עוד על מקסיקו

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

מקסיקו - פסטיבלים במקסיקו

הפסטיבלים מסודרים בסדר עולה, ע"פ חודשים. למידע על תאריכים מדוייקים כדאי להתעדכן באתרי האינטרנט המצורפים.
 

 

יום הקדוש אנטוניו Saint Anthony Day
חודש: ה-17 בינואר
מיקום: בכל רחבי מקסיקו
 

היום לזכרו של הנזיר הקדוש אנטוניו נחגג במלוא טקס והדר בתאריך ה-17 בינואר, תאריך המציין את יום מותו של הצדיק. אגדה מספרת כי אי שם במאה ה-4 לספירה כאשר היה עוד אנטוניו בין החיים יצא לתקופה ממושכת למדבריות באיזור מצרים, שם התבודד והתנזר מכל אדם, התפילה היתה כל מעיניו למעט החיות אשר ארחו לו לחברה והפרו מעט את הבדידות.

לזכרו של אנטוניו ולזכרה של אגדה מלווה יום זה בטקס מיוחד ויוצא דופן בשם  
Benediction of the animals. בו תוכלו לצפות בילדים, נשים וגברים, חקלאים קשישים וזקנות אצילות נושאים את חיות המחמד שלהם או העבודה (פרות וכדומה) אל הכנסיות והקתדרלות, החיות לבושות במיטב מחלצותיהן, חולצות צבעוניות וסרטים קשורים לראשן, הולכות בגאווה בכדי לזכות בתפילת חסד וברכה. תוכלו לצפות החל מהשעה 10 בבוקר בשיירות התושבים ומחמדיהם, מדובר בתהלוכה נפלאה, יחודית ויוצאת דופן, אל תחמיצו.

 

 

קרנבל קוזמול  Cozumel Carnival

חודש: פברואר, במהלך השבוע הקדוש

מיקום: קוזמל  Cozumel

 

קרנבל סוער ונפלא, חגיגה אדירה המתפרשת למשך שבוע ימים של שיכרון חושים. קוזמול תקבל את פניכם מקושטת, צבעונית ויפה מאי פעם. אירועי השבוע נפתחים בתהלוכה מרהיבה וססגונית בה צועדים המלך והמלכה בראש ומאחוריהם שובל ילדים עטויי מסכות ורקדנים לבושים תלבושות מסורתיות יפהיפיות, לפני התהלוכה נושאים נאום קצר בו מתבקשים כל אלפי הנוכחים בכל לשון של בקשה לזרוק מעליהם את העצב והכעס ולהשתלב מרגע זה בשמחה הגדולה.

המצעד יוצא לדרך, זיקוקי דינור מתפוצצים באוויר במופע מרשים של צבעים ומוסיקה עליזה נשמעת מכל עבר. מלבד המצעד הנפלא תוכלו להנות במהלך השבוע מאוכל משובח, מסיבות פרועות, רקדני רחוב צבעוניים המציפים את הרחוב בטירוף של שמחה והופעות של נגנים ממגוון הסגנונות, רגיי, סלסלה, לטינו, פופ ועוד.

אתר הפסטיבל: http://cozumelmexico.net/carnival/

  

 

Mazatlán Carnival
חודש: ה- 19 בפברואר עד ה- 24 בפברואר

מיקום:Mazatlán , העיר השניה בגודלה במדינת Sinaloa.

 

פסטיבל מקסים זה הוא אולי אחד האירועים המסעירים ביותר במקסיקו ולבטח העליזים שבהם. חגיגה של צבעים, מוסיקה, תלבושות ססגוניות, ריקודים ואוכל נהדר. מאות אנשים מכל רחבי מקסיקו ומשאר העולם מגיעים לקרנבל הנפלא הזה אשר נחשב לשלישי בגודלו אחרי הקרנבלים בברזיל ובניו- אורלינס.

הרחובות שוקקי חיים, מקושטים בחגיגיות, ססגונים ושמחים, רעשנים, מסכות, תהלוכות ענק, רקדנים ורקדניות מחופשים בשלל צבעים צועדים בצפיפות ברחובות, מסיבות  סוערות עד אור הבוקר וכמובן הטקס הפופולרי של הכתרת מלכת הקרנבל. מדובר בחוויה שהיא ללא ספק חגיגה יוצאת דופן, צבעונית, יחודית ומהנה ביותר.

אתר הפסטיבל: http://www.2camels.com/mazatlan-carnival.php


Mazatlán Municipal Institute of Culture, Tourism & Art

כתובת: Carnaval s/n entre Constitución y Libertad, Centro, CP 82000, Mazatlán,

טלפון:+52 669 982 4446

פקס:+52 669 982 4447


 

הקרנבל של מרידה  Carnuval in Marida

חודש: פברואר, במהלך השבוע הקדוש

מיקום: מרידה, בירת מדינת יוקטון (Yucatan).

 

פסטיבל מסעיר ומרגש, נחשב לאחד מחמשת הקרנבלים החשובים והמוצלחים ביותר במקסיקו, חגיגה אמיתית של צבעים, אורות וקישוטים. הקרנבל מתחיל בתהלוכה נהדרת, ילדים במסכות, רקדנים לבושים בשלל תחפושות ססגוניות, מוסיקה אדירה ועוצמה שאי אפשר לתאר במילים, המצעד עובר דרך רחובות מרידה המקושטים, פנסים ודגלים תלויים בכל עבר וההנחייה ברורה מעכשיו לאורך כל השבוע יש לשכוח מהצער ורק לשמוח ולחגוג.

אל תחמיצו את השבוע המטורף הזה, מוסיקה, ריקודים, תחפושות, דוכנים צבעוניים עמוסים מאכלים טעימים והמון אנשים, ילדים, מבוגרים וזקנים מכל העולם שהתקבצו בעיר היפה הזו למשך שבוע שלם של אובדן חושים.

אתר הפסטיבל: http://www.yucatantoday.com/events/eng-carnaval.htm

 

 

פרטי התקשרות:

לשכת התיירות של מרידה:
Merida Tourist Office
טלפון: 5299248522
פקס: 5299267077
דוא"ל:
turismo@merida.gob.mx

 

 

מפגש המכשפות השנתי  Annual Witch Gathering

חודש: מרץ

מיקום:  על שפת האגם בעיירה Catemaco אשר מצויה במחוז Veracruz

 

מדי שנה ביום השישי הראשון של חודש מרץ מתרחש לו אירוע מרתק ויוצא דופן, על שפת אגם Catemacoמתכנסים עשרות קוסמים, מכשפים, מרפאים אלטרנטיבים, קוראות בקלפים ושאר מיסטיקנים למינהם מסתערים על כל מבקר אשר מגיע לאיזור, מציעים לו טיפול קסום שישנה את חייו, או לפחות אבן טובה, קמע למזל, קלפי טארוט, תרופות פלא ושאר מזכרות מיסטיות למיניהן.

האווירה במקום נפלאה, מיוחדת ורבת קסם, אולם אל תתפלאו אם אחת מתרופות הפלא שרכשתם לא פועלת, רוב הקוסמים והמכשפים הם נוכלים שרלטנים אשר מנסים להרוויח את לחמם.

לינק לאירוע:http://www.istc.org/sisp/index.htm?fx=event&event_id=49073      

  

 

יום העצמאות  Independence Day

חודש: ספטמבר, מהלילה של ה- 15.9 ועד ה- 16.9

מיקום: מקסיקו סיטי ב- Zocalo.

 

חגיגות יום העצמאות מתפרשות למשך יומים של מסיבות, תהלוכות צבעוניות והרבה גאווה ושמחת חיים. המקסיקנים חוגגים את עצמאותם ושיחרורם משילטונה של ספרד, החגיגות מתרחשות בכל הערים במקסיקו אולם במקסיקו סיטי מתרחשות החגיגות המרכזיות והמרשימות ביותר, אלפי אנשים מגיעים בכדי לשמוח ביום מיוחד זה והעיר המקושטת בדגלים ואורות בצבעי הדגל, ירוק, לבן ואדום מקבלת פניהם בהתרגשות.

בלילה של ה- 15 בספטמבר עם השמע צלצול הפעמונים מהארמון המלכותי (The National Palace)  מתחילות החגיגות, המון אדם זועק בהתרגשות עצומה, מופע נפלא של זיקוקי דינור מתפוצץ בשמים ופיסות ניר צבעוניות נשלחות לכל עבר, מיד לאחר מכן מתחילות מסיבות ענק צבעוניות ומלאות חיים, מוסיקה וריקודים סוערים אל תוך הלילה. ביום למחרת נערך מצעד צבאי גדול ומרשים באיזור המרכז ההיסטורי של מקסיקו סיטי.

אתר הפסטיבל: http://gomexico.about.com/od/festivalsholidays/p/independence.htm

 

 

פסטיבל יום המתים  Day of the Dead

חודש: נובמבר. 1-2/11

מיקום: בכל רחבי המדינה

 

החג שמאפיין בצורה הטובה ביותר את המסורת והרוח המקסיקנית, יומיים סוערים וצבעונים בהם חוגגים במקסיקו את שובם המחודש של המתים, שובם של קרובי משפחה שהיו ואינם אשר באים לבקר את משפחותיהם, לאכול, לשתות, לרקוד ולהחיות מחדש זכרונות ישנים. היחס של התושבים למתיהם הוא חלק מאמונתם ומתפיסה המזהה במוות כחלק בלתי נפרד מהחיים.

שבועות מספר לפני מועד האירוע כבר נערכות ההכנות, החנויות מוכרות שלל צעצועים וקישוטים בדוגמאות של גולגלות, ארונות קבורה ושלדים למינהם, ילדים חוגגים עם ממתקים נפלאים של מרציפן בצורת קבר או שוקלד לבן בצורת שלד. היום הראשון של הפסטיבל מוקדש לכל הילדים המתים בו מעלים למזבח צעצועים ושאר חפצים המתקשרים עם דמויות המתים, בדרך כלל אף מותירים מקום פנוי על יד השולחן בבית עבור רוחו של הילד המת.

היום השני מוקדש למבוגרים שמתו, זהו גם היום המרכזי של החגיגות. במהלך היום מבלים בבתי הקברות, מניחים צלחות עמוסות מאכלים טובים לצד הקברים, פרחים ונרות ובערב ישנה ארוחה מסורתית גדולה, במקביל נערכות מסיבות רחוב ותהלוכות ענק המלוות במוסיקה סוחפת, תחפושות צבעוניות וריקודים. החגיגות הגדולות והמפורסמות נערכות בחלק הדרום מזרחי של מקסיקו סיטי, בוואחקה וב- San Andrés Mixquic.

אתר הפסטיבל: http://www.mexonline.com/daydead.htm

 

 

חגיגות בכיכר מרידה (Merida)

חודש: מדי שבת וראשון

מיקום:Plaza Grande , מרידה.

 

מרידה, בירתה היפה של מדינת יוקטון (Yucatan) ידועה גם בכינויה "העיר הלבנה". מפורסמת בשל חיי לילה נפלאים, עמוסים במוסיקה, אוכל, ריקודים והמון שמחת חיים.


מדי שבת בערב נסגרים לתנועה כל הרחובות בסביבת הכיכר המרכזית (Plaza Grande), מסעדות פותחות דלתותיהן ומוציאות שולחנות לרחוב, ניחוח נפלא של אוכל מקסיקני מריח מכל עבר, מספר להקות מנגנות מוסיקה חיה החל מרוק וסלסה ועד מוסיקה לטינית סוחפת, מקומיים פורצים בריקודים סוערים, מחיאות כפים נשמעות מכל עבר ובאוויר יש תחושות חזקות של חופש, שחרור ושמחה גדולה.

בימי ראשון עדיין סגורים הכבישים לתנועת רכבים, תושבי המקום יוצאים בתלבושות מסורתיות אל הכיכר, שם הם פורשים את כל מרכולתם והמקום הופך לחגיגה צבעונית של פריטים החל מכובעים, ערסלים, בדים ססגונים, חולצות, עבודות יד ותכשיטים ועד טורטיות פריכות, סנדוויצים וכמובן גלידה מפנקת. בנוסף תוכלו להנות מתזמורות הרחוב המפליאות לנגן מוסיקה נהדרת ומריקודים מסורתיים בכיכר.

 

לינק לאירועים: http://www.yucatantoday.com/events/eng-whats-new-02-15-03.htm

 

פרטי התקשרות:

לשכת התיירות של מרידה:
Merida Tourist Office
טלפון: 5299248522

עוד בזזנו:
טיסות למקסיקו
טיסות פנים במקסיקו
טיול מאורגן למקסיקו
בתי מלון במקסיקו
נופש במקסיקו