עוד על ניקרגואה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

ניקרגואה - טיול לניקרגואה

ניקרגואה היא ארץ שעדיין לא התגלתה במלואה על ידי התיירים והתרמילאים שמגיעים למרכז אמריקה. בעבר הם היו עוברים דרכה במהירות או אפילו מעדיפים לדלג עליה כדי לחסוך את המפגש הלא נעים עם הפשע, העוני והדרכים-לא דרכים שאיפיינו את ניקרגואה. בשנים האחרונות הלך הרוח משתנה ויותר אנשים מתכננים טיול לניקרגואה כחלק מהטיול במרכז אמריקה ובדרומה.
 

בשנים האחרונות מתגלות עיירות קסומות כמו גרנאדה וליאון כתירוצים משובחים לתכנון טיול לניקרגואה, שמורות טבע הפזורות ברחבי המדינה מצטרפות אליהן ויחד עם הרי געש ו איים קסומים שההגעה אליהם מאתגרת אבל הפרס שווה הופכת המדינה לאטרקציה מכובדת בזכות עצמה. הנה כמה מקומות שלא כדאי לפספס כשמתכננים טיול לניקרגואה.
 

גראנדה (Granada)

גראנדה היא ללא ספק אחד המקומות היפים ביותר בניקרגואה. רוב המטיילים שמתכננים טיול לניקרגואה מחליטים להתחיל דווקא בעיר הזו ולוותר על עיר הבירה הפחות אטרקטיבית. גראנדה ממוקמת על גדות אגם ניקרגואה. היא עיר עתיקה ומיוחדת במינה, עם בנינים קולוניאליים שחלקם נבנו עוד במאה ה-16, אז הוקמה רשמית העיר.
 

בגרנאדה עצמה יש הרבה הוסטלים ומלונות, חנויות ומסעדות ולכן היא נחשבת לנקודת עצירה נוחה לכל מי שמתכנן טיול לניקרגואה עם מסלולי טיול בצד הצפוני מערבי שלה. מסביב לעיר תמצאו לא מעט אטרקציות, מהרי הגעש ועד לאיים הקטנים ולכפרים הציוריים מסביב. זו הזדמנות להכיר את ניקרגואה הצבעונית והמסקרנת, על האמנים שמתגוררים באיזור, הנופים עוצרי הנשימה והעיר הבטוחה יחסית.
 

ליאון (Leon)

תכנון טיול לניקרגואה לא יכול להיות מושלם בלי ביקור בליאון. גם ליאון נחשבת לעיר שבה הרבה מאד מטיילים מתחילים את הטיול במדינה. זוהי עיר קולוניאלית יפיפייה, עם שירותי תיירות רבים יחסית לערים אחרות בניקרגואה.
 

מי שמתכנן טיול בניקרגואה באיזור של ליאון חייב לבקר בהר הגעש סרו נגרו שסמוך לעיר ובהרי הגעש הנוספים מסביב. בסרו נגרו אטרקציה של גלישת חול בהר הגעש שמושכת הרבה מאד תרמילאים, אבל גם הנופים העוצמתיים והאנשים הנחמדים שמתגוררים כאן עושים את שלהם. ליאון היא יעד שלא כדאי לפספס.
 

סן חואן דל סור (San Juan Del Sur)

עיירת נופש מקסימה שנמצאת בדרום ניקרגואה. סביב העיירה חופים יפיפיים שכיף לנפוש עליהם. זהו יעד אהוב במיוחד על חובבי גלישה וספורט ימי בכלל. אחת האטרקציות שלא כדאי לפספס בכל טיול לניקרגואה היא הטלת הביצים של נקבות צבי הים שמגיעות לחופים הסמוכים לעיירה כדי להטיל.

הרבה מאד תיירים ותרמילאים בוחרים דווקא בעיירת הנופש הזו כדי להנות מכמה ימים של בטן-גב. סן חואן דל סור היא גם עיירה קרובה לגבול עם קוסטה ריקה ולכן תרמילאים רבים עוצרים בה בדרך למדינה השכנה.
 

אגם ניקרגואה

אגם ניקרגואה הוא האגם הגדול שנמצא בצפון-מרכז המדינה. באגם חיים בין היתר גם כרישים ודגי טונה גדולים, אבל הוא בעיקר מקום כינוס למטיילים ששוהים בעיירות ובערים מסביבו ונהנים מהנוף היפה. במרכז האגם הגדול נמצא האי אומטפה (Isla De Ometepe) שבו כדאי לבקר או לפחות להשקיף עליו כדי להשיג את תמונת הנוף הנדירה של צמד ההרים שנמצאים על האי.
 

גם איי סולנטימה (Islas Solentiname) שנמצאים במרכז האגם שווים ביקור, אך המסע אליהם הוא מסע יחסית מפרך וצריך להגיע אליהם בשיט, בדרך כלל דרך העיירה סן קרלוס. מי שמגיע לאיים האלו יגלה נוף עוצר נשימה ותושבים מיוחדים במינם שעדיין עוסקים במלאכות עתיקות ובעבודות יד.
 

טיול בניקרגואה הוא טיול בין עיירות שלפעמים נדמה שהזמן קפא בהן ובין ערים קולוניאליות מסקרנות. בין הרי געש ובין אגמים מיוחדים. לא כדאי לוותר על ניקרגואה בכל מסלול טיול במרכז ובדרום אמריקה.

למידע נוסף:
טיסות לניקרגואה