עוד על מיאנמר (בורמה)

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

מיאנמר (בורמה) - מזג אויר במיאנמר

כל אזור דרום מזרח אסיה ידוע במזג האוויר הטרופי שלו בחום הכבד ששורר בו לעיתים קרובות באחוזי הלחות הגבוהים שגורמם לכל אדם כמעט להזיע גם ללא פעילות גופנית ובגשמי המונסון המפתיעים שבדרך כלל לא מצליחים להרוס את יום הטיול אלא רק להשהות אותו לשעה שעתיים, לצנן ולנקות מעט את האוויר בחוץ.

 

במיאנמר שלוש עונות מרכזיות: העונה הקרה והיבשה (שהיא לא באמת קרה...) אוקטובר עד פברואר, העונה החמה והיבשה – מרץ עד יוני, והעונה החמה והגשומה – יוני עד ספטמבר. בעונה החמה והיבשה הטמפרטורות עולות והחום הוא פשוט בלתי נסבל. מאוד לא מומלץ להגיע לביקור בעונה זו כיוון שהחום הכבד פשוט מפריע לטיול וכנראה שתמצאו את עצמכם בורחים חזרה לחדר הממוזג בבית המלון. בעונה החמה והגשומה לא יורדים הרבה גשמים על המקומות הנמוכים במיאנמר אבל המקומות הגבוהים והאתרים שעל ההרים סופגים כמות גדולה של מים  ובדרך כלל גם הכבישים בדרכים אלו נפגעות מאוד והיות מסוכנות.

 

מתי כן להגיע לטיול במיאנמר?

העונה הטובה ביותר להגיע לביקור במיאנמר היא העונה הקרה שעל אף שמה המטעה היא איננה באמת קרה אלא נעימה עד חמה מאוד... חודש השיא במיאנמר הוא דצמבר. בחודש זה כמות התיירים היא הגדולה ביותר כיוון שהמזג אוויר הוא הטוב ביותר.