עוד על גואטמלה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

גואטמלה - מטבע בגואטמלה

המטבע בו משתמשים בגואטמלה הוא הקאצל (GTQ), אך גם הדולר האמריקאי מאד שימושי וברוב המקומות יקבלו גם אותו.

1 דולר = 7.55 קאצל.

1 שקל = 2.15 קאצל. (נכון לאוקטובר 2010)

 

טרוול צ'קס
בדרך כלל אין בעיה לפדות טרוול צ'קס בגואטמלה. הכי מומלץ לעשות זאת בבנקים.

 

כרטיס אשראי
ברוב המקומות זו לא בעיה למצוא כספומטים שמקבלים כרטיסים בינלאומיים, אך בעיירות ובכפרים הקטנים זה יכול להיות יותר קשה. כרטיסים של מאסטרכארט הם קצת יותר בעייתיים אך ניתן למצוא גם מכונות שמקבלות אותם. כמו כן, ישנם בתי עסק רבים שמקבלים כרטיסי אשראי בינלאומיים ובמיוחד מלונות ומסעדות ברמה גבוהה
 

אזהרה- מטיילים דיווחו שהעתיקו להם את כרטיסי האשראי בזמן משיכת מזומן מכספומט, וגנבו להם ממנו כסף רב! שימרו את השימוש בכספומט למדינות אחרות, ואם אתם חייבים, נסו למשוך כסף עם הכרטיס מהבנק עצמו...
 

מזומן בגואטמלה
ניתן להסתובב גם עם כסף מקומי וגם עם דולרים. תהיה לכם בעיה להמיר כסף אחר ואפילו כסף ממדינות שכנות. אם בכל זאת נתקעתם עם כסף זר, תנסו להמירו במשרדי החלפנות שבנמלי התעופה. בשביל להמיר דולרים הכי כדאי ללכת לבנקים שם תקבלו את השער הכי טוב. גם במשרדי החלפנות תוכלו להמיר את כספכם.
 

אזהרה- כשאתם מושכים כסף מכספומטים היזהרו משודדים. אל תסתובבו עם יותר כסף ממה שאתם צריכים לאותו יום, את היתר תשאירו בכספת במלון.
 

מחירים
המחירים בגואטמלה סבירים מאד. מי שמטייל בתקציב נמוך ובחסכנות יוכל להסתדר כאן עם 10-15 דולר ליום ומי שרוצה להתפנק במלונות יותר נוחים ובארוחות יותר אנינות יצטרך בסביבות ה-25 דולר ליום.
 

מחירים בגואטמלה לדוגמא:

בקבוק מים- 0.80 דולר.

בקבוק בירה- 2 דולר.

חטיף שוקולד- 0.5 דולר.

חולצה למזכרת- 6 דולר.

ארוחה ממוצעת- 6 דולר.

לילה במלון ממוצע- 30 דולר.