עוד על סרי לנקה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

סרי לנקה - טיול לסרי לנקה

עד לאחרונה סרי לנקה לא היתה יעד פופולארי על מפת התרמילאים במזרח הרחוק. קסמה הרב של סרי לנקה, והאטרקציות המגוונות שיש שהיא מציעה, כבשו את ליבם ועיניהם של תרמילאים רבים.
 

סרי לנקה מגלמת בתוכה את כל ההנאות והאטרקציות שיש למזרח הרחוק להציע. תמצאו כאן הרים גבוהים, אגמים שלווים, מקדשים ומערות, ערים וכפרים לצד חופים שמושכים אליהם את מיטב הגולשים.
 

סרי לנקה נוחה ולא יקרה במיוחד עבור תרמילאים. הערים המתויירות במדינה מציגות מגוון רחב של בתי מלון וגסטהאוסים במחירים שונים, כמו גם מסעדות, פאבים ושווקים ססגוניים לרוב. אם אתם אוהבים לגלוש, מומלץ להגיע לאחד מחופיה המומלצים של המדינה. בין היתר, כדאי לבקר בגנים הבוטניים, בגני החיות ולהכיר זנים שונים ונדירים מעולם החי והצומח, לסייר בערים העתיקות ולסייר בבתי המלאכה ולעמוד מקרוב על אורח החיים בסרי לנקה.
 

טיול לסרי לנקה- מתי לטייל?

סרי לנקה הינה מדינה טרופית. הטמפרטורה הממוצעת בשנה הינה כ- 27 מעלות, ואחוזי הלחות גבוהים.  לאורך החוף מזג האוויר נוח יותר באופן יחסי. בדרום מערב המדינה יורדים גשמים לעיתים תכופות, בשונה מצפון מזרח המדינה. דעו כי חודש ינואר נחשב לקריר יותר, בעיקר בהרים, וחודש מאי נחשב לחם ביותר בשנה. חודשי המונסונים הם מאי- יולי ודצמבר- ינואר.
 

מוטב לטייל בדרום מערב המדינה בחודשים דצמבר- מרץ. את יתר הערים במדינה מומלץ לפקוד בחודשים אפריל- ספטמבר. לידיעת הגולשים- מומלץ להגיע לחלקה הדרום- מערבי של סרי לנקה בין החודשים נובמבר- מרץ, ולחופים הדרום- מזרחיים בחודשים מרץ ואוקטובר.
 

טיול לסרי לנקה- אתרים מומלצים לתרמילאים
 

פארק יאלה

הפארק נמצא בדרום מזרח המדינה. תוכלו ללון באחת העיירות הסמוכות ולבלות בין יום ליומיים בפארק שהוא מעין שמורת טבע עם נופים וחיות מגוונות, לרבות פילים, קופים ונמרים. מומלץ לשכור את שירותיו של נהג מדריך שיערוך לכם סיורים ברחבי השמורה. בנוסף, ישנן סוכנויות שעורכות במקום תצפית על הנמרים. אולי יתמזל מזלכם ותזכו לראות את החיה ההולכת ונכחדת.
 

טיול לסרי לנקה- גאלה

גאלה השוכנת בחופיה הדרום מערביים של סרי לנקה, ידועה בעיקר בזכות מכרות אבני החן שבה. יעדים נוספים- מבצר גלה, סיור בין חנויות העיר וביקור בחופים, שם תגלו את מדגרות ביצי צבי הים.
 

אדמס פיק

פסגתו של האדמס פיק מתנשאת לגובה של 2,243 מטרים. ההר מהווה מוקד עלייה לרגל בקרב מאמינים מדתות שונות ובקרב תיירים. התיירים עושים את דרכם לפסגה דרך 5,000 המדרגות, רק בכדי לצפות בזריחה המופלאה הניבטת ממנו, ולזכות בחוויה בלתי נשכחת. מקובל לערוך את ההכנות לטיפוס בעיירה דלהוזי, כמו גם את המנוחה שלאחר הטיפוס.

 

משולש התרבות- טיול לסרי לנקה

במרכז סרי לנקה שוכנות מספר ערים עתיקות, חלקן הוכרזו כאתרי מורשת מטעם אונסק"ו, שמספרות את עברה המפואר של סרי לנקה. בין הערים תמצאו את- אנורדהפורה, סיגיריה ודאמבולה (בה נמצא מקדש דאמבולה המפורסם). בערים אלו ישנם אתרים ארכיאולוגים מקודשים, מערות חצובות בסלע ופסלי אבן בדמותו של בודהה. כמו כן, גם בפולונרואה תיהנו מעתיקות ארכיאולוגיות מרהיבות.
 

טיול לסרי לנקה- תופסים גלים

חופיו של כפר הדייגים ארוגם ביי, נכנסו לרשימת החופים הטובים בעולם לגלישה. תרמילאים רבים מגיעים לארוגם ביי בשביל לגלוש וליהנות מההוואי שוקק החיים- מסעדות, גסטהאוסים, מסיבות ועוד. בין יתר המקומות היפים בסרי לנקה, תוכלו לבקר בנאורה אלייה, עיר הררית בעלת אופי אנגלי, המייצאת לעולם את התה הציילוני המפורסם.