עוד על ניקרגואה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

ניקרגואה

ניקרגואה

ניקרגואה היא אחת המדינות היפות ביותר במרכז אמריקה אך מטיילי האזור הולכים ומגלים אותה רק בשנים האחרונות. הנסיעות כאן לא קלות, השירותים לתייר לא מפותחים וזאת כיוון  שמדובר במדינה הענייה ביותר והכי פחות מפותחת מבין מדינות מרכז אמריקה. הגורם לכך הוא  מלחמות אזרחים ומהפכות רבות שעברו עליה בעשרות השנים האחרונות.

כעת שקט כאן, ושימו לב, זול כאן! מחיר טיול בניקרגואה הוא הזול ביותר מכל מדינות מרכז אמריקה ואי לכך, כמות המטיילים הישראלים בניקרגואה הולכת וגדלה והיא מתגלה כפנינה יפה, עשירה בנופים וחופים, האנשים מקסימים והמחיר...ללא תחרות!
 

בניקרגואה חיים קרוב לשישה מיליון תושבים כאשר בעיר הבירה מנגואה חיים יותר ממיליון  מהם. מנגואה אינה עיר תיירותית מסבירת פנים ומשמשת רק כמקשרת למקומות אחרים, יותר אטרקטיביים, כמו גרנאדה וליאון, שתי ערים קולוניאליות מדהימות ביופיין.

גם עיירת החוף סאן חואן דל סור מקסימה מאד. לחובבי הדיג מומלץ להגיע ללאגו דה ניקרגואה, שם אפשרויות הדיג ממש טובות.

בכלל בניקרגואה יש נופים מרהיבים, תוכלו למצוא כאן איים קאריביים יפיפיים, הרי געש רבים, אגמים ענקיים וחופים קסומים. בכל מקום מתקיימות חגיגות שנתיות לכבוד הקדוש המגן המקומי כשהמרשימה ביותר נערכת בינואר לכבוד סבסטיאן הקדוש.

 

קצת טיפים כלליים
 

1. האנשים בניקרגואה נחמדים מאוד ומקבלים בצורה יפה מאוד תיירים. נצלו זאת כדי להתחבר איתם ולהיעזר בהם.
 

2. המוניות בערים זולות מאוד, וכדאי להשתמש בהן, במיוחד אם אתם הרבה אנשים.

3. רוב האטרקציות מתבצעות עם מדריך בלבד. היו עירניים לנושא והקפידו לתאם מראש את הטיולים שלכם.
 

4. בניקרגואה לא תמצאו מסעדות רבות, ואלו שקיימות מספקות בדרך כלל אוכל מקומי ופשוט. ברוב ההוסטלים בהם תישהו יש מסעדות מצויינות!!