עוד על נפאל

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

נפאל - טיסות לנפאל

מישראל לא פועלות טיסות ישירות לנפאל ועל כן מטייל מישראל המבקש להגיע אל קטמנדו, בירת נפאל, חייב לעשות זאת דרך יעד אחר, דבר שעל פי רוב מייקר את מחיר הנסיעה לשם.מרבית המטיילים הישראלים הטסים לנפאל עושים זאת דרך הודו או תאילנד, על פי רוב כחלק מטיול גדול באזור.

עם זאת ישנם מטיילים לא מעטים הבוחרים לטוס מעמאן  שבירדן משם יוצאות טיסות לא ישירות אל  נפאל עם חניית ביניים במדינות המפרץ הפרסי. אפשרות נוספת אך בהחלט לא נפוצה היא טיסה לקטמנדו דרך יעדים שונים באירופה, אפשרות המייקרת את מחיר הטיסה בצורה משמעותית עד מאוד.

חשוב לציין שמכיוון שהתקופות המומלצות לטיול בנפאל קצרות ועונתיות (אוקטובר-נובמבר ומרץ-אפריל), הביקוש לטיסות לתאריכים אלו רב ועל כן מומלץ להזמין טיסות זמן רב מראש, דבר שיכול להוזיל את עלות הטיסה לנפאל באופן משמעותי.

 

טיסות לנפאל מהודו

ללא ספק שהדרך הנפוצה ביותר לתרמילאים ישראלים לביקור בנפאל היא בטיסה מדלהי או מומבאיי. ישנם מס' חברות תעופה הטסות בקו דלהי-קטמנדו כאשר החברות המובילות בקו הינן ג'ט אירווייס, אייר אינדיה, ספייס ג'ט ואינדיגו. המחיר לכיוון מתחיל בסביבות 100$ בחברות הזולות (ספייס ג'ט ואינדיגו). הטיסה עצמה אורכת פחות משעתיים ובמזג אוויר נאה ניתן לצפות מחלון המטוס בנופים מרהיבים במיוחד.

חברת ג'ט אירווייס ההודית הינה החברה היחידה המפעילה טיסות ישירות בקו מומבאיי – קטמנדו (בשאר החברות ישנה עצירת ביניים בדלהי), הטיסה עצמה אורכת כשעתיים וחצי. חשוב לציין כי מדי שנה קמות ונופלות חברות קטנות המציעות טיסות בקו דלהי-קטמנדו. אנו ממליצים הן מבחינת בטיחות, אין מבחינת אמינות והן מבחינת עמידה בלוח זמנים להקפיד ולהזמין טיסה רק דרך אחת מהחברות שצויינו לעיל, שהן חברות גדולות ומוכרות המפעילות טיסות בקו זה במשך זמן רב.

 

טיסות מבנגקוק לנפאל

גם מבנגקוק, בירת תאילנד, יוצאות טיסות לקטמנדו. החברה המובילה היחידה המפעילה טיסות ישירות היא חברת תאי אירווייס המצויינת. בשל כך מומלץ בחום להזמין טיסות מראש ולא לחכות לרגע האחרון כיוון שאז מחיר הכרטיס יקר בדרך כלל באופן משמעותי. אורך הטיסה מבנגקוק הינו כשלוש וחצי שעות. אל נפאל פועלות גם טיסות לא ישירות מבנגקוק הכוללות חניית ביניים בהודו או במלזיה (הטיסות דרך מלזיה אינן אפשריות לבעלי דרכון ישראלי).

אם בחרתם בטיסה דרך הודו, ואתם מתוכננים לשהות מעל לשמונה שעות במדינה אתם מחוייבים בהוצאת ויזה להודו (אם אינכם יוצאים משטח שדה התעופה ושהייתכם אינה עולה על שמונה שעות אזיי הינכם פטורים מהוצאת ויזה להודו).

 

טיסות לנפאל דרך ירדן

דרך נוספת העומדת בפני המטייל הישראלי היא להגיע לקטמנדו בטיסה דרך ירדן עם חניית ביניים באחת ממדינות המפרץ הפרסי. החברות המובילות  בקו זה ניתן הינן  גולף אייר וקאטאר איירווייס (עם חניית ביניים בהתאמה בבחריין ובדוחא). חברת פלייאיסט הישראלית מציעה הסעה מאורגנת לשדה התעופה בעמאן בשילוב טיסה לקטמנדו במסגרת חבילת "טוס וסע". מטיילים המעוניינים לחסוך בהוצאות יכולים להזמין טיסות דרך רשת האינטרנט ולהגיע עצמאית לשדה התעופה בעמאן. למרות שטיסות אלו אפשריות לבעלי דרכון ישראלי חשוב לציין כי אין לישראל יחסים דיפלומטיים עם מדינות אלו על כל המשתמע מכך ומומלץ לבדוק עדכונים באתר משרד החוץ לפני טיסה דרך מדינות המפרץ הפרסי.

 

כדאי לדעת - ויזה לנפאל

המבקרים בנפאל חייבים בויזה אותה מקבלים עם הנחיתה בשדה התעופה בקטמנדו. לשם כך זכרו לקחת עימכם שתי תמונות פספורט ואת הסכום המדוייק עבור הויזה לנפאל בדולרים (כ-30 דולר לויזה ל-60 יום) הדבר יחסוך לכם זמן וכאב ראשJ  טיסה מהנה!