עוד על גואטמלה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

גואטמלה - הגעה לגואטמלה

איך להגיע לגואטמלה?
 

בטיסה
לגואטמלה אין טיסות ישירות מישראל, אך יש טיסות העוברות דרך ארצות הברית או אירופה. טיסות רבות מגיעות לגואטמלה ממקסיקו וממדינות אחרות במרכז ודרום אמריקה. הטיסות הבינלאומיות נוחתות בעיר הבירה, גואטמלה סיטי ובעיר פלורס.
 

בדרך היבשה
ממקסיקו ניתן להגיע באוטובוס או ברכבת, אך הנסיעה היא מאד ארוכה. מאל סלבדור יש אוטובוסים ישירים לגואטמלה סיטי. מבליז ומהונדורס האוטובוסים עוצרים בגבול ויש לחצות אותו רגלית.
 

בדרך הים
מבליז יש ספינה היוצאת מפונטה גורדה ומגיה לפוארטו באריוס או לליווינגסטון שבגואטמלה. מהונדורס יש גם ספינה שמקשרת בין אומואה וליווינגסטון.

 

 

מעברי גבול ממקסיקו אל גואטמלה:
 

מעבר גבול המקשר בין העיירות פלנקה שבמקסיקו ופלורס בגואטמלה

המעבר קצת מייגע, וע"כ יש אפשרות לקחת תור דרך סוכנויות נסיעות בפלנקה או בפלורס, שחוצה את הגבול,ועולה כ- 45 דולר לאדם.

האפשרות הזולה יותר היא כמובן חצייה באופן עצמאי והמחיר יוצא כ- 25 דולר לאדם.
 

מכיוון מקסיקו- מפלנקה, לוקחים מיניבוס (7 דולר) לעיירת הגבול המקסיקנית: פרונטרה קורוסאל, כאן מחתימים דרכונים, ואז ממשיכים במונית (דולר וחצי) לרציף סירות שעל נהר אוסמסינטה, ועולים על סירה (6-10 דולר, תלוי אם באים קבוצה) לעברו השני של הנהר, השיט לוקח כחצי שעה.

בעיירת הגבול בת'ל שבגואטמלה, מחתימים שוב דרכונים ועולים על אוטובוס קטן שנוסע עד לסנטה הלנה, בקשו ממנו שיוריד אתכם בעיירה פלורס. שימו לב, האוטובוסים שיחכו לכם ליד הגבול ידרשו מחיר גבוה יותר, כדאי לנסות לתפוס אוטובוס ממרכז העיירה.

 

מעבר הגבול  קומיטן (מקסיקו) אל  לה-מסייה (גואטמלה)

מעבר גבול המקשר בין מערב גואטמלה- אגם אטיטלן, וסן קריסטובל במקסיקו.
 

מכיוון מקסיקו  אל גואטמלה - מגיעים מסן קריסטובל ובדרך עוברים בעיירה קומיטן, האוטובוס עוצר בגבול שם מחתימים דרכונים. בין שני הגבולות יש מרחק של כ- 4 ק"מ אותו עוברים באוטובוס או מונית. בסוף מגיעים לעיירת הגבול בגואטמלה לה מסייה (La Mesilla).