עוד על נפאל

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

נפאל - טיסות פנים בנפאל

נפאל משתרעת על פני כ- 147,000 ק"מ רבוע. כך שהמרחק בין היעדים השונים במדינה הוא רב. הערים שהפכו למוקד עלייה לרגל בקרב מטיילים רבים הן בעיקר קטמנדו הבירה, ופוקרה.
 

קטמנדו, בירת נפאל הסואנת מציעה לתייר מגוון אטרקציות, כמו גם נקודת מוצא לטרקים השונים בהרי ההימלאיה. לעומתה, פוקרה נחשבת לעיירת נופש השוכנת למרגלות האגם, אך היא מהווה נקודת פתיחה נוחה ביותר לטרקים השונים באזור. עיקר הטיסות המתויירות בתוך נפאל ינועו על קו קטמנדו- פוקרה, ולהיפך.
 

זמן נסיעה משוער באוטובוס בין יעדים אלו הוא כ- 8 שעות. לעומת זאת, טיסה אורכת בין 20-30 דקות בלבד. לכן מומלץ לבחור באופציה זו, במיוחד כשימי הטיול הם קצובים, וברצונכם להספיק כמה שיותר. מעבר לכך, זו הזדמנות מצוינת להעיף מבט-על על נופיה המרהיבים של נפאל.
 

טיסות פנים מקטמנדו לפוקרה

טריבהובן (Tribhuvan) הינו שדה התעופה היחיד בבירה קטמנדו. הוא ממוקם כ- 5.5 ק"מ מזרחית לעיר ומשמש לטיסות בינלאומיות, אזוריות ופנים ארציות. הטיסות ליעדים השונים יוצאות על בסיס יומי, אך לעיתים קרובות הן עלולות להתבטל בשל תנאי מזג אוויר קשים.  שימו לב כי מיסי הנמל הם כ- 200 רופי בתוך המדינה.
 

במידה ואתם מתלבטים באיזו חברת תעופה לבחור, דעו כי החברות המקומיות הן באותה רמה פחות או יותר, ומחיר הטיסה הינו כ $70 לכל כיוון. המטוסים קטנים וישנים באופן כללי. ודהא אייר הינה חברת תעופה פרטית, עם מטוסים גדולים וחדישים יותר בהשוואה ליתר החברות. היא תתאים לאלו מכם המעוניינים להרגיש נוח ובטוח יותר במהלך הטיסה. עלות הטיסה גבוהה מהממוצע.

אתר החברה- http://www.buddhaair.com/.
 

טיפ קטן- לא משנה באיזו חברה תבחרו לטוס, נסו לתפוס מקום בצידו הימני של המטוס. כך תוכלו לזכות בחוויה מרהיבה ובלתי נשכחת, כשתצפו בהרי ההימלאיה ממקום מעופה של הציפור.
 

סוויסה נחשבת לסוכנות מוכרת ואמינה. אך היא לא היחידה. ניתן למצוא סוכנויות רבות ואף זולות יותר בטמאל, רובע התיירים בקטמנדו.

עם הגעתכם לפוקרה, בקשו להגיע ללייק סייד, מוקד התיירים בפוקרה. שם תמצאו גסטהאוסים, מסעדות כמו שאר השירותים הראשוניים הנדרשים לתיירים.
 

טיסה מקטמנדו לקולקה

קולקה היא נקודת המוצא לטרקים באזור האוורסט. זהו יעד מבוקש מאוד. זכרו כי יתכנו שינויים וביטולי טיסות בשל מזג האוויר. לכן יש שיעדיפו לקנות כרטיס טיסה פתוח, בשל חוסר ודאות לגבי סיום הטרק. אין הבדל במחיר הכרטיס, אך זה יותיר אתכם בתום רשימת הממתינים לטיסה חזרה, אחרי תרמילאים שרכשו כרטיס סגור. במידה ותרכשו כרטיס סגור, ותפספסו את המועד, תצטרכו להמתין בכל מקרה למקום פנוי בטיסות הבאות.

תדירות הטיסות הינה בכל רבע שעה. זאת כיוון שחברות רבות נעות על קו קטמנדו- קולקה. מחיר הטיסה כ $86. אין הכרח להזמין טיסה מראש.
 

טיסות פנים מפוקרה לקטמנדו

פוקרה קרובה לגבול עם הודו. היא מהווה יעד לאלו היוצאים מנפאל לכיוון הודו, כמו גם לאלו הנכנסים לנפאל דרך הודו. לרוב, מטיילים שהחלו את טיולם בפוקרה ייצאו למספר טרקים באזור, ישובו להתפנק על גדות האגם, ומשם ימשיכו לעבר הבירה קטמנדו.
 

אותן חברות תעופה המפעילות טיסות פנים מקטמנדו לפוקרה, עושות את המסלול הזה בחזרה. המחיר דומה ועומד, כאמור, על כ- $70. תוכלו להזמין כרטיסים עוד מהארץ או במהלך הטיול. למרות המחיר האחיד פחות או יותר, מי שיחפש מחיר זול יותר, יכול למצוא חברות זולות. התמקחות עם סוכני הנסיעות וחברות התעופה עשויה להועיל ולהוזיל עבורכם את עלות הטיסות.