עוד על תאילנד

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

תאילנד - ביטוח נסיעות לתאילנד

לפני נסיעה לחו"ל, חשוב לדעת שדאגתם לכל פרט: הזמנתם כרטיסי טיסה, הזמנתם מקום לינה (או שיש לכם רשימה של מקומות לינה), תכננתם מסלול או אתרים מרכזיים לביקור, ארזתם את הביגוד והציוד המתאים, וכו'. אולם, אין ספק שאחד הדברים החשובים שיש לעשות לפני נסיעה לתאילנד זה ביטוח נסיעות.

ביטוח נסיעות חובה לעשות לא משנה לאיזה יעד טסים, אך הוא חיוני בייחוד כאשר אתם נוסעים למדינות מתפתחות, או כאשר מדובר בטיול שהולך לכלול הרבה מאמץ פיזי, ספורט אתגרי, ושהות במקומות שתשתיות הרפואה שם הן לא מן המתקדמות. לכן, אם אתם מתכננים טיול לתאילנד, חשוב שתעשו ביטוח נסיעות לתאילנד.
 

מדוע חשוב לעשות ביטוח נסיעות לתיאלנד?

בין אם מדובר בחופשה קצרה של 'בטן-גב' או במסע עתיר טרקים, חשוב לזכור שתאילנד הוא מקום מרוחק, בו התשתיות אינן תמיד תואמות את הסטנדרטים המערביים, ושיש בו מפגש עם אקלים ומזון לא מוכרים, כמו גם סיטואציות לא צפויות ששכיחות בטיולים. על כן, ביטוח נסיעות לתאילנד, עבור כל אורך וסוג של חופשה, הוא הכרחי.

עם זאת, חשוב לדעת שיש סוגים שונים של ביטוח נסיעות לתאילנד, ולבחור בביטוח הנכון.

כיום פשוט מאד לרכוש ביטוח נסיעות לתאילנד – ניתן לרכוש פוליסת ביטוח במגוון דרכים: דרך קופת החולים, דרך סוכנויות ביטוח, דרך סוכנויות נסיעות, דרך חברות תעופה מסוימות ואפילו דרך כרטיס האשראי. לכן, לפני רכישת ביטוח נסיעות לתאילנד, בררו מה האפשרויות העומדות בפניכם וערכו סקר שוק. לא מן הנמנע שתמצאו אפשרויות זולות יותר מאחרות.
 

ביטוח נסיעות לתאילנד: סוגי פוליסות ביטוח

לרוב, את סוגי פוליסות הביטוח המוצעים בחברות השונות ניתן לחלק לביטוח נסיעות אישי (או בסיסי), ביטוח נסיעות עם הרחב/ים וביטוח נסיעות מיוחד לתרמילאים. להלן סקירה של סוגי הביטוחים השונים:
 

ביטוח נסיעות אישי

ביטוח נסיעות אישי, שלעתים נקרא גם ביטוח נסיעות בסיסי, מיועד בדרך כלל לנסיעות הנמשכות החל מכמה ימים ועד כמה שבועות. לעתים הוא מוגבל לתקופה של חודשיים-שלושה, אך ניתן למצוא גם ביטוחים שתקפים לתקופה ארוכה יותר. ביטוח זה מוגבל בדרך כלל לאנשים עד גיל 75. גובה הכיסוי של הוצאות רפואיות בביטוח זה נע בין 300,000$ ל-1,000,000$. ביטוח כזה כולל לרוב ביטוח כבודה, ביטוח צד ג', כיסוי על אובדן מסמכים  ולעתים גם פיצוי על עיכוב/ביטול טיסה. כיסויים נוספים שהוא כולל הם: טיפול חירום לשיניים, רעידות אדמה, פינוי אווירי לבית חולים והטסה רפואית.
 

ביטוח נסיעות עם הרחבים

ביטוח נסיעות כזה הוא למעשה הביטוח האישי/בסיסי בתוספת כיסויים שמותאמים באופן ספציפי למצבו של הנוסע או לאופי הטיול. כך למשל, ניתן לרהוסיף לביטוח הבסיסי הרחב  ספורט אתגרי, המכסה על על פציעה או תאונה כתוצאה מספורט אתגרי (באנג'י, ראפטינג, צניחה חופשית וכו'); הרחב ספורט חורף (סקי), המכסה תאונות כתוצאה מפעילות סקי, סנובורד ועוד; והרחב הריון, המיועד לנשים בהריון ומכסה הוצאות הקשורות להריון כגון תרופות, טיפול חירום, בדיקות דחופות, אשפוז, הטסה רפואית ועוד.
 

ביטוח נסיעות לתרמילאים

ביטוח נסיעות לתרמילאים הוא לרוב הביטוח המתאים ביותר לצעירים הטסים למדינות מרוחקות לתקופה ארוכה ומתעתדים לעשות בהן טרקים ארוכים, ספורט אתגרי ועוד. ניתן לרכוש ביטוח כזה לתקופה ארוכה יותר – עד שנתיים, ברוב המקרים. סכום הכיסוי נע בין 750,000$ עד 1,000,000$ ולעתים אף יותר מכך. מעבר לכיסוי הבסיסי המפורט לעיל, ביטוח תרמילאים כולל לרוב גם כיסוי לספורט אתגרי, כיסוי לנפגעי סמים, הטסת צוות איתור וחילוץ, מוקד חירום של 24 שעות ביממה למבוטח ולמשפחתו ולעתים אף מוקד חירום פסיכולוגי למקרי חירום.