ניו זילנד - קניית ומכירת רכב בניו זילנד

בניו זילנד אפשר לטייל בשתי דרכים: תחבורה ציבורית או רכב. למטיילים בתחבורה ציבורית/ טרמפיסטים יש מספר חברות נסיעה שמציעות מסלולים שונים, המקיפים את כל ניו זילנד. ולמטיילים ברכב יש אפשרות לשכור רכב או לקנות רכב. שכירת רכב יכולה להיות מאחת מיני החברות הרבות להשכרת רכבים בניו זילנד. במידה ובחרתם לקנות רכב, זהו מהלך שאינו מסובך אך חשוב לעשות זאת בדרכים המקובלות.

אחד המקומות המומלצים לקניית ומכירת רכבים הוא שוק הרכבים:  Backpackers Car Market. שני המקומות בהם שוק הרכבים פועל הם אוקלנד וקרייסצ'רץ', וזהו המקום האידיאלי עבורכם, משום שבדר"כ מי שמתחיל את הטיול בקרייסצ'רץ' מסיים באוקלנד ולהיפך.

 

קניית רכב
השוק פתוח מידי יום והנכם מוזמנים לראות רכבים למכירה. בעלי הרכבים יהיו שם כדי לענות על כל שאלה שתהייה לכם. לאחר שבחרתם רכב, בעלי המקום דואגים לניירת ואתם מצטרפים אליהם לביצוע טסט לרכב. לא לקנות רכב שלא עבר טסט בנוכחותכם.
 

אם הטסט עבר בהצלחה ובחרתם לקנות את הרכב הנסיעה הבאה תהייה אל משרד הדואר הקרוב, שם תוכלו להחליף בעלות על הרכב ולשלם ביטוח לתקופת הזמן בו הרכב בבעלותכם.

 

מכירת רכב
אם ברצונכם למכור את הרכב יהיה עליכם לשלם 60 דולר לבעל השוק כדי להוסיף את רכביכם לתצוגת הרכבים למשך שלושה ימים. כל המעוניין ברכביכם יוכל להתרשם ממנו בשוק. חשוב מאוד להתלוות לטסט שיעשה לרכב ע"י הבעלים העתידיים ולוודא שלאחר המכירה כלום לא נשאר באחריותכם ובבעלותכם. לפרטים מלאים על הקנייה והמכירה: www.backpackerscarmarket.co.nz

 

שוק הרכבים בקרייסצ'רץ':

            כתובת:  33 Battersea St, Christchurch

            טלפון:  64 3 377 3177

            פקס:  64 3 377 3187

            שעות פתיחה: מידי יום, בין השעות 9:30-17:00.

 

שוק הרכבים באוקלנד:

            כתובת:  20 East St, Central Auckland

            טלפון:  64 9 377 7761

            פקס:  64 9 377 7756

            שעות פתיחה: מידי יום, בין השעות 9:30-17:00.


אם אתם שוקלים קניית רכב חדש, תוכלו להעזר במדריכים השונים באתר הבא בנושא מכירת רכב

 

בהצלחה!