עוד על הודו

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

הודו - ביטוח נסיעות להודו

בכל נסיעה לחו"ל חובה לא להזניח סידור אחד: ביטוח נסיעות. למרות שרוב הנסיעות נגמרות בשלום, ללא אבידות ברכוש, תאונות או חמור מכך, ביטוח נסיעות הוא דרך מצוינת לוודא שגם במקרה שיקרה משהו מעין זה, תהיו מכוסים ולא יהיה עליכם לשלם עלויות אסטרונומיות על אשפוזים, תרופות, טיפולים או לחלופין רכוש חדש במקום רכוש שנגנב, או מחיר מלא של טיסה חלופית במקום טיסה שהתבטלה או התעכבה.
 

טסים להודו? ביטוח נסיעות בהודו חשוב במיוחד

האמור לעיל נכון עבור כל סוג של נסיעה לחו"ל, לכל יעד, כולל אירופה וארצות הברית, אך הוא נכון על אחת כמה וכמה כאשר מדובר ביעדים אקזוטיים ומרוחקים יותר, כמו דרום אמריקה או המזרח הרחוק והודו. זאת מכמה סיבות: ראשית, הנוסעים לאתרים אלו הם לרוב צעירים אשר במהלך הטיולים מתנסים בספורט אתגרי ועורכים טרקים ארוכים ומאומצים – אלו הן פעילויות שקיים בהן סיכוי להיפצע, לחלות או להיפגע בדרך אחרת.

לעתים, מזל רע או חוסר זהירות של המטיילים גורר אותם להסתבכות עם סמים או לנפילה לידיהם של פושעים או כנופיות. מקרים אלו אינם נעימים כלל וכלל, אך ביטוח נסיעות עם כיסוי נרחב יכול לפחות לדאוג לכך שההוצאות הכרוכות בטיפול בסיטואציות כאלו יכוסו ושהן יסייעובפתרון הבעיות.
 

אלו הם כמובן מקרי קיצון, אך ביטוח נסיעות להודו יכול להיות חיוני גם במקרים פשוטים יותר. אובדן כבודה או מסמכים, ביטול או עיכוב טיסה, הם דברים שעלולים לקרות לכל אחד: במקרה הטוב הם גורמים לעצבים קלים, ובמקרה הרע, מדובר באובדן משמעותי של זמן וכסף. גם במקרים כאלו, ביטוח נסיעות להודו יכול לסייע משמעותית וזאת מאחר שביטוח נסיעות מכסה מקרים כאלו בסכומים גדולים שמאפשרים להיחלץ ממזל הביש ולהתחיל מחדש עם קנייה של ציוד וביגוד, או לחלופין רכישת כרטיס טיסה חדש.
 

אלו סוגי ביטוח נסיעות קיימים?

קיימים מספר סוגים של ביטוח נסיעות להודו, כאשר הקטגוריות העיקריות הן ביטוח נסיעות אישי/בסיסי, ביטוח נסיעות בסיסי עם הרחבות שונות בהתאם לטיול ולמטייל, וביטוח "הכל כלול" אשר מיועד לתרמילאים וכולל כיסוי בהיקף נרחב יותר מהקודמים, ולמגוון רחב יותר של סיטואציות. להלן סקירה קצרה של סוגי ביטוח נסיעות להודו.
 

ביטוח בסיסי

ביטוח בסיסי כשמו כן הוא: הוא כולל בעיקר כיסוי על דברים שיכולים לקרות לכל אחד, בכל סוג של נסיעה. לרוב הוא יהיה מוגבל בזמן – תוקפו לא יעלה על כמה שבועות; ולעתים גם בגיל – 65-75 ולא מעבר לכך. הכיסוי הכולל יהיה לרוב בסכומים שנעים בין 300,000$ ל-1,000,000$ והוא יכלול את הכיסויים הבסיסיים: הוצאות רפואיות, אובדן כבודה, פיצוי על ביטול או עיכוב טיסה, ביטוח צד ג' וכו'.
 

ביטוח עם הרחבות

זהו סוג נוסף של ביטוח נסיעות להודו. ביטוח זה דומה לביטוח בסיסי וגם סכומי הכיסוי שלו דומים – אם כי עשויים להיות מעט גבוהים יותר בגלל ההרחבות. הרחבה או הרחבות לביטוח נובעים ממצב מיוחד של הנוסע (הריון/גיל מבוגר מאד, למשל) או מאופי הטיול (סקי/ספורט אתגרי, למשל). כך למשל, הרחבה של הריון תכסה הוצאות הקשורות להריון כמו טיפול רפואי בשעת חירום, תרופות ואשפוז חירום; והרחבה של סקי תכסה תאונות שעלולות לקרות בעת פעילות סקי או סנובורד.
 

ביטוח "הכל כלול"/תרמילאים

מי שמעוניין להיות מבוטח מכל הכיוונים וגם יש לו סיבה לעשות זאת כי הוא נוסע לטיול ממושך בארץ רחוקה אשר עשוי לכלול טרקים, ספורט אתגרי ועוד, מומלץ מאד שיעשה ביטוח כזה. ביטוח מיוחד לתרמילאים מבטיח כיסוי הוצאות בסכום גבוה יותר (לעתים עד 1,500,000$ או יותר) וההוצאות שהוא מכסה הן מגוונות: החל מאשפוז וטיפולים בגין תאונות, ועד איתור וחילוץ (כולל הטסה מיוחדת של צוות איתור וחילוץ מהארץ), כמו גם מוקדי חירום טלפוניים אשר זמינים למטייל ולמשפחתו 24 שעות ביממה.