עוד על מקסיקו

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

מקסיקו

מקסיקו היא בירתה הבלתי רשמית של מרכז אמריקה, גן עדן של ממש עבור תרמילאים, נופשים, סטודנטים בחופשת סמסטר ואף משפחות...

במקסיקו יש הכל מהכל. חופים קאריביים עם חול לבן ומים בצבע טורקיז על גווניו השונים (פלאיה דל כרמן, טולום ובמיוחד איסלה מוחרס) הרים נישאים, תרבות מגוונת וקבוצות אתניות רבות, היסטוריה עשירה, יערות גשם עבותים ומדבר חם ויבש.

כל אלו הם רק חלק מהסיבות שהופכות את מקסיקו ליעד תיירותי כה מבוקש, אשר מטיילים מכל העולם מקפידים לפקוד מדי שנה, אם בכדי לנוח עם כוס בירה קרה וצלחת גואקמולה בעיירת חוף שקטה כשברקע מוזיקה מקומית ססגונית, או בכדי לבקר בשרידים ארכיאולוגים של אימפריות קדומות (המאיה למשל) ששרדו את מבחן הזמן, או כל מטרה אחרת מהמבחר האין סופי שארץ זו מציעה.
 

מקסיקו גובלת עם האוקינוס השקט במערב, עם הים הקאריבי במזרח, עם ארה"ב בצפון ועם גואטמלה ובליז בדרום. זוהי מדינה הגדולה ביותר במרכז אמריקה, ובה מגוון רחב של דתות שונות, למרות שבאופן רשמי היא מוכרזת כמדינה חילונית. מקסיקו היא שילוב של פיתוח מהיר במקומות המתויירים, לצד שקיעה בעבר ופרימיטיביות במקומות היותר נידחים.
 

אוכל במקסיקו

האוכל במקסיקו ידוע בחריפותו, בעיקר בזכות האבנרו (Habanero), הצ'ילי המקסיקני שגדל בחצי האי יוקטן. הגיוון הרב של המאכלים המסורתיים, ודרך הכנתם הייחודית בכל עיר או כפר, מספקים חוויה קולינרית עשירה. בנוסף ניתן למצוא במקומות המתויירים אוכל בין לאומי ומסעדות בסגנון אמריקאי, אירופאי ואפילו מזרח תיכוני.

 

תמונות נוספות - באתר חמי כרם