עוד על ניקרגואה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

ניקרגואה - טיול מאורגן לניקרגואה

בשנים האחרונות ניקרגואה מצטרפת לרשימת המדינות במרכז ובדרום אמריקה אליהן יוצאים מדי חודש טיולים מאורגנים מישראל. הסיבה לכך היא שהרבה מאד מטיילים ותרמילאים התחילו לגלות את הקסם של ניקרגואה וחברות התיירות הבינו שעכשיו יש ביקוש לטיולים למדינה הזו, שעד לא מזמן הייתה בעיקר תחנת מעבר בין קוסטה ריקה להונדורס.
 

ניקרגואה כחלק מטיול מאורגן במרכז אמריקה

יש לא מעט חברות שמציעות טיולים מאורגנים לניקרגואה, רובן הן חברות שמתמחות בטיולי אתגר או טיולים ליעדים מיוחדים. לרוב לא תמצאו טיול מאורגן לניקרגואה בלבד. רוב הטיולים שבהם משולבים ביקורים במדינה הם טיולים למרכז אמריקה באופן כללי. אפשר למצוא טיול מאורגן לניקרגואה בשילוב עם קוסטה ריקה או הונדורס, או אפילו בשילוב של ביקור בשתי המדינות שגובלות עם ניקרגואה.
 

רבות מהחברות מציעות הדרכה של מדריך ישראלי, אבל הטיולים כוללים גם תיירים ממקומות אחרים, שמתקבצים יחד בתחנה שנקבעת מראש באחד היעדים הכלולים בטיול ומשם ממשיכה הקבוצה בטיול המשותף. חברות אלו לא מספקות שירותי טיסה הכלולים בחבילת הטיול, אלא כל משתתף בטיול מגיע בדרכו שלו למדינה הראשונה.
 

חברות אחרות מציעות מסגרת קבוצתית מרגע ההמראה מנמל התעופה בן גוריון ועד סיום הטיול. טיולים אלו לא יתחילו בדרך כלל בניקרגואה אלא היא תשולב כחלק מהמסלול בתוך מרכז אמריקה. טיול מאורגן לניקרגואה בורסיה כזו כולל לרוב המראה לקוסטה ריקה או למדינה בולטת אחרת במרכז אמריקה ומשם התניידות באמצעות אוטובוס או טיסות פנים ממקום למקום.
 

במקרה זה המחיר יכול לכלול כמובן גם את הטיסות ואתם משלמים על הכל – גם על טיסות, גם על השהייה, התחבורה, הכניסה לאטרקציות וכדומה.
 

טיולים מאורגנים לניקרגואה בלבד – לא מישראל

מעטים וכמעט לא קיימים הטיולים המאורגנים לניקרגואה מישראל, ללא תחנות נוספות במרכז אמריקה. הסיבה לכך היא שניקרגואה היא עדיין לא יעד מספיק אהוב ופופולרי בקרב מטיילים בהשוואה למדינות אחרות במרכז אמריקה. ההגעה לניקרגואה בטיסה לישראל היא די מפרכת, גם כאשר עושים זאת בקבוצה מאורגנת ומיעוט המקומות בהם אפשר לבקר לאורך טיול משמעותי וארוך הופכת את המדינה לפחות אטרקטיבית לטיול מאורגן ייחודי לה, לפחות מישראל.
 

אם זאת, אפשר למצוא טיול מאורגן לניקרגואה דרך חברות בארצות הברית ובמרכז אמריקה. חברות תיירות בקוסטה ריקה, מקסיקו וגם במדינות שונות בארצות הברית מציעות טיול מאורגן לניקרגואה. ההדרכה היא בדרך כלל של מדריך מקומי והמפגש עם הקבוצה מתבצע בארצות הברית או במדינה בה נמצאת החברה ממנה הוזמן הטיול.
 

במקרה שאתם רוצים להזמין טיול מאורגן לניקרגואה דרך חברות לא מוכרות בארצות מרכז אמריקה או ארה"ב, כדאי לברר היטב ולעשות תחקיר באינטרנט, כדי לוודא שאתם עובדים מול חברה אחראית ומקצועית.
 

לפני שיוצאים לטיול מאורגן

טיול מאורגן בניקרגואה, בכל צורה שבה תבחרו, יהיה טיול מרתק ויוצא דופן. חשוב מאד לבדוק לפני שאתם בוחרים את הטיול, שהמסלול כולל עצירות במקומות החשובים בניקרגואה, ביניהם הערים גרנאדה וליאון, אגם ניקרגואה עוצר הנשימה, הרי הגעש והעיירה סן חואן דל סור. אלו הם בדרך כלל האתרים בהם עוצרים המטיילים שמגיעים לניקרגואה ובסביבה שלהם יש אטרקציות חשובות.
 

דבר נוסף שכדאי לברר לפני הנסיעה לטיול מאורגן בניקרגואה הוא כל התשלומים הנלווים. חשוב לבדוק שנלווית אל הטיול אבטחה, שיש אוטובוס צמוד ולקבל רשימת מלונות ולבדוק שמדובר במלונות שנמצאים במקום בטוח במרכז העיר ולא בשולי הערים. מומלץ כמובן לקבל את כל המידע על הטיול מראש, כולל רשימת התחנות בהן עוצרים, מה כולל התשלום וכדומה.