עוד על הודו

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

הודו - בטיחות ובריאות מטיילים בהודו

הודו נחשבת למדינה בטוחה ביותר לטיול מכל בחינה. אך במדינה עניה זו, תיירים נחשבים פעמים רבות למטרה קלה לגניבות ושוד, על אף שלרוב זה לא נעשה באלימות או באיומים, אלא במקרים של תיירים לא ערניים. הקפידו תמיד לנעול את החדרים שלכם והשתדלו שחפצי ערך כמו המחאות נוסעים ומזומנים יהיו תמיד עליכם.
 

אלימות היא לא תכונה שתתקלו בה פעמים רבות בקרב ההודים. ובכל זאת, השתדלו שלא להקלע לעימותים. כבדו את התרבות ההודית, בעיקר במקומות דתיים כמו מדינת רג'אסטן. התלבשו בהתאם, והמנעו מהתנהגות לא נאותה שעלולה לפגוע. יש לזכור, כי מדינת הודו גובלת בפקיסטן העויינת, ונמצאת במצב של מלחמה איתה. המנעו מנסיעה למקומות שנחשבים מסוכנים, וחשיפת היותכם ישראלים בפני זרים באיזורים הללו (גילוי כי אתם ישראלים במקומות אחרים יהיה לרוב ברכה עבורכם). מומלץ להימנע מהליכה למקומות מבודדים, בדרכים ריקות, בשעות הלילה. ולנוע בקבוצות.

 

תרמית התכשיטים
נכון שיש בהודו אבנים טובות ויפות לרוב, אבל לא תמיד אפשר לסמוך על ההודים שימכרו לכם את האבנים המיוחדות ולא זיוף. האבנים המנצנצות מפתות ביופן, אבל לא פעם ולא פעמיים מטיילים קנו באשראי וזה עלה להם ביוקר - כל הכסף שבחשבון הבנק נמשך מהחשבון, בגלל דקה של חוסר זהירות. אם אתם לא רוצים להיות הבאים בתור, ותרו על קנייה גדולה של תכשיטים, ואם עדין בוער לכם לרכוש אבנים מיוחדיות, אז רק במזומן ובסכומים קטנים.

 

נשים מטיילות

ההודים למרות כל השלווה והרוחניות מסוגלים "להתהפך" ולההפך מטרידים ומציקים. הנימוס מהם והלאה, ובהייה בנשים מערביות נפוצה מאוד ועלולה להמישך שעות על גבי שעות ברכבת, באוטובוס, ובעוד מצבים שאין בהם לאן לברוח מהמבטים המצבנים. קשה להימנע מהמבטים  של ההודים, וגם אם משתדלים שלא ללבוש חשוף, זה לא תמיד עוזר. בתחנת רכבת עמוסה במיוחד לדוגמא, המבטים עלולים להפוך לצביטות. וכדי להימנע מכך מומלץ לנשים מטיילות שלא להסתובב לבד ובטח שלא בלילה בשום מקום שהוא.

מגע בנשים
לצערנו, מקרים בהם מקומיים "שולחים ידיים" לעבר בנות ישראל הם כמעט עניין שבשגרה.
עצתנו לכן מאיתנו, בנות האתר הן פשוטות:

במקרה של בהיה בכן – החזירו מבט קשוח וכועס במיוחד! המטריד יבין עם מי יש לו עסק, ישפיל מבטו ויעלם מהאופק.
במקרה של "שליחת ידיים" – הרימו קול זעקה זועם באויר! הצגה שכזו עושה את העבודה והמטריד נעלב ונעלם. גם המקומיים הסובבים אותו יגבו אתכן ויעיפו אותו מדרככן.

 

סמים בהודו

אם נרצה או לא, סמים מהווים מוקד משיכה מרכזי למטיילים צעירים בהודו בשנים האחרונות. התפישה הרווחת היא שסמים נמצאים בשפע ובזול, וכי הם חוקיים על כל צורותיהם בתת-היבשת הודו. תפישה זו שגויה, והאכיפה על שימוש בסמים בהודו מתגברת בשנים האחרונות. במקרה הטוב מטיילים שנתפסו משתמשים או נושאים סמים, שילמו קנס כספי לא קטן (בקשיש בהינדי=גם שוחד), אך במקרים לא מעטים מסיימים מבקרים את טיולם מאחורי סורג ובריח.

 

בריאות

בריאותכם בטיול תלויה בעיקר בהכנות לפני הנסיעה (ביצוע כל החיסונים הנדרשים). תוכלו להתכונן לנסיעה במרפאות המטיילים השונות בארץ.

 

בטיול עצמו-

השמרו ממקורות מזון לא ידועים, ושנו את תפריטכם בהדרגה (תנו לגוף להתרגל למטבח ההודי). אל תשתו מים שאינם מינרליים (מומלץ גם לא לצחצח שיניים במי ברז). הרפואה המודרנית בהודו מתקדמת למדיי, ותוכלו למצוא רופא כמעט בכל יעד תיירותי. יהיו פעמים שתזדקקו לטיפול רפואי ותתקלו ברפואה האיורוודית (רפואה הודית טבעית). הרפואה הזו מוכרת גם בעולם המערבי, וטיפול באמצעותה לעיתים מוצלח יותר מבשיטות הקונבנציונליות.
 

תמיסה אלכוהולית לחיטוי הידיים- מומלץ ביותר!
רבים לא יודעים זאת, אך מרבית קלקולי הקיבה שחוטפים החבר'ה בהודו, מקורם לא במזון עצמו, אלא בידיים שלהם שנגעו בכל מני דברים במהלך היום...ולבסוף באוכל ובכלים בהם הם אוכלים. קחו תמיסה מחטא שכזו כבר כאן מהארץ וחטו את הידיים לפני שאתם מתיישבים לאכול!
 

*דר' צ'אולה, מנהל בית החולים איסט-ווסט בדלהי, מדבר אנגלית שוטפת ונותן טיפולים במסגרת הביטוח. ניתן ליצור איתו קשר טלפוני גם אם אתם לא בדלהי והוא ישמח לסייע לכם.

סלולרי: 91-98-11029283+

אוכל בהודו
כמה טיפים שיעשו לכם את הטיול בריא יותר:
 

* מומלץ להמנע מאכילה בדוכני רחוב למיניהם, כיוון שאלה לא נקיים, ועומדים ברחוב וחשופים לזיהום אוויר ולמחלות.

 

* אסור לשתות מי ברז בהודו, וכדי לבדוק כשאתם קונים מים מינליים שפקק הבקבוק סגור ארמטית ולא חצי פתוח – כי אולי מילאו אותו מי ברז.

 

* הצטיידו בכדורים לטיהור מים לפני הטיסה להודו, עם אתם יוצאים לטראקים יתכן וזו תיהיה הברירה היחידה שלכם והדרך הבטוחה לשתות מים.

 

* מומלץ לבחור בקבוקי מים מינליים של חברה מוכרת כמו "Kingfisher" (התווית בצבע כחול עם תמונה של ציפור הקינג פישר הלאומית עליה).

 

* לפני נסיעה ארוכה ברכבת או באוטובוס כדאי להביא מראש כמה בקבוקי מים מינליים, (או להביא כדורים מטהרי מים). לעיתים לא תוכלו לרכוש בדרך מים מינליים מוכרים, ואתם עלולים להיתקל במים מינליים בטעם נוראי וקיים ספק רב אם אכן מדובר במים מינרלים.

  

* במקומות נידחים, אם כבר מצאתם מסעדה שהאוכל בה טעים, טוב ו"נשאר בבטן", שיקלו לאמץ אותה להמשך שהייתכם במקום.