עוד על נפאל

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

נפאל - טרקים בנפאל

לב ליבו של המסע לנפאלאין די במילים לתאר את יופי המראות הנשקפים בדרך, הרי ההימלאיה המושלגים נוסכים אוירת קדושה, דגלי תפילה צבעונים נעים ברוח מעטרים את לובן ההרים, אוויר צלול ונקי, מפלים כחולים וילדים תמימים, קטנים המחייכים בצד הדרך. חוויה מאלפת וחד פעמית. המסלולים הפופולרים הם- טרק ה-Everest Base Campאשר עורך כשלושה שבועות ומגיע לגובה של מעל 5300 מטרים, הגוזיינקונד (gosainkunda) המוכר בשם "האגמים הקפואים", נמשך כ- שבעה ימים, ומעפיל לגובה של כ- 4000 מטר בנוף יפהיפה ומדהים. ה- ג'ומסום (Jomsom), ה- אנאפורנה בייס קמפ (ABC)  וה- אראונד אנאפורנה  Around Annapurna, שהוא אולי המפורסם שבהם, בשל נופיו הנפלאים והמגוונים ונגישותו למטייל.

 

פרמיט (permit)

כל טרק מחויב באישור- פרמיט ממשרד ההגירה. לשמורת האנאפורנה יש לדאוג לפרמיט מראש, ניתן לעשות זאת דרך סוכנויות הנסיעות שבפוקרה או ישירות דרך משרד ההגירה.

משרד הגירה בפוקרה

Pardi, New Phewa Lake
טלפון - 21167

מחיר-פרמיטים לאזור האנאפורנה נעים סביב ה- 2000 רופי.

 

פורטרים (סבלים)

כדאי בהחלט לשקול שכירת פורטר שיעזור לכם לשאת את הציוד הכבד במהלך הטרק. אל תעמיסו על הפורטר משקל מיותר, קחו עמכם את המינימום האפשרי, התייחסו אליו יפה ותתפלאו לגלות עד כמה פורטר טוב יכול להעשיר ולהעצים לכם את חווית המסע, ללדכם מילים בנפאלית ולהכיר לכם מקרוב את אורך החיים של המקומיים. כדאי לסכם עם הפורטר מראש את תנאי התשלום- חלק מהכסף בהתחלה והשאר בסוף המסלול, מי ישלם על עלויות הלינה והאוכל בשבילו וכדומה.

 

לינה ואוכל

לאורך הטרק תמצאו גסטהאוסים קטנים ובסיסיים עם חדרים פשוטים, לרוב ללא הסקה לכן כדאי להצטייד בשקי שינה או שמיכות חמות. בכל גסטהאוס יהיה גם חדר אוכל עם הסקה מרכזית בו תוכלו להות מארוחה משביעה של מאכלים מקומיים- דאלבאט, מומו ונודלס וכן לחם, תפוחי אדמה וחביתות. כדאי להביא בתיק קצת נשנושים לדרך כמו שוקולדים, פרות יבשים ועוגיות.

 

ציוד

ניתן להעירך ולקנות או להשכיר את הציוד הדרוש לטרק בפוקרה. את שאר הציוד האישי שלכם תוכלו לאכסן בגסטהאוסים או בסוכנויות נסיעות המאפשרות זאת אצלן. ציוד בסיסי שלא ניתן לוותר עליו כולל שק שינה, ערכה רפואית, נעלים טובות להליכה, בקבוקי מים וערכה לטיהור מים, פליז חם, מעיל גשם, צעיף,כפפות, כובע, נייר טואלט, פנס, מגבת, כלי רחצה, מצלמה, חטיפים לדרך- שוקולד , עוגיות וספר או חבילת קלפים לערבים.

 

מחלת גבהים

כתוצאה מהעלייה בגובה יורד לחץ החמצן באוויר.מחלת גבהים נגרמת כאשר הגוף אינו מצליח להתאקלם לשינוי הזה,אז משתנה ריכוז החמצן הרווי בדם, ונוזלים מתחילים להצטבר בחלקי הגוף השונים. סימפטומים ראשוניים של המחלה הם חוסר תיאבון, בחילה, הפרעות שינה ואף כאבי ראש. המחלה עלולה להתפתח לבצקת בריאות ובמוח, ובעקבותיהם הפרעות ביציבה ובהליכה, הקאות, קוצר נשימה ואף מוות. הדרך למנוע את המחלה היא קודם כל להיות עירניים ולא לזלזל בה, הקפידו לעלות לאט לאט לגבהים בכדי לאפשר לגוף להסתגל לתנאי האקלים החדשים לו. באם התחלתם לחוש באחד מהסימפטומים הנ"ל יש לעצור ולנוח, אם תוך 24 שעות לא יחול שינוי במצב עליכם לרדת מיד בגובה.