עוד על מיאנמר (בורמה)

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

מיאנמר (בורמה) - מטבע במיאנמר

המטבע המקומי במיאנמר נקרא צ'אט (Kyat). השער משתנה כל יום אבל החישוב בדרך כלל הוא לפי 1000 צ'אט  (kyet) לדולר אחד. עלות הטיול הממוצעת לתרמילאי במיאנמר היא בסביבות ה 500 -700 דולר לחודש. (ללא טיסות)

 

המרת כסף במיאנמר

ההבדל בין שער ההמרה בבנקים לבין שער ההמרה ב"שוק השחור"  הוא עצום. בחנויות ובבתי המלון תקבלו בסביבות 1000 צ'אט (Kyat)והרוכלים ברחוב יתנו לכם אפילו יותר. בבנקים, לעומת זאת, תקבלו בעד דולר חצי מהסכום (450 -500 צ'אט) זכרו תמיד שעבור שטרות גדולים כמו 100 דולר, תקבלו שער המרה טוב יותר וכך תרוויחו לא מעט כסף. למרות שנראה שהבורמזים פשוט אוהבים דולרים בצורה יוצאת דופן, שימו לב שאתם לא מביאים איתכם דולרים/ אירו קרועים מעט, מקושקשים או מקומטים מדי. הבורמזים מפחדים מאוד מזיופים וחנויות ההמרה פשוט לא יסכימו לקבל את הכסף. אותו דבר גם לגבי דולרים שהקוד הסידורי שלהם מתחיל מתחיל באותיות BC. כדאי מאוד שתבדקו את כל הכסף עוד בארץ כדי שלא תתקעו. בשהותכם בערים הגדולות - מנדליי וינגון הקפידו להחליף סכום כסף שיספיק לכם לזמן רב יחסית כיוון שחנויות המרת הכסף נדירות מאוד במקומות האחרים. בינגון תוכלו למצוא את שער ההמרה הטוב ביותר.

 

כרטיסי אשראי

מלבד כמה בתי מלון בודדים המקבלים כרטיסי אשראי, השימוש בכרטיסים השונים לא מקובל במיאנמר ולכן זכרו תמיד להסתובב עם כסף מזומן עליכם.

גם השימוש ב"טרבל צ'קס" Travel Checks)) אינו זמין בדרך כלל. חשוב מאוד! אל תבנו על כספומטים כי כמעט שאין בכלל וגם הבודדים שיש גובים עמלה מוגזמת לחלוטין של בסביבות % 20. זכרו להביא מספיק כסף מזומן מהארץ, במיוחד דולרים.

 

מחירים לדוגמא במיאנמר

מיאנמר היא אחת המדינות הזולות ביותר בעולם והמחירים בה לפעמים ממש מצחיקים.יש לזכור שמיאנמר היא ארץ גדולה ולכן המחירים בה משתנים לעיתים.  הנה כמה דוגמאות למחירים מקובלים:

 

צלחת אורז מטוגן (Fried Rice): 500 צ'אט (Kyat)– (חצי דולר).

בקבוק מים: 50 צ'אט (Kyat).

פחית קולה: 150 צ'אט (Kyat).

לינה בגסט האוס: מינימום 3 דולר.