עוד על סרי לנקה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

סרי לנקה - טיול מאורגן לסרי לנקה

סרי לנקה הינה אי טרופי השוכן באוקיינוס ההודי, דרומית מזרחית להודו. טיול בסרי לנקה ייקח אתכם אל נפלאותיו של המזרח הרחוק. ייחודיותה של המדינה טמון בהיצע המגוון שהיא פורסת בפני המטיילים. תגלו כאן מקדשים עתיקים, כפרים מסורתיים, ערים ציוריות, יערות, רצועות חוף קסומות ורוגעות, נוף הררי ואוכלוסייה מעורבת ומרתקת.
 

טיול מאורגן לסרי לנקה- מסלול טיול

מישראל תטוסו לקולומבו, בירת סרי לנקה. הטיסה תכלול עצירה ביעד ביניים- מדינות המזרח הרחוק, מדינות ערב וכדומה. למעשה את יומו הראשון של הטיול תקדישו להגעה לסרי לנקה.
 

נגומבו

זוהי עיירת דייגים הנמצאת צפונית לקולומבו. כאן תוכלו להתרשם משיטות הדייג המסורתיות, מהשוק המקומי ומהמסחר.
 

פינאוולה

בפינאוולה שוכן "בית היתומים לפילים", המטפל במסירות בפילים שננטשו. תושבי המקום דואגים לכל צורכיהם, עד להשבתם אל הטבע. בנוסף, תוכלו להתנסות ברכיבה על פילים לאורך השבילים ומקווי המים.
 

הארמון התלוי בסיגיריה

הארמון התלוי הינו מצוק הנישא לגובה של 300 מטרים. הוא משמש נקודת תצפית נפלאה, ומציע סיור מרתק במערות החצובות בסלע, בהן נשתמרו ציורי קיר מרהיבים.
 

פולונרואה- אתר שימור מורשת עולמית

פולונרואה ידועה גם כבירתה העתיקה השנייה של סרי לנקה. היא משופעת בפסלי אבן בודהיסטים ובמקדשים עתיקים, עדות לעברה של סרי לנקה.
 

טיול מאורגן לסרי לנקה- מקדשים ומסורת

המקדש העתיק דאמבולה, הוכרז אף הוא כאתר לשימור מורשת עולמית מטעם אונסק"ו. הוא עשוי מערות חצובות בסלע, שעל קירותיהן ציורים עוצרי נשימה, ובתוכן מפוזרים פסלי אבן בדמותו של בודהה. משם תמשיכו למקדש השן בעיר קנדי. המקש שוכן על גדות האגם, ונחשב למקודש ביותר עבור האוכלוסייה, שמאמינה כי שיניו של בודהה שמורות במקום. משם תמשיכו לפרדניה, בה מצויים הגנים הבוטניים, המכילים אלפי זנים של צמחייה מגוונת ונדירה.
 

טיול מאורגן לסרי לנקה- נאורה אליה

העיר נאורה אליה נחשבת לאחת האטרקציות המיוחדות בוהפופולאריות בסרי לנקה. העיר ההררית, הינה הגבוה ביותר בכל האי, ושמה נודע למרחוק בזכות התה הציילוני המשובח שלה, שמיוצא לכל העולם. בביקורכם תוכלו לעמוד מקרוב על מלאכת הכנת התה, משלב הקטיפה ועד לביקור בבית החרושת לתה.

מעבר לכך, נאורה אליה התברכה ברחובות קסומים עם השפעות אנגליות.
 

טיול מאורגן לסרי לנקה- אתרים פופולאריים נוספים

מרבית הטיולים המאורגנים נוטים לסייר במקומות הפופולאריים ביותר. כלומר, ביקור במקומות המשמעותיים והאטרקטיביים המסמלים את אופייה של סרי לנקה ואת פלאי הטבע אשר ייחודיים רק לה. בין יעד כזה לאחר, תסיירו בבתי ספר ובבתי המקומיים, תשוטו על נהרות, תסיירו בשווקים, תבקרו בבתי חרושת שונים לייצור מסכות, משי וכדומה, תערכו סיורים ברחובות הערים והכפרים ותתרשמו מחוות תבלינים.
 

טיול מאורגן לסרי לנקה- נקודה למחשבה

לעיתים אנשים נוטים לחשוב כי הטיולים המאורגנים זהים במסלולם. אין זה בהכרח נכון. ישנם טיולים הבוחרים להתמקד באזור הצפוני של המדינה ויש הבוחרים להתמקד באזורה הדרומי. (כיוון שמדובר באי טרופי, יש חשיבות לחודשים בהם מתקיים הטיול). מעבר לכך, יתכן שאתם מתעניינים בנופים ואתרי מורשת, והטיול שבחרתם מתמקד באורחות חייהם של התושבים. לכן מומלץ לסקור מספר מסלולי טיול, ולבחור את זה שמוצא חן בעיניכם.
 

דעו כי כל חברה המארגנת טיולים מאורגנים בוחרת את אופי בתי המלון בהם תלונו ואת הסדרי ההגעה מיעד ליעד (טיסות או אוטובוסים). כדאי לייחס גם לכך חשיבות.
 

לסיום, יתרונו של טיול מאורגן לסרי לנקה, הינו שאינכם צריכים לתכנן את ימי הטיול ואת הסדרי הלינה וההגעה. לכם נותר רק ליהנות מטיול ממצה ומגוון.