עוד על נפאל

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

נפאל - פסטיבלים בנפאל

הפסטיבלים מסודרים ע"פ חודשים בסדר עולה. למידע על תאריכים מדויקים כדאי להשתמש באתרי האינטרנט המצורפים.

 

ראש השנה הטיבטי ( Lhosar)

חודש: סוף ינואר תחילת פברואר

מקום: סטופת בודנאהאת (Bouddhanath Stupa) שבקטמנדו

 

חגיגה שנמשכת חמשה עשר יום. עיקר החגיגות מתקיים בשלושת הימים הראשונים, אז אלפי נזירים ומאמינים עולי רגל

מתלבשים בתלבושות מסורתיות צבעוניות, מתפללים שרים ורוקדים סביב המקדש. בערב ראש השנה נערכים טקסי מסיכות צבעוניים עם שירה וריקודים מסורתיים, ומתפללים לשנה חדשה וטובה עם הרבה מזל טוב.

החגיגה העיקרית מתרחשת במקדש בודהנט, אבל בהרבה מנזרים ומעוזים טיבטיים אחרים מתקיימות גם כן חגיגות.

אתר הפסטיבל: www.kantipuronline.com

 

הולי  (Holi)

חודש: מרץ

מיקום: כל המדינה

 

או בשמו השני: פסטיבל הצבעים. מהות הפסטיבל היא לחגוג  את סוף החורף ותחילת האביב. במהלך הפסטיבל מסתובבים אנשים עם דליי צבע, אבקות צבע ומים, וצובעים אנשים. הפסטיבל עצמו נמשך רק יום אחד, אבל השלכת המים והצבעים מתחילה שבוע לפני. הפסטיבל מתקיים בליל ירח מלא, וביום הפסטיבל מכירת חשיש היא חוקית, ונמכרים משקאות מרגיעים מתמציות קנאביס.

אתר הפסטיבל: www.nepalhomepage.com/society
 

 

ראש השנה הנפאלי (Nawa Varsha)

חודש: אפריל

מיקום: ביסקט ונאואבארסה

 

זהו יום חג לכל הנפאלים, אשר חוגגים אותו במקומות שונים ובדרכים שונות. ברחבי המדינה הרבה מאמינים ונזירים עולים לרגל למקדשים ולנקודות דת אחרות בכדי להתפלל ולברך את השנה החדשה. שאר הנפאלים פשוט חוגגים ברחובות בירידים צבעוניים עם דוכני אוכל. בכפרים ביסקט ונאואבארסה (כחצי שעה נסיעה מקטמנדו), החגיגה נמשכת לאורך שלושה ימי חגיגות צבעוניים. כאן חוגגים את השנה החדשה בצורה סימבולית יותר, כאשר במרכז החגיגה מרכבת עץ גדולה ועליה פסלים של אלים ואלות וקישוטים דתיים שנגררת ברחבי הכפר.

אתר הפסטיבל: www.kathmandu.gov.np/index.php
 

 

יומולדת לבודהה ((Buddha Jayanti

חודש: מאי

מקום: קטמנדו

 

יום הולדתו, מותו והארתו של בודהה נחגג בכל רחבי נפאל, בטקסים ליליים במקדשים, תהלוכות עם נרות ופסלי בודהה ברחובות, זיקוקים מבמבוק מעשה יד, ריקודים ומופעי רחוב, באוירה חגיגית ושמחה בריח קטורת. עיקר החגיגות מתרכזות בעיקר במקדשים ב-  Swayambhunatzו- Bodnathשנמצאות בקטמנדו. לכאן מגיעים אלפי עולי רגל לחגוג ולקחת חלק בתפילות.

אתר הפסטיבל: http://guides.hotelbook.com/sisp/index.htm
 

פרטי התקשרות:

משרד התיירות בקטמנדו

רחוב: Bhrikuti Mandap

טל: 977 0 1 256 909/ 229

מייל: info@ntb.wlink.com.np

 

 

פסטיבל דסאין  (Dashain)

חודש: סוף ספטמבר, תחילת אוקטובר

מיקום: קטמנדו.

 

פסטיבל דסאין הוא פסטיבל לאומי, החשוב ביותר בנפאל. הפסטיבל מתחיל אחרי עונת המונסונים, מייד אחרי קציר האורז, ונמשך חמשה עשר ימים, עד לירח המלא של אוקטובר. מהות הפסטיבל היא לציין את הקציר הטוב, ואת נצחון הטוב על הרע. בשבוע הראשון של הפסטיבל, הטקסים הם בעיקר משפחתיים, ביום השמיני של הפסטיבל מתקיימים טקסים המוניים של הקרבת קורבנות והרבה כבשים עיזים ובופאלו נשחטים. את הדם מורחים על פסלי האלה, מכוניות ובתים.למבקרים- כדאי להיות מוכנים למראות קשים. הימים האחרונים הם הזמן של החגיגות הגדול עם תהלוכות צבעוניות, ריקודי מסיכות, פעלולים ואקרובטיה והפרחת עפיפונים.

אתר הפסטיבל : www.nepalhomepage.com/society/festivals
 

 

טיהר ((Tihar

חודש: אוקטובר/ נובמבר

מקום: כל המדינה.

 

ידוע גם בשם פסטיבל האורות ומוקדש לאלת העושר לקשמי. הפסטיבל נחגג במשך חמישה ימים. במהלכו הרחובות, הבתים והמקדשים מקושטים בצבעוניות ובפנסים ונרות. הפסטיבל מקדש ציפורים כלבים ופרות, היום הראשון מוקדש לציפורים, ביום השני הכלבים מקושטים בפרחים וטיקות על המצח, ביום השלישי מקשטים את הפרות וסוגדים להן, וביומיים האחרונים כולם חוגגים יחדיו בארוחות משותפות והחלפת מתנות. במהלך הפסטיבל יש הרבה הימורים, זיקוקים, והמולה ברחובות.

אתר הפסטיבל:  www.nepalhomepage.com/society
 

משרד התיירות בקטמנדו

רחוב: Bhrikuti Mandap

טל: 977 0 1 256 909/ 229


למידע נוסף
טיול מאורגן לנפאל