עוד על מיאנמר (בורמה)

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

מיאנמר (בורמה) - תחבורה במיאנמר

מיאנמר אינה ארץ נוחה לטייל בה מבחינה תשתיות התחבורה. הכבישים הארוכים והמפותלים מצויים במצב רע מאוד במיוחד בעונה הגשומה ואחריה ולכן מוטב שתחשבו פעמיים לפני שאתם מחליטים להשכיר כלי רכב ולנהוג בו בעצמכם ברחבי מיאנמר.

 

אוטובוסים

האוטובוסים המקומיים ואוטובוסי התיירים ישנים מאוד, לא נוחים ומרבים להיתקע בדרכים הארוכות. גם אם אומרים לכם בפירוש שיהיה מזגן באוטובוס כדאי שתהיו מוכנים להפתעות. התרמילאים שמטיילים במיאנמר כחלק מטיול ארוך בן כמה חודשים ומבקרים במדינות שונות במזרח הרחוק בדרך כלל רגילים לתנאים כאלו ומרבים לחסוך בנסיעות ולכן אופציית האוטובוסים היא המתאימה להם ביותר.

 

השכרת ג'יפ

דרך מצוינת אחרת לטייל ברחבי מיאנמר היא השכרת ג'יפ + נהג, שיכול להיות גם המדריך שלכם במהלך הטיול.  זוהי אפשרות לא זולה יחסית לתחבורה הציבורית אבל היא משדרגת את הטיול באופן משמעותי במיוחד אם נוצר קשר טוב בין התיירים למדריך/נהג. מדריך/נהג  ידרוש בדרך כלל תשלום של  בערך 25 דולר ליום אחד. כדאי שתסגרו עם הנהג על כמה ימים או שבועות מראש כדי להשיג מחיר זול.

 

טיסה

לא תוכלו להימנע לגמרי מנסיעות בכבישים מיאנמר המוזנחים כיוון שאין בכל אתר תיירות נמל תעופה אבל בהחלט תוכלו לחסוך הרבה שעות נסיעה והמון כאב ראש. מצד שני, אפשרות הטיס היא יקרה בהרבה מהאפשרויות האחרות וזוהי פריבילגיה שלא כל תרמילאי יכול להרשות לעצמו. ישנם 66 נמלי תעופה ברחבי מיאנמר (מינמאר - (Myanmarוטיסות הפנים ביניהם נעות בין 70 ל 120 דולר – בהתאם למרחק הטיסה.