד