ניו זילנד - לינה בניו זילנד

ניו זילנד מלאה באכסניות נוער הנקראות Backpackers, ומיועדות בעיקר לתרמילאים ולמטיילים במדינה. האכסניות בעלות מטבח מאובזר משותף, סלון משותף וחדרים במחירים שונים (תלוי בכמות האנשים בחדר).

ישנם שני ארגונים של אכסניות בניו זילנד אשר החברות בהן מעניקה הנחה באכסניות ובאתרי קמפינג שונים ברחבי המדינה. החברות הן BBHו- YHA. BBHהיא הגדולה מבין השתיים, ויש אכסניות רבות בבעלותה, יותר מאחת בכל עיר או כפר. חברת YHAקיימת גם באוסטרליה. למידע נוסף:  www.bbh.co.nz ו -   www.yha.co.nz   

 

 

פרוייקט "היט"

אפשרויות לינה נוספות הן אירוח ביתי, וזו האפשרות הזולה, ולפעמים גם הנעימה יותר. בניו זילנד יש פרויקט שהקים ישראלי בשם עומרי, שנקרא: 'היט'.

במסגרת הפרויקט משפחות נוצריות מארחות ישראלים תמורת סכום סמלי של 5 דולר נ"ז ללילה, לאדם. באפשרותכם לבשל במטבח שלהם, להתקלח ולקבל מיטה חמה. בנוסף לכך יש מארחים נפלאים אשר יציעו לכם לעשות כביסה ואולי גם יפנקו אתכם בדברים נוספים. לעומרי יש נציגים ניו זילנדיים ברחבי המדינה, אשר דרכם ניתן להירשם לפרויקט ולקבל חוברת מידע עם טלפונים וכתובות של המארחים.

בחוברת מפורט מידע על כל משפחה, כמה אנשים הם יכולים לארח במקביל וכמה זמן מראש יש לתאם איתם את הלינה. רוב המארחים הם אנשים מקסימים המציעים לכם בית חם ונקי. אך שימו לב, יש אנשים שירצו לדעת יותר על המקום שממנו באתם ויתכן כי תמצאו את עצמכם מדברים הרבה על ישראל, וגם יש בתים שתרגישו בהם פחות חופשי מבתים אחרים. השתתפות בפרויקט עולה 55 דולר נ"ז לאדם ותקבלו גם כרטיס של HITעם התמונה שלכם (כדאי לבוא מראש עם תמונות פספורט מהארץ) אותו תציגו בבתים בהם תתארחו.
 

זהו פרויקט נהדר המאפשר לכם לחסוך בכסף וגם ליהנות מאירוח ביתי, אוכל חם וכביסה נקייה. התרמילאים הישראלים נהנים מאוד מהפרויקט, פרט לכמה משפחות בודדות שאולי לא העניקו את האירוח המושלם.

 

פרוייקט חיבורים
פרויקט נוסף, הפעם עולמי, נקרא 'חיבורים' והוא דומה מאוד לפרויקט 'היט'. ההבדל המשמעותי הוא בגישה של המארחים. המארחים עושים זאת מאהבה לישראלים בלבד ולא ממניע כלכלי, ולכן האירוח לא כולל תשלום ולרוב גם מזמינים אתכם לארוחת ערב. הם פשוט רוצים לבלות בחברת הישראלים וללמוד מהם על ישראל. לפרויקט הזה יש הצלחה רבה בקרב המטיילים, אם כי אין הרבה מארחים של 'חיבורים' בניו זילנד, בטח לא בכל אזור. לפרטים נוספים:  www.chiburim.com

 

יתכן ותמצאו משפחות בשני הפרויקטים – המשמעות היא שהמשפחות הרשומות כפול, פשוט רוצות לארח ישראלים ללא קשר אם יש לכם כרטיס היט. בנוסף לכל אלו תוכלו ליהנות ממגוון פארקים לקמפינג, אשר מספקים הכל ונמצאים במקומות הטובים והמיוחדים ביותר בניו זילנד (בכל מקום תמיד יש לפחות פארק אחד התוכלו לישון בו). מחירי הקראוון פארקס נעים בין 20 ל-30 דולר ניו זילנד ללילה לזוג, תלוי האם לוקחים מגרש בו יש חיבור לחשמל או לא.


אפשר לעשות כרטיס חבר למספר פארקים הנכללים ברשימת "ניו זילנד טופ 10 קראוון פארקס" (New Zealand Top 10 Craven Parks) ביחד אשר מוזילים את המחיר ומקנים מגוון שירותים בפארקים השונים.