עוד על תאילנד

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

תאילנד - טיסות פנים בתאילנד

אם הנכם מתכננים טיול לתאילנד, בוודאי ניסיתם לחשוב כיצד תגיעו מיעד ליעד. תאילנד אינה מדינה קטנה, וכדי להספיק לראות חלקים נרחבים ממנה, יש צורך להתנייד בין האזורים השונים בדרך יעילה החוסכת זמן. יש במדינה תחבורה ציבורית כגון אוטובוסים ורכבות, אולם, באזורים בהם הדרכים משובשות, או כאשר הנסיעות הצפויות עשויות להתמשך שעות על גבי שעות, מומלץ למצוא אפשרויות אחרות.

כמו כן, לעתים באמצע הטיול מחליטים להיות ספונטניים ולשנות את המסלול. לכן, אפשרות מומלצת במקרים הנ"ל היא טיסות פנים בתאילנד. ישנן לא מעט חברות תעופה מקומיות המציעות טיסות פנים בתאילנד אשר יכולות לסייע לכם לבקר במגוון יעדים, גם בכאלו המרוחקים אחד מן השני. לפניכם סקירה קצרה על טיסות פנים בתאילנד: חברות התעופה המציעות טיסות כאלו, יעדי הטיסות, אפשרויות לרכישת כמה טיסות מראש ופרטים נוספים.
 

טיסות פנים בתאילנד: מידע כללי וטיפים

מי שמעוניין להזמין טיסות פנים בתאילנד, טוב יעשה אם יזמין כרטיסים כמה שיותר זמן מראש, שכן כך יוכל לחסוך משמעותית במחיר. דווקא כאשר מועד הטיסה מתקרב, מחירי הטיסות מאמירים ועלולים להפוך יקרים מאד. ניתן לרוב לרכוש כרטיסים ישירות מאתרי חברות התעופה או מסוכני נסיעות בארץ או בתאילנד. מומלץ לבדוק את שתי האפשרויות כי ייתכנו הבדלים במחירים. חשוב לדעת שבתוך תאילנד ישנו מספר עצום של סוכנויות נסיעות שתמיד ניתן למצוא בהן מבצע כזה או אחר.
 

רצוי לערוך סקר שוק ולבחון מספר חברות תעופה או אתרים המציעות טיסות מוזלים ליעדים הרצויים. התחרות הרבה בשוק מעודדת את החברות להציע מבצעים רבים והנחות למיניהן שעשויים להיות תקפים רק לזמן מוגבל – לכן, אם נתקלתם במבצע כזה, רצוי למהר ולרכוש לפני שייעלם. מבצעים כאלו יאפשרו לכם לחסוך סכום ניכר.
 

חברות תעופה מקומיות: סקירה כללית

לפניכם סקירה קצרה של חברות התעופה המבצעות טיסות פנים בתאילנד:
 

בנגקוק איירווייז (Bangkok Airways):
חברה זו היא איכותית ויוקרתית, יש לה צי מטוסים מתקדם וחדיש ושירות שזכה לשבחים רבים. החברה מציעה טיסות ליעדים  רבים במזרח הרחוק, ביניהם הודו, הונג קונג,לאוס, מלזיה, בורמה וסינגפור כמו גם טיסות פנים בתאילנד ליעדים: בנגקוק, צ'אנג מאי, קו סאמוי, קרבי, למפנג, פטאיה, פוקט ועוד.
 

תאי איירווייז (Thai Airways):
תאי איירווייז היא חברת התעופה הלאומית של תאילנד. היא נחשבה לאחת מחברות התעופה הטובות בעולם מבחינות רבות: דיוק בזמנים, תדירות ביטולים, שירות, מזון, נוחות ובטיחות. החברה מגיעה למגוון יעדים בעולם ובתאילנד יעדיה כוללים את בנגקוק, צ'אנג מאי, צ'אנג ראי, פוקט, קו סאמוי, קרבי, סורין, טרנג ועוד.
 

אייר אסיה (Air Asia):
אייר אסיה היא חברה פופולרית וזולה אך יש לקחת בחשבון שלעתים ייתכנו בה עיכובים. עם זאת יש לציין שהחברה יוצאת במבצעים לעתים קרובות. אייר אסיה מבצעת טיסות למגוון יעדים במזרח הרחוק בהם אינדונזיה, סינגפור, מקאו, הודו, סין וקמבודיה ויעדיה בתוך תאילנד כוללים את: בנגקוק, צ'אנג ראי, צ'אנג מאי, קרבי, פוקט, Udon Thani, Narathiwatועוד.
 

One-Two-GO Airlines (Orient Thai Airlines):
חברת תעופה זולה שנחשבת לפחות מומלצת. קיימים סיפורים רבים על עיכובים בטיסותיה. ב-2007 התרסק אחד ממטוסיה בפוקט ומאז עברה מיתוג מחדש ונקראת היום Orient Thai Airlines. החברה מציעה מחירים זולים ויעדיה כוללים את בנגקוק, צ'אנג מאי, צ'אנג ראי, פוקט והאד יאי.
 

נוק אייר (Nok Air):
נוק אייר היא חברה זולה הנחשבת לאמינה וטובה יחסית. החברה טסה ליעדים רבים בתוך תאילנד, ביניהם: בנגקוק, צ'אנג מאי, צ'אנג ראי, נאן, טרנג, קופנגן, Langkawi, Udon Thani, Chumphon, Phrae, Nakhon Phanomועוד.