עוד על נפאל

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

נפאל - טיול לנפאל

טיול לנפאל מהווה חוויה יוצאת דופן ובלתי נשכחת למטייל. שילוב בלתי נתפס של הרי ההימלאיה הגבוהים והמרהיבים, לצד נהרות שוצפים, ג'ונגלים עתירי חיים, אגמים שלווים, ארמונות, מקדשים, דתות, תרבויות, צבעים, ריחות ואנשים קסומים ומקסימים.

 

קטמנדו - בירת נפאל הצבעונית

קטמנדו הינה השער האווירי המרכזי לטיול בנפאל (ישנם מס' מעברים יבשתיים מהודו, אך מרבית המבקרים בנפאל מגיעים דרך האוויר לקטמנדו) והיא נחשבת לאחת הערים המרתקות ביותר לא רק במזרח הרחוק אלא בעולם כולו.

תרמילאים צעירים יבחרו על פי רוב לשהות באזור הטאמל – רובע התרמילאים של קטמנדו המכיל בליל בלתי נתפס של בתי הארחה זולים, מסעדות, סוכנויות טיולים, חנות ציוד לתרמילאים, חנויות מזכרות וערב רב של רוכלים, סוחרים ונהגי ריקשות. סמוך מאוד לרובע התרמילאים שוכנת לה אחת הכיכרות המרשימות ביותר בנפאל – כיכר דורבאר. בכיכר דורבאר תוכלו להנות משפע מקדשים וארמונות בסגנון הארכיטקטוני המזוהה כל כך עם נפאל.

אתרי חובה נוספים בקטמנדו הינם סטופת בודנאת, אחת הסטופות הבודהיסטיות הגדולות ביותר בעולם וגם אחת החשובות שבהן, מקדש הקופים אליו תגיעו לאחר טיפוס מפרך במעלה גרם מדרגות החצוב בהר. ממקדש הקופים נפרש נוף מרהיב במיוחד של עמק קטמנדו (וכן תוכלו לראות גם הרבה קופים על הדרך...). אתר חשוב ומרכזי נוסף בקטמנדו הוא מקדש פאשופאטינאט, המקדש בו תוכלו לחזות בטקס שריפת הגופות ההינדי והוא מכיל בשטחו  סאדהו (סגפנים הינדים) רבים שישמחו לצילום תרומת תרומה נדיבה.

כמעט כולם מכירים את שירה של גלי עטרי "נפאל" עם הפזמון "וכשתעוף תעוף תעוף, תעוף ציפור האבן"...ובכן, הציפור המככבת בשיר שוכנת לה בכיכר דורבאר שבפאטן, עיר שעם השנים השתלבה בקטמנדו וכיכר דורבאר שבה נחשבת לכיכר היפה בקטמנדו וכוללת מגוון מרשים של ארמונות ומקדשים שנשתמרו בצורה יוצאת דופן. טיול לנפאל לא יהיה שלם ללא ביקור בבהאקטפור , אתר שהוא למעשה עיר שנשתמרה בצורה יוצאת דופן ומחזירה את המבקר בה אחורה בזמן אל ימי הביניים.

 

טרקים בנפאל

טיול לנפאל יכלול על פי רוב טרק לאזורים שונים בהימאליה. בעלי כושר הליכה שזמנם בידם יבחרו על פי רוב באחד מ-2 הטרקים הפופולאריים ביותר: טרק מחנה הבסיס המאתגר של האוורסט או במסלול סובב האנפורנה הנפלא, אורכם של טרקים אלו הוא על פי רוב כשבועיים. לקצרים בזמן או בכושר הליכה מציאה נפאל מגוון נהדר של מסלולי הליכה באורך שונה (החל מיום אחד) עם נופים נפלאים – בין הטרקים האהובים ניתן למנות את טרק הפון-היל המשקיף אל רכס האנפורנה, את טרק מחנה הבסיס של האנפורנה, טרק קצר אך מאתגר המוביל ישירות אל לב הרי האנפורנה, ואת טרק האגמים הקפואים בשמורת הלאנג-טאנג הכולל טיפוס לאגמים ציוריים במיוחד.

 

ראפטינג ושמורות טבע בנפאל

בנפאל תוכלו למצוא מס' נהרות מעולים לראפטינג ברמות שונות, החל מראפטינג למתחילים ועד למסלולים סוערים במיוחד למטיילים בעלי נסיון. המסלולים הפופולאריים ביותר הינם מסלול הקאלי-גאנדקי האורך כשלושה ימים ומסלול הבוטה-קוסי האורך כיומיים, חשוב להקפיד לצאת עם חברות מוכרות בלבד השמות דגש על בטיחות. מומלץ מאוד לבקר באחת משמורות הטבע הנפלאות בנפאל ובעיקר בשמורת צ'יטואן המאפשרת לחוות ביקור בג'ונגל פראי ואמיתי בשלל דרכים הכוללים בין היתר רכיבה על פילים בעת הזריחה בחיפוש אחר טיגרסים וקרנפים, שייט בקאנו אל תוך הג'ונגל והליכה רגלית שלא תוכלו לשכוח.

 

מנוחה, נופש ונקודות תצפית בנפאל

 אם ברצונכם לנפוש מעט באת שהותכם בנפאל תוכלו למצוא את מבוקשכם בפוקרה, עיירה נהדרת השוכנת על גדותיו של אגם ציורי ומעניקה שפע של נופים פסטורליים, שקט ושלווה. בעת שהותכם בפוקרה מומלץ בחום לעלות לתצפית בעת הזריחה בסארנקוט הסמוכה, אם שפר עליכם מזלכם ומזג האוויר יהיה בהיר תוכלו לחזות באחת הזריחות היפות ביותר שתוכלו לראות בחייכם. הטיול לנפאל מתאים לכל גיל ולכל כיס ומבטיח זכרונות קסומים לכל החיים.

למידע נוסף:
טיול מאורגן לנפאל
ביטוח נסיעות לנפאל
טיסות לנפאל