עוד על הודו

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

הודו - טיול מאורגן להודו

הודו היא ארץ עצומה, מגוונת ומרתקת, המושכת אליה המוני תיירים מדי שנה. בעוד שבעבר, טיול להודו היה נחלתם של צעירים אחרי צבא שנסעו לשם לכמה חודשים כשתרמיל על גבם, היום נעשה שכיח יותר לטייל להודו גם בגילאים מבוגרים יותר, והיא מהווה יעד גם לטיולים מאורגנים, לנופשים ולחופשות משפחתיות.
 

למה טיול מאורגן להודו?

טיול מאורגן להודו הוא דרך מצוינת להכיר את המדינה ולהתרשם מהאתרים המעניינים שבה, התרבות, המסורת והטבע מבלי להידרש לחודשים ארוכים ומפרכים של מסע. טיול מאורגן להודו הוא בהגדרה טיול קצר למדי (לא יותר משלושה שבועות) והוא כולל אתרים מרכזיים במדינה.
 

טיול מאורגן להודו טומן בחובו יתרונות רבים: אין צורך לתכנן מסלולים, להסתכל במפות ולהזמין מקומות לינה לפני הטיול; אין חשש שתפספסו דבר שמאד רציתם לראות בגלל "התברברות" בדרכים – הנסיעות והטיסות ממקום למקום מאורגנות ומתואמות מראש; בנוסף, תוכלו לפגוש בטיול מאורגן חברים חדשים ולחוות יחד עמם טיול מגבש ומהנה.
 

מסלולים לדוגמא של טיול מאורגן להודו

טיול מאורגן להודו יכול לארוך מ-9 ימים ועד שלושה שבועות. לפניכם כמה מסלולים לדוגמא של טיול להודו לפי מספר ימים. קחו בחשבון שאלו הן רק דוגמאות בודדות וברשת תוכלו למצוא מגוון רחב של טיולים מאורגנים מהודו במסלולים ודגשים שונים.
 

טיול מאורגן להודו 9-10 ימים

מסלול לדוגמא של טיול כזה מתחיל בדלהי, עיר הבירה, שהיא כרך סואן וצבעוני, ובה עיר עתיקה ומרשימה שמוקפת חומות, ועיר חדשה ומטופחת עם מבנים מודרניים, קניונים ועוד. מדלהי המסלול ממשיך לעיר הרוחנית אמריצר שבצפון הודו. באמריצר שוכן מקדש הזהב המפורסם, מרכזם של בני הדת הסיקית. משם ממשיכים לג'איפור, "העיר הוורודה" המקבלת את צבעה הורוד מהאבנים מהן בנויים מבני העיר העתיקה.

ג'איפור היפה היא הבירה של חבל רג'אסטן. מג'איפור ממשיכים לפושקאר, העיר שעל האגם פושקאר, הנחשבת לעירו של האל ברהאמה: האגדה מספרת שהעיר נולדה מפרח לוטוס שנפל מחיקו של האל. היעד הבא אחרי פושקאר הוא הטאג' מהאל המפורסם – הקבר הלבן והמרהיב אשר משתקף בצלילות במימי האגם שלמרגלותיו. מהטאג' מהאל עוברים לוורנאסי, העיר הקדושה על נהר הגנגס, בה ניתן לצפות ב"טיהור", טקס דתי ייחודי שבו המאמינים טובלים במימי הנהר.
 

טיול מאורגן להודו 14-15 ימים

טיול שנמשך כשבועיים יכלול חלק מהאזורים המוזכרים לעיל אך גם אזורים נוספים. מסלול לדוגמא יכלול את דלהי, ורנאסי, הטאג' מהאל וג'איפור, אך גם את המקומות הבאים: בומביי, עיר עצומה המהווה את מרכז תעשיית סרטי ה"בוליווד" ויש בה אזור קולוניאלי מרתק, שכונות עוני ידועות לשמצה, ואזור חדש ומתקדם עם מבנים מודרניים רבים; אודאיפור, "העיר הלבנה" הבנויה מאבן בנה ומשיש, ובה ארמונות רבים ומקדשים וגם בזאר גדול.; והביקור בטאג' מהאל יכלול גם סיור באגרה, העיר בה נמצא המבנה היפהפה. אגרה עצמה היתה בעבר בירת האימפריה המוגולית ויש בה גם מצודה מרשימה. מקום נוסף שהטיול יכלול הוא ג'ודפור, "העיר הכחולה" שעל הגבעות האדומות, שבה נמצא מבצר מהראנמאר המפורסם.
 

טיול מאורגן להודו 19-23 יום

טיול של שלושה שבועות ויותר נחשב ל"טיול עומק". לא פעם, טיול כזה יתמקד באזור מסוים בהודו ויתור אותו לאוכו ולרוחבו. דוגמאות לטיול כזה הם טיול ג'יפים בצפון הודו, הכולל את קשמיר, הרי ההימלאיה ההודים, מנאלי הירוקה והיפהפיה, דרמסלה, ואמריצר. דוגמא נוספת היא טיול המשלב את הודו ונפאל: מלבד מקומות מרכזיים בהודו כמו בומביי, ג'איפור, ג'ודפור, אגרה, ורנאסי ודלהי, טיול כזה יכלול גם את קטמנדו, בירת נפאל, והעיירות סביבה שבהן ניתן לבקר במקדשים יפהפיים ולצפות במקומיים שמקיימים במראם ובטקסים שלהם מסורות של אלפי שנים.