עוד על פיליפינים

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

פיליפינים - התנהלות כספית בפיליפינים

המטבע המקומי בפיליפינים הוא " פסו (Peso)". החישוב בדרך כלל הוא בסביבות הארבעים פסו (Peso)לדולר וזה הוא גם השער שבו תחליפו את הדולרים בחנויות ההמרה השונות. הפיליפינים  מלאה בחנויות המרת כספים במיוחד בערים הגדולות ובמקומות המתויירים. השתדלו לעשות את עסקאות המרת הכסף בחנויות שנמצאות בערים הגדולות ביותר בפיליפינים (Philippines)שם שער ההמרה טוב יותר וכך תגדילו את סיכוייכם לקבל יותר פסו (Peso)בעבור הכסף הזר שבידכם.

 

כספומטים

לא קשה למצוא היום כספומטים ברחבי הפיליפיניםונדיר מאוד שמישהו נתקע ללא כסף וללא אפשרות להגיע באופן מיידי לכספומט זמין.

מדינת הפיליפינים בנויה מיותר מ7000 איים חלקם גדולים ומסודרים וחלקם קטנים ובתוליים. אם אתם מתכננים להגיע לאיזה אי או אזור לא מתויר חשוב שתזכרו למשוך סכום כסף גדול. סיבה נוספת אשר בגללה כדאי למשוך סכומים גדולים יחסית היא מחירי העמלה הגבוהים. (לעיתים מגיעים ל20 שקל על משיכת מזומנים אחת) חלק מהכספומטים לא מאפשרים משיכה של סכומים גדולים במיוחד ולא יתנו לכם למשוך יותר מ- 4000 או 6000 פסו (Peso). חפשו את הכספומטים של סניף הבנק הבינלאומי HSBC  , שם, בדרך כלל, תוכלו להוציא גם סכומים כמו 20000 פסו (Peso).

 

מחירים בפיליפינים

בהתאם לאופיה ה"חצי אסייתי מסורתי וחצי מערבי ומתפתח" גם המחירים בפיליפינים .טיול ברחבי הפיליפינים, על אף היותה מדינה במזרח הרחוק, הוא יקר יותר מהטיול במדינות כמו הודו, לאוס ואפילו תאילנד שנחשבת יקרה במונחים של המזרח הרחוק.

עם זאת , המחירים כאן הם לא בשמיים ואם משווים לאירופה, ארה"ב או ישראל, זו עדיין מדינה זולה לטייל בה.

 

מחירים לדוגמא בפיליפינים:

לילה ממוצע בבית מלון מפואר: בסביבות 30 דולר.

בדרך כלל אפשר למצוא גסט האוס במחיר של 5-7 דולר.

ארוחה ממוצעת במסעדה טובה: 6 – 20 דולר.

מאכלי הרחוב המקומיים נמכרים במחירים מצחיקים – לעיתים פחות מדולר אחד.

 

אפשר לחסוך

כאמור, המחירים בפיליפינים יקרים יותר מאשר המחירים במדינות אחרות במזרח הרחוק, וחלק מהמטיילים, במיוחד אלו המגיעים לפיליפינים במסגרת טיול במדינת במזרח, נבהלים מהמחירים ומהסטנדרט הגבוה של הפיליפינים. חשוב לציין שאפשר גם לחסוך בטיול בפיליפינים  ולא חובה להתפתות למותרות שהמקומיים מציעים לתיירים. את החיסכון המשמעותי ביותר תעשו אם תחסכו את הטיסות הפנימיות. הפיליפינים  הם כאמור קבוצת איים שחלקם מרוחקים אחד מן השני. רבים מהתיירים עוברים בין האיים בטיסות פנימיות. את כל המעברים בין האיים תוכלו גם לעשות בסירות, מעבורות ואוטובוסים וכך לחסוך בכסף רב. השתמשו באוטובוסים המקומיים ואל תתפתו לנהגי המוניות שמרבים לגבות סכומי עתק מהתיירים. באופן כללי, 1000 דולר אמורים להספיק לטיול של חודש בפיליפיניםאבל יש גם אלו המספרים שהסתדרו עם מחצית מסכום זה.