עוד על ניקרגואה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

ניקרגואה - טיסות לניקרגואה

למרות שמדובר במסע לא קטן, כזה שמצריך הרבה סבלנות ויכולת ישיבה בטיסות ארוכות, טיול לניקרגואה, המדינה הקטנה והשקטה של דרום אמריקה, הוא טיול שמגלה לכם עולם חדש ולא מוכר. ניקרגואה, ארץ מוכת עוני ובעיות רבות, היא מקום שהתרמילאים מגלים לאט לאט. מנקודת מעבר מהירה בין קוסטה ריקה להונדורס, שתי המדינות שגובלות עם ניקרגואה, הופכת המדינה למקום ששווה לעצור בו.
 

בניקרגואה תמצאו ערים מרתקות עם סיפורים טרגיים והיסטוריים מרתקים, ביניהן הבירה מנגואה, שכמעט הושמדה לגמרי ברעידת אדמה בשנות השבעים ומשוקמת לאט לאט, העיר גרנדה שנבנתה על ידי הספרדים במאה ה-16 ונחשבת לאחת הערים היפות במרכז אמריקה, שמורת הטבע Tisey-Estanzuela  שנחשבת גם היא לאחת היפות באיזור ואתרי הנופש החדשים והמתחדשים באיזור העיר Bluefieldsבצד הקאריבי של ניקרגואה.
 

אמרנו מסע ארוך ולא טעינו. הזמנת טיסות לניקרגואה זו הרפתקה לא קטנה וכדאי להתחיל ולתכנן את המסע הרבה לפני שאתם עולים על המטוס. מישראל אין כרגע טיסות ישירות לשדה התעופה בעיר הבירה מנגואה, שדה התעופה הבינלאומי של ניקרגואה, ולכן יש צורך למצוא את המסלול שמתאים לכם. יש כמה דרכים, תלולות אבל טובות, להגיע לניקרגואה.
 

הדרך המהירה ביותר: להגיע לקוסטה ריקה

גם מארצות הברית אין טיסות ישירות רבות לעיר מנגואה. הדרך הטובה ביותר להגיע מישראל, דרך ארצות הברית, לניקרגואה, היא להזמין טיסות לניקרגואה שעוצרות בתחנה מסוימת בארצות הברית וממשיכות לקוסטה ריקה.
 

הדרך הפשוטה ביותר היא להגיע לעיר גדולה בארצות הברית. חברות כמו אמריקן איירליין וTACAמפעילות קווי טיסות לניקרגואה, ישירות לשדה התעופה במנגואה, משדה התעופה במיאמי. מלוס אנג'לס אפשר לטוס לאל סלבדור או לקוסטה ריקה ולטוס משם בחברת התעופה TACAלניקרגואה. גם משדה התעופה באטלנטה שבג'ורג'יה יוצאות טיסות לניקרגואה בתדירות של טיסה אחת ליום.
 

החברות COPA, Lacsa, Nature Airמפעילות טיסות מסן חוזה בקוסטה ריקה לניקרגואה. זו דרך מהירה יחסית להגיע לניקרגואה בגלל ריבוי הטיסות מארצות הברית לסן חוזה.
 

ממעבר הגבול בספואה, המחבר בין קוסטה ריקה לניקרגואה אפשר לעבור באמצעות אוטובוסים של חברות תיירות פרטיות כמו Transnica  ו-Tica. חברות אלו מציעות כרטיסי נסיעה בעלות זולה מאד וחוסכות את הצורך בהזמנת טיסות לניקרגואה מקוסטה ריקה.
 

הדרך הארוכה: טיסה לאירופה ומשם למרכז אמריקה

אחת הדרכים הפחות מומלצות להגיע לניקרגואה היא דרך אירופה. המסלול כולל טיסה לאירופה לאחד היעדים מהם יוצאות טיסות לניקרגואה. מספרד יוצאות מספר טיסות לניקרגואה בתדירות מאד קטנה ולכן רוב המטיילים שעוברים דרך אירופה נוחתים באחת מבירות אירופה, ממשיכים בטיסה לקוסטה ריקה ומשם חוצים את הגבול בטיסה או באוטובוס לניקרגואה. המסלול המעייף הזה לוקח כיממה ולפעמים אפילו יותר.
 

אם לא אכפת לכם לערוך מסע של שעות רבות, עם המתנה בשדות תעופה רבים, תוכלו כמובן למצוא טיסות לניקרגואה שעוברות דרך אירופה, עוצרות בארצות הברית ומשם ישירות לניקרגואה דרך מיאמי או דרך סן חוזה בקוסטה ריקה.
 

מסע יקר למדינה לא יקרה בכלל

טיסות לניקרגואה הן לא רק עסק מעייף, אלא גם יקר. מחירי הטיסות לניקרגואה יכולים להגיע גם ל1500 דולרים ואפילו יותר ולכן כדי לחסוך כסף ולמצוא את המסלול הטוב והזול ביותר מומלץ לערוך תחקיר ולקבל כמה הצעות שונות.
 

למרות ההגעה המסורבלת, ניקרגואה היא ארץ ששווה מאד לגלות. היא זולה מאד לתיירים שמגיעים ורוצים להסתובב ולהכיר אותה, יש בה תחבורה ציבורית שעדיין לא מכירה בתיירות, אבל בהחלט ניתן להיעזר בה ויש בה כמה אטרקציות עוצרות נשימה שלא כדאי לפספס, גם כשהטיסה כל כך מעייפת.