עוד על סרי לנקה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

סרי לנקה - נופש בסרי לנקה

סרי לנקה הינה אי מיוחד במינו השוכן במזרח הרחוק, דרומית מזרחית להודו. שטחה של המדינה הוא כ- 66,000 ק"מ רבוע, ואוכלוסייתה מונה קרוב ל- 20 מליון תושבים. סרי לנקה מגלמת בתוכה את הנפלאות שיש למזרח הרחוק להציע.

חופים קסומים, עיירות חוף מהנות, כפרים מסורתיים, ערים פסטורליות מעוצבות בסגנון אנגלי (שרידים קולוניאליים), אתרי מורשת, מקדשים, נוף הררי מרהיב, עולם חי עשיר וצמחייה נדירה. אט אט הופך האי למוקד תיירותי פופולארי במיוחד, הן בקרב מטיילים ונופשים, והן בקרב תרמילאים מכל רחבי העולם.
 

נופש בסרי לנקה- אי ידידותי למטייל

אם עד עכשיו נמנעתם מלטייל במזרח באופן עצמאי, סרי לנקה היא הפתרון בשבילכם. כאן תמצאו מדריכים מקומיים בשפע. מדריכים אלו ישמשו כנהגים שלכם לכל אורך הטיול. הם יהיו אחראיים על סידור מקומות הלינה והאתרים בהם תבקרו. מומלץ להקדיש לסרי לנקה עשרה ימים לפחות, על מנת למצות אותה מבלי שתחושו החמצה.
 

נופש בסרי לנקה- אתרים פופולאריים
 

קולומבו

קולומבו הינה עיר הבירה של סרי לנקה. היות ונמל התעופה הבינלאומי נמצא כאן, נהוג להתחיל ולסיים את הטיול בעיר זו. קולומבו, העיר הגדולה בסרי לנקה, סואנת ומלאת חיים. תמצאו כאן בתי מלון ומסעדות רבות לצד מרכזי דת ותרבות, דוגמת מקדשים ומוזיאונים.
 

יעדים מומלצים בקולומבו

המוזיאון המלאומי של קולומבו מכיל פריטים ומייצגים מגוונים, המספרים את התפתחותה של קולומבו. כמו כן תוכלו לבקר במקדש קלאניה המרשים והמקודש לבודהיסטים; גן החיות בו תגלו מינים מגוונים ונדירים, ואף תוכלו לצפות במופע פילים. בנוסף, סיור בגאל גרין פייס, אזור הקרוב לחוף, יפגיש אתכם עם המקומיים והרוכלים המציעים את מרכולתם.
 

נופש בסרי לנקה- קנדי

קנדי מרוחקת כ- 15 ק"מ בלבד מקולומבו הבירה. זוהי עיר ציורית, רוגעת, ששרידי השלטון הבריטי ניכרים בה עד מאוד. האגם המופלא והנוף ההררי ישלימו את האווירה עבורכם. קנדי מגוונת ועשירה באטרקציות למיניהן- אל תחמיצו סיור בגן הבוטני המרהיב. הגן מכיל צמחייה מגוונת ונדירה, ומעוצב בצורה יוצאת דופן. יעד נוסף הוא מקדש השן, שעל פי האמונה נשתמרו בו שיניו של בודהה. המקדש עשוי מערות חצובות בסלע.

קירותיהן עוטות ציורים מרשימים והן מכילות פסלי בודהה רבים. לסיום, סיור בעיר יפגיש אתכם עם התרבות, האווירה, המקומות הקסומים ועברה של קנדי וסרי לנקה בכיבושיה הרבים. מלבד זאת, תוכלו לבקר ביער הגשם ובמקדשים נוספים הנמצאים בעיר.
 

דאבולה, סיגריה, פולונרואה

שלוש ערים בהם תגלו אתרי מורשת ומקדשים מרתקים. המקדש העתיק דאמבולה הוכר כאתר לשימור מורשת עולמית מטעם אונסק"ו, בזכות יופיו וייחודו הרב. המקום הקדוש בנוי ממערות חצובות בסלע. בפנים המערה מצויים פסלי אבן של בודהה, וציורי קיר עתיקים. בסיגריה תוכלו לבקר בארמון התלוי- מצוק בן 300 מרים, ובו מערות עטויות ציורי קיר מרשימים. פולונרואה הוכרזה אף היא כאתר לשימור מורשת עולמית. זאת הודות למקדשים המרהיבים ופסלי האבן הרבים בדמותו של בודהה. העיר עתיקה זו שימשה בעברה כבירתה של סרי לנקה, וסממני העבר המפוארים של המדינה מגולמים בה עד היום.
 

נופש בסרי לנקה- נאורה אלייה

נאורה אלייה מוכרת כמקום גידולו של התה הציילוני המשובח. סיור בעיר יפגיש אתכם עם נופים הרריים, בעיר הגבוהה ביותר בסרי לנקה, וברחובותיה היפים של העיר, שהושפעה מהשלטון הקולוניאלי הבריטי.
 

נופש בסרי לנקה- עיירות חוף

האי סרי לנקה מוקף במימיו של האוקיינוס ההודי, למרגלותיו שוכנות עיירות חוף רבות.

ביניהן, עיירת הדייגים ניגומבו, וגאלה השוכנת בדרום.