עוד על תאילנד

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

תאילנד - מזג אוויר בתאילנד

 

ראשית...חשוב לציין!
לפני הכל, יש לציין (מניסיוננו העשיר יש לומר...) ולהבהיר מעל לכל ספק- בתאילנד ניתן ורצוי לבקר בכל עונות השנה!!  גם בתקופת המונסונים, מדובר בגשמים מאוד נקודתיים (אך מאוד חזקים) המתחילים ומפסיקים ברגע וברוב  המקרים אין בהם לפגום בחופשתכם.

יולי עד נובמבר - העונה הגשומה
במהלך העונה הגשומה, החל מחודש יולי ועד חודש נובמבר, ייתכנו גשמי מונסון חזקים לעיתים קרובות למדי. גשמים אלה הם בעצם טיפות עצומות של מים היכולים להתעורר לפתע, ללא אזהרה, ולשטוף כל מה שבדרכם. אבל!!! גשמים אלו הם ברוב המקרים קצרים למדיי.

פשוט נכנסים לגסטהאוס, ממתינים מעט...וחוזרים לפעילות. המקומיים כבר רגילים אליהם מאוד, וכאשר פוקד מונסון רחוב של שוק הומה או דוכני רחוב, מיד נשלפים ברזנטים לכסות את הסחורה, וכן מיד מקפלים את הדוכנים ומסתתרים באזור המוגן מפני השמש. מהרגע בו מסתיים הגשם- החיים חוזרים לפעילות מלאה. הטמפרטורה בתקופה זו נעה בין 30-35 מעלות. יש לציין שגם במהלך העונה הגשומה תאילנד מתויירת עד מאוד . פשוט יש לחכות שיסתיים הגשם... וחוזרים לים.  זו גם עונת הסטודנטים. אלפי סטודנטים מישראל מציפים את תאילנד בתקופת החופש הסטודנטיאלית.

 

נובמבר עד פברואר - העונה הטובה ביותר
התקופה הטובה ביותר לביקור בתאילנד היא בין החודשים נובמבר ועד פברואר, במהלך חודשי העונה היבשה, או העונה "הקרה", בהם פחות חם והלחות פחות מעיקה. החופים בתקופה זו שלווים והרחצה בים מאוד נעימה. הטמפרטורה בחודשים אלו נעים בין 23- 28 מעלות.

בשעות הבוקר המוקדמות ובלילה, אף קריר ונעים.

 

מרץ עד יוני- חום אימים!

זו התקופה החמה ביותר בארץ סיאם. הטמפרטורות מגיעות ל- 33  מעלות ומעלה. שוב נזכיר, גם בתקופה זו תאילנד מוצפת בתיירים, אך במידה והנכם רגישים לחום קיצוני (כמו אילת בקיץ...בתוספת לחות) דחו את הטיול לנובמבר.
 

 

מזג אויר באיזורים השונים:

 

צפון תאילנד

עונה אידיאלית: נובמבר עד פברואר

 

מרכז תאילנד

עונה אידיאלית: נובמבר עד פברואר

 

דרום תאילנד - האיים המערביים

עונה אידיאלית- פברואר- מרץ, אמנם חם (25-33) אך יורדים מעט משקעים.

 

דרום תאילנד- האיים המזרחיים

עונה אידיאלית- פברואר- מרץ, עומס החום קל יחסית וכמות המשקעים מינימלית.