עוד על תאילנד

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

תאילנד - בטיחות ובריאות בתאילנד

גניבות באוטובוסים ורכבות

ישנה בעיה של גניבות באוטובוסים, בעיקר בנסיעות ארוכות, ברחבי תאילנד. ישנן שמועות לפיהן מזרימים גז מרדים במזגן האוטובוס וחותכים מתיירים חגורות כסף, מצלמות, MP3, וכו'. שמועה זו אינה נכונה, אך דיווחים על גניבות לא מפסיקים לזרום... אם אתם נוסעים באוטובוס נסיעת לילה, לא משנה כמה תרגישו בטוחים ביושבי האוטובוס, שנו עם תיקכם בסמוך אליכם, רצוי קשור למושב. גם ברכבות ישנה סכנת גניבות, אבל פחותה. שמרו על חפציכם צמודים אליכם, במיוחד ברכבות הלילה, כשאתם ישנים. שנו עם חפצי הערך צמודים אליכם.

  

בדיקות מכס בכניסה לתאילנד

אין להכניס לתאילנד יותר מפאקט סיגריות אחד, המכיל 10 חפיסות סיגריות בודדות, וכן יותר מבקבוק אלכוהול אחד. אם תתפסו עם סיגריות בכמות זו או אלכוהול, אתם עשויים להיקנס בסכומים מאוד גבוהים, של עד מאות דולרים.

 

סמים

קיים איסור חמור על שימוש בסמים בתאילנד, ולעיתים אף תראו שלטי ענק המודיעים לכם שסחר בסמים בתחומי המדינה שווה לעונש מוות. בבתי הכלא הקשים במדינה כלואים לא מעט מערביים בשל שימוש בסמים, חלקם נידונו למאסרים ממושכים, וסוחרים בסמים אף נידונו למאסר עולם או מוות.

 

נשים מטיילות

תאילנד נחשבת לבטוחה לחלוטין לתייר וכמו כן- לתיירת. אך בכל זאת אם אתן נשים המטיילות בגפכן, אל תסתובבו לבד במקומות נידחים, אל תתלבשו בצורה חשופה מדי, ואל תצאו בערב לבדכן. במסעדות, בתי קפה או פאבים אל תקבלו משקה או אוכל מזרים.  נעלו את דלתות החדר בו אתן שוהות.
 

בריאות בתאילנד

מים – שתו מים מינראליים ולא מי ברז. הזמינו מים מינראליים בבקבוקים סגורים גם במסעדות, פאבים ובתי קפה. קחו עמכם אנטיביוטיקה של תרמילאים מהבית, אנטיביוטיקה המכוונת לקלקולי קיבה חמורים, ופותרת אותם ביעילות.

 

תרופות נגד בחילות בנסיעה – לאלו מכם הסובלים מבחילות בנסיעה מומלץ להצטייד בתרופות מראש, התרופות בבתי המרקחת בתאילנד הן לעיתים שונות, פחות מוצלחות ופעמים רבות הרוקחים לא יידעו לייעץ לכם בצורה מיטבית. בתאילנד, ובעיקר בצפונה, אתם עשויים להרגיש מעט לא טוב בנסיעות בדרכים הסיבוביות והפתלתלות.