עוד על פיליפינים

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

פיליפינים - טיסות לפיליפינים

רפובליקת הפיליפינים, הלוא היא קבוצת האיים הגדולה שנמצאת בדרום מזרח אסיה, היא אחד היעדים המרתקים והיפים ביותר באיזור זה. אם אתם מחפשים חופים ארוכים ולבנים, מים כחולים וצלולים, שוניות אלמוגים, עצי קוקוס וגם ג'ונגלים סבוכים, טראסות אורז אותנטיות ומסורת עתיקה ומסתורית – הפיליפינים יספקו לכם לא מעט עניין. זוהי כנראה הסיבה שעל טיסות לפיליפינים מתייצבים בכל עונות השנה לא רק מטיילים עם תרמיל על הגב אלא גם פנסיונרים בטיול למזרח, משפחות עם ילדים  וקבוצות מאורגנות ממקומות רבים בארץ. זוהי ארץ מרתקת, סוחפת וצבעונית במיוחד.
 

טיסות ישירות מישראל? עדיין לא.

נכון להיום אין טיסות לפיליפינים של חברות ישראליות ולכן מי שרוצה להגיע לקבוצת האיים היפה, צריך להתכונן למסע קטן. לא מדובר במסע מפרך, שכן ישנן חברות תעופה רבות שיוצאות לפיליפינים מאירופה, מירדן וממקומות אחרים באיזורנו.
 

החברות העיקריות שניתן להזמין דרכן טיסות לפיליפינים הן KLM, רויאל ג'ורדיניאן, קאטאר איירווייז, קטאיי פסיפיק ובריטיש איירווייז. חברות ישראליות כמו ארקיע ואל-על מציעות טיסות לפיליפינים עם נחיתה בהונג קונג, בבנגקוק או ביעד בולט אחר בדרום-מזרח היבשת ומשם טיסת קונקשן למנילה, בירת הפיליפינים.
 

הנימוקים לבחירת חברת התעופה תלויים במחיר הכרטיס, בתקציב הכללי, בזמן הכולל של הטיסה ועוד. גם תחושת הבטחון האישי יכולה להשפיע על הבחירה, שכן לא כולם מרגישים בנוח עם נחיתת ביניים בבחריין, טורקיה, ירדן או במקומות אחרים שעלולים להיות פחות נעימים לתייר הישראלי.
 

הגעתם לפיליפינים! לאן ממשיכים מכאן? 

טיסות לפיליפינים מגיעות לבירה מנילה, בה ממוקם שדה התעופה הבינלאומי של המדינה, אבל לצד שדה התעופה הגדול מפוזרים ברחבי האיים גם שדות תעופה קטנים שמחברים את אלפי האיים זה לזה. אם נחתתם במנילה, תוכלו לבלות כמה ימים בבירת הפיליפינים ולספוג את האווירה המיוחדת שמשלבת בין קדמה ובין מסורת עתיקה. לאן אחר כך? נעשה לכם קצת סדר בבלגן.
 

הפיליפינים מחולקים לשלושה איזורים עיקריים – למעשה לשלוש קבוצות איים שונות. קבוצת האיים הצפונית בה נמצאת הבירה מנילה נקראת גם איי לוזון. זהו איזור מרתק בו מתחילים רוב המטיילים שמזמינים טיסות לפיליפינים את ההכרות שלהם עם המדינה. לצד הבירה מנילה, שמשקפת את המדינה המודרנית, תמצאו איזורים כפריים עם טראסות אורז, הרי געש, אגמים שיד אדם לא נגעה בהם ועוד פלאי טבע סוחפים.
 

קבוצת איי Visayasהיא קבוצת האיים המרכזית של הפיליפינים. האי בורקאי שנמצא בתוך קבוצת האיים הזו, מהווה את היעד העיקרי של מטיילים שנוחתים בפיליפינים ומגיעים לאיזור זה. זהו איזור של שמורות טבע עם ציפורים וקופים, שדות אורז וחופים מושלמים לגולשים ולחובבי צלילה.

קבוצת איי פלאוואן היא הקבוצה הדרומית שכוללת את לגונות כחולות עם חופים לבנים, עצי קוקוס וג'ונגלים סבוכים. זהו איזור מושלם לכל ספורט ימי – צלילה, גלישה, אופנועי מים ועוד. זהו גם איזור לטרקים ארוכים בתוך הג'ונגל.
 

ים של שקט, ים של עניין

הזמנת טיסות לפיליפינים אפשר לעשות בכל ימות השנה. מזג האוויר הוא טרופי וחם כמעט כל הזמן, אך הזמן המומלץ לביקור במקום הוא בין נובמבר למאי, אז מזג האוויר יבש יחסית ואפשר להתחמק מגשמים טרופיים מעיקים. מי שלא מפחד מגשם לח וטמפרטורות גבוהות, יוכל להזמין טיסות לפיליפינים גם במהלך הקיץ והסתיו.
 

טיסה ארוכה לפיליפינים היא התחלה מעייפת אבל ללא ספק משתלמת של מסע מרתק במדינה מיוחדת במינה, גם מבחינה גיאוגרפית, גם מבחינה ויזואלית וגם מבחינה רוחנית – מחופים שלווים ועד לכפרים אותנטיים, מנופים סוחפים ובתוליים ועד לקדמה מודרנית בערים הגדולות – יש בפיליפינים הכל מהכל.