עוד על ניקרגואה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

ניקרגואה - טיסות פנים בניקרגואה

ניקרגואה היא ארץ יפיפייה ועוצרת נשימה, כך יספרו לכם כל המטיילים והתרמילאים שכבר גילו אותה, אבל בניגוד לחברותיה קוסטה ריקה ומקסיקו, היא עדיין לא מפותחת כל כך מבחינת תשתיות. תחבורה בניקרגואה מתבססת בעיקר על אוטובוסים ציבוריים ופרטיים, שמסיעים תיירים בין תחנות עיקריות ועוברים לפעמים באיזורים כפריים ללא כבישים סלולים ועם תשתיות דרך רעועות.
 

בהשוואה לקוסטה ריקה או למקסיקו, ניקרגואה גם לוקה בחסר בכל הקשור לטיסות פנימיות. טיסות פנים בניקרגואה הן עניין מאתגר. יש מעט מאד חברות שמפעילות טיסות פנימיות, ואלו ממוקדות לאיזורים היותר נידחים של המדינה, ביניהם למשל איי קורן.
 

טיסות ליעדים נבחרים בלבד

אין יותר מדי חברות שמציעות טיסות פנים בניקרגואה. מספר חברות פרטיות קטנות, שקשה לעמוד על טיבן, מציעות טיסות לאיזורים המזרחיים של המדינה, בעיקר לעיר בלופילד שמקשרת בין היבשת ובין איי קורן, שנחשבים ליעד שכדאי לבקר בו אבל לא קל להגיע אליו. הטיסות האלו נעשות במטוסים קטנים וקלים ולכן נחשבות ללא בטוחות במיוחד, בייחוד אם מדובר בחברה לא מוכרת.
 

אם בכל זאת החלטתם להיעזר בשירותי טיסות פנים בניקרגואה כדי להגיע לאתרים אלו, תוכלו בדרך כלל למצוא טיסות שמקשרות בין מנגואה לבין בלופילדס ואיי קורן. חברת אטלנטיק איירליינס מספקת שירות טיסה יחיד מסוגו למנגואה ומשם שירותים יומיים בשיתוף פעולה עם חברות קטנות, ביניהן La Costeña, שמספקת שירות טיסה לבלופילדס ולאיי קורן.
 

כמעט טיסות פנים

ישנן לא מעט חברות שמציעות טיסות פנים בניקרגואה שהן בעצם טיסות שמגיעות מארצות מרכז אמריקה השכנות אבל לא עוצרות דווקא במנגואה אלא בערים אחרות. רך למשל ניתן למצוא טיסות שנוחתות בשדה התעופה הקטן של גרנאדה, ביניהן טיסות של Grupo Tacaוחברות אחרות. בשנים האחרונות שופץ שדה התעופה של גרנאדה ובקרוב כנראה יוכלו להגיע אליו מכל רחבי מרכז אמריקה ואפילו מארצות הברית, כדי לחסוך את הנחיתה בעיר הבירה המשתקמת ועדיין-לא-נעימה של ניקרגואה.
 

אפשר למצוא בין היתר טיסות שמגיעות מאמריקן איירליינס שמגיעות ממיאמי, אירוקריביאנס (Aerocaribbean)שמפעילה טיסות שמגיעות מהוואנה בקובה אבל אין לה משרדים בניקרגואה בכלל, חברת אטלנטיק איירליינס שמגיעה מהונדורס ומספקת כאמור גם קו לאיזור איי קורן וחברת La Costeña שכאמור מספקת טיסות בעיקר בין הבירה מנגואה ובין בלופילדס ואיי קורן אך יוצאת גם לקוסטה ריקה וליעדים נוספים.
 

טיפים להזמנת טיסות פנים בניקרגואה

אם החלטתם לנסות את מזלכם ולמצוא טיסת פנים בתוך ניקרגואה תצטרכו לעשות לא מעט מחקר ולוודא שאתם עובדים מול חברה איכותית ומקצועית. כמו שאמרנו, הרבה מהחברות הקטנות שמציעות שירותי טיסות פנים בניקרגואה הן לא חברות מוכרות, אין להן שירות לקוחות באנגלית ולכן לא מומלץ להזמין מהן.
 

הדרך הכי קלה למצוא טיסות פנים בניקרגואה היא לפנות למשרדי חברת תיירות מקומית, שעובדת מול תיירים בינלאומיים ודוברת אנגלית ולבדוק איך מזמינים דרכה את הטיסות ליעדים שאליהם אתם רוצים להגיע.
 

מומלץ לוודא שמחירי הטיסות כוללים גם מיסים ושיש לכם ביטוח נסיעות על כל צרה שלא תהיה. אולי הטיפ הכי טוב הוא לנסות ולבדוק האם אתם חייבים טיסות פנים בניקרגואה לאותו יעד ספציפי אליו אתם רוצים להגיע. אם תמצאו אוטובוס, שאטל או שירות אחר תוכלו לחסוך כסף ולא להסתכן עם מטוסים לא בטוחים.
 

טיסות פנים בניקרגואה הן תחום שעדיין נמצא בחיתוליו. בשנים האחרונות נעשים שינויים בתוך המדינה כדי להתאים את הצרכים לדרישה, אבל עדיין קשה למצוא טיסות פנים סדירות. זוהי הסיבה שמומלץ לנקוט משנה זהירות ולטוס רק עם חברה אמינה.