עוד על ניקרגואה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

ניקרגואה - מטבע בניקרגואה

המטבע בו משתמשים בניקרגואה הוא הקורדובה (NIO) והוא נחלק ל-100 סנטבוס. ברוב המקומות כבר מדברים אך ורק בדולרים.

1 דולר = 19.86 קורדובות.

1 שקל = 5.5 קורדובות. (נכון לאוקטובר 2010)

 

טרוול צ'קס
למרות התפתחות הבנקים בניקרגואה עדיין ניתן להמיר טרוולים רק בבירה מנגואה ובמעברי גבול ואולי בעוד מספר ערים מצומצם. לא כדאי לסמוך על זה.
 

כרטיס אשראי- כרטיסי אשראי מקבלים במלונות רבים וגם במסעדות. כספומטים תוכלו למצוא בערים: מנגואה, ליאון, מסאיה, גרנאדה  וריבאס.

מזומן
ברוב המקומות בניקרגואה מקבלים גם דולרים אך יותר קל להשתמש בכסף המקומי. בעסקים קטנים ובמקומות לא כל כך תיירותיים האנשים לא יידעו את שער ההמרה ויבקשו רק כסף מקומי. דולרים אפשר להמיר בבנקים, אך עדיף במשרדי החלפנות Pinoleroו- Multicambios.

תשתדלו לא להישאר עם קורדובות בסוף הטיול בניקרגואה כי לא יהיה לכם מה לעשות איתם במדינות אחרות ולא תוכלו להמיר אותם לכסף אחר.

 

מחירים
ניקרגואה היא מדינה זולה ותוכלו לטייל כאן גם עם 40 דולר ליום. אם אתם מחפשים נוחות העלות יכולה לעלות עד 50 דולר ליום ואם אתם תרמילאים תוכלו להסתדר גם עם 15 דולר ליום.

 

כמעט כל מקומות הלינה עברו לנקוב את המחירים ב דולרים, חדר לזוג עולה מינימום 15 ומעלה ברוב המקרים לא ניתן למצוא מקום סביר בפחות מ 20 דולר. הטיולים עולים כמעט כולם בסביבות 30 דולר לאדם כאשר קבוצות גדולות יזכו אותך בהנחה קטנה. בסה"כ אפשר להגיד בלי שום ספק ש גואטמלה זולה בהרבה מכל הבחינות - אוכל, טיולים, מזכרות והכל.... 

 

מחירים לדוגמא בניקרגואה:

בקבוק מים- 0.70 דולר.

חולצה למזכרת- 5 דולר.

אינטרנט לשעה- 0.70 דולר.

כניסה למוזיאון- 2 דולר.

ארוחה ממוצעת- 5 דולר.

לילה במלון ממוצע- 20 דולר.