עוד על הודו

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

הודו - טיול להודו

יש האומרים כי טיול להודו הוא חוויה שכל אחד צריך לעבור פעם בחייו. על כל פנים נראה שישראלים רבים חושבים כך, מה שלא מפתיע – הודו היא אחד היעדים הפופלריים ביותר לטיולים בקרב ישראלים. מהו סוד קסמה של תת היבשת ההודית, שבה מתקיימים זה בצד זה עוני מחפיר וגורדי שחקים מפוארים, טבע שופע לצד שכונות פחונים מכוערות, השלווה העמוקה שבבודהיזם לצד שיטת הקסטות? כנראה שכל הניגודים האלו, והמורכבות הרבה שטמונה בהם, הם מה שהופך את הודו למדינה כל כך מרתקת.
 

לפני טיול בהודו מומלץ להקדם ולחקור מעט את המדינה, האזורים השונים בה, מתי מומלץ לטייל ואיפה, ועוד. לטעימה קטנה על קצה המזלג למה שמצפה לכם בעת טיול להודו, אתם מוזמנים להישאר ולקרוא.
 

טיול להודו

הודו היא אחת המדינות הגדולות בעולם – גם מבחינת שטחה (למעלה מ-3 מיליון קילומטרים רבועים) וגם מבחינת גודל האוכלוסייה שלה (למעלה ממיליארד איש). הודו מגוונת מבחינת דתות – למרות שרוב ההודים נמנים על דת דת ההינדו, יש בה גם מוסלמים רבים, כמו גם נוצרים, סיקים, בודהיסטים ועוד. גודלה העצום של המדינה וריבוי מחוזותיה הביאו לכך שבהודו מדוברות למעלה ממאה שפות, לצד השפות הרשמיות שהן הינדי ואנגלית.
 

מבחינת אקלים, הודו ידועה במונסונים שלה, אשר שכיחים בעיקר בחודשים יוני עד ספטמבר.  מאוקטובר עד פברואר יבש וקר, ומפברואר  עד יוני יבש וחם. מכיוון שגם בתוך הודו האקלים משתנה מאזור לאזור, הרי שבצפון הודו מומלץ לבקר ביולי-אוגוסט, באזור המישורי של מרכז הודו מומלץ לבקר מאוקטובר עד מרץ, וכך גם בדרום הודו, אזור טרופי ברובו.
 

מבחינת תרבותית, הודו ידועה בעיקר בשל תעשיית הקולנוע הענפה שלה, שזכתה לשם "בוליווד", בה מיוצרים 900 סרטים בשנה – פי שלושה ממספר הסרטים המיוצר בהוליווד בשנה. תחום נוסף שזוכה לפופולריות רבה בעולם הוא האוכל ההודי, המתאפיין בשימוש רב ברכיבים מן הצומח, בעיקר ירקות וקטניות, וכן תבלינים בעלי טעם עז ומיוחד כמו קארי, הל, כוסברה, כורכום, שום וג'ינג'ר.
 

הודו לפי אזורים

גודלה של הודו מקשה על המבקר בה לחוות אותה לעומק בטיול אחד, גם אם מדובר בטיול ממושך. לפיכך, כדי להקל עליכם, להלן סקירה של האזורים השונים בהודו ומה הם מציעים. כך תוכלו לדעת איזה אזור מושך אתכם ביותר ולתכנן את הטיול בהתאם.
 

מזרח הודו– אזור מזרח הודו משתרע בין ההרים לים ומהווה אזור עשיר בתרבות וידידותי לזרים. זה האזור בו שוכנת קולקטה (לשעבר כלכותה, בזמנו הבירה של הודו הבריטית), "בירת התרבות" של הודו שבה תשע אוניברסיאות ועושר רב של תרבות אלטרנטיבית ואמנות.
 

צפון מזרח הודו– אזור זה הוא בתולי למדי אך שווה ביקור בזכות העושר הרב של הצמחייה ובעלי החיים הייחודיים לו.
 

מערב הודו– מערב הודו נשלט על ידי מדבר טהאר, אך מהווה גם בית לעיר הגדולה בהודו – מומבאי (לשעבר בומביי), מרכז תעשיית הבוליווד, כמו גם לארמונות הצבעוניים והמבצרים המרשימים של מחוז רג'סטאן; וערים כמו גואה וגוג'אראט.
 

דרום הודו– דרום הודו, בו ניתן למצוא את הערים בנגלור וקוצ'י, לדוגמא,  הוא אזור מרתק ועתיר במקדשים מפורסמים, יערות טרופיים וחופים.
 

צפון הודו– החלק הצפוני של הודו נושק להרי ההימלאיה. האזור הוא הררי ויפהפה, מושלם למטיילים שמחפשים מסלולים מאתגרים ונופים מרהיבים.
 

שפלת נהר הגנגס– באזור זה, בו התרחשו רוב האירועים שעיצבו את ההיסטוריה את הודו, נמצאת הבירה דלהי, מטרופולין עצום וסואן, המרכז הכלכלי של המדינה, שניתן למצוא גם שלל מוזיאונים, פארקים, מקדשים, מבנים רשמיים של הממשל, שווקים ואכסניות רבות לתרמילאים.