עוד על תאילנד

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

תאילנד - טיול לתאילנד

גם אם טרם ביקרתם בתאילנד, סביר להניח שאתם מכירים מישהו שביקר במדינה: אח, אחות, הורים, דודים, חברים או מכרים. הישראלים אוהבים מאד את ממלכת סיאם לשעבר ומרבים לבקר בה – ולא פעם, גם מי שכבר ביקר חוזר לבקר בה בשנית. "מדינת האנשים החופשיים" (זהו פירוש שמה של תאילנד בתאית) היא אכן מדינה המציעה חופש והתנתקות מבורכים למי שמגיעים אליה. עם זאת, במדינה אזורים מושכים כה רבים שלעתים קשה לדעת במה להתמקד כאשר מתכננים טיול לתאילנד. ולכן, לפני טיול לתאילנד כדי לבצע מחקר קטן על האתרים המומלצים לביקור במדינה.
 

מבנגקוק ועד האיים: יעדים מומלצים בתאילנד

טיול לתאילנד יכול לכלול הכל –  החל מערים מודרניות ותוססות כמו בנגקוק ועד לבטן-גב רגוע מתחת לעצי קוקוס באי קטן ושלו. אז מה בדיוק מציעים האתרים השונים בתאילנד?
 

ערים גדולות

בנגקוק– בנגקוק היא עיר מיוחדת מינה שזכתה לשלל אזכורים (בשירים, בסרטים, בספרים ועוד) גם בתרבות המערב. טיול לתאילנד אינו שלם בלעדיה. העיר הצפופה והקוסמופוליטית היא מפגש מרתק בין תרבות ומסורת עתיקות-יומין ובין בילויים מכל סוג – מרכזי קניות ענקיים, מופעים מסוגים שונים ושלל מסעדות ובתי קפה. בעיר ישנו תמהיל מענג של מקדשים, פארקים, ארמונות ומוזיאונים לצד שווקים צבעוניים ומועדוני לילה. חשוב לציין שבנגקוק (ותאילנד בכללותה) מתאימה לכל כיס – ניתן להשתכן בה במלונות יוקרה (אשר מחירם נמוך בהרבה ביחס למלונות דומים בישראל) או במלונות זולים יותר, אכסניות או גסטהאוסים.
 

צ'אנג מאי – העיר העתיקה שבצפון תאילנד  נודעה בזכות המקדשים והמנזרים הרבים והמרשימים שבה, כמו גם בזכות נשות שבט הקארן, ששמן יצא למרחוק בזכות  חישוקי המתכת שהן שמות על צווארן כדי להאריכו. אטרקציה נוספת היא שוק הלילה הפופולרי בו ניתן למצוא בגדים, אביזרי אופנה, מזכרות ועוד. בנוסף, צ'אנג מאי מהווה נקודת מוצא לטרקים בגונג'לים ובכפרים המסורתיים שסובבים אותה.
 

צ'אנג ראי– עיר מרתקת נוספת בצפון תאילנד היא צ'אנג ראי. צ'אנג ראי מהווה חלק מ"משולש הזהב" – מקום המפגש בין הגבולות של תאילנד, לאוס ובורמה, המשמש נקודת יציאה לטיולים בשתי המדינות הללו (וגם כאזור של סחר ענף בסמים, נשק וזהב). בצ'אנג ראי מומלץ לבקר בעיר העתיקה המוקפת חומות אשר נמצאת במרכז העיר, כמו גם במבנים הבעלי הארכיטקטורה המרשימה והמיוחדת ובמקדשים היפים.
 

איים ושמורות טבע

רבים וודאי שמעו על איי תאילנד, אך לא  כולם יודעים שהמדינה עשירה גם בשמורות טבע מרהיבות שלפחות אחת מהן מומלץ לכלול בכל טיול לתאילנד:
 

Emerald Pool– 'בריכת האזמרגד', השוכנת במחוז קרבי שבדרום המדינה, מכילה כימיקלים טבעיים ומיוחדים הגורמים לה לשנות את צבעה מאזמרגד, לירוק, לכחול וחוזר חלילה.
 

שמורת הציפורים – ביצת Bung Boraphet, במרחק ארבע שעות מבנגקוק, היא מקום משכנן של מיני ציפורים רבים ומיוחדים אשר חיים שם ללא ההפרעה.
 

שמורת קאו יאי– השמורה העצומה במזרח תאילנד היא גן עדן של יערות גשם, מפלים ושפע מהמם של צמחייה. בשמורה ניתן לראות מגוון עוצר נשימה של חיות בר ובנוסף יש בה מערת עטלפים מרשימה.
 

בתאילנד מספר רב של איים בכל הגדלים ומכל הסוגים, אלו נמנים על הידועים שבהם:
 

קופנגן– קופנגן, אי המסיבות, מצטיין במיוחד במסיבות ה'פול מון' שבו, אך גם בחופים יפהפיים ובאווירה מיוחדת במינה.
 

פוקט– פוקט, הגדול באיי תאילנד, מציע חופים גדושים בתיירים לצד חופים שלווים ומנותקים יותר, כמו גם אטרקציות כמו מתקני מים ואקווריום מרשים שילדים יכולים להנות מהם.
 

קופיפי– קופיפי הוא אי לשוחרי הטבע והטיולים: יש בו ג'ונגלים טרופיים יפהפיים, צמחייה ירוקה שופעת ונופים מרהיבים בכל כיוון; כמו גם חופים לבנים, מועדוני צלילה, מגוון מופעים, פאבים ומסעדות. 

למידע נוסף:
טיסות לתאילנד
ביטוח נסיעות לתאילנד
טיול מאורגן לתאילנד