עוד על גואטמלה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

גואטמלה - בטיחות בגואטמלה

גואטמלה היא מדינה יפה ותיירותית, עם אטרקציות רבות ומיוחדות. אך עם זאת, המדינה נחשבת למסוכנת בגלל סיבות רבות, כמו נותני שירותים לא אמינים, שודדים אלימים ויחס לא הוגן כלפי התיירים.

 

ספקי שירותים בגואטמלה

ספקי שירותי התיירות בגואטמלה אמינים בדרך כלל , אך  לעיתים חלקם מודעים  לחוסר הידע והנסיון של מטיילים ומנצלים זאת לזכותם. אנשים רבים יגיעו אליכם בטענה שהם מדריכי טיולים/נהגים ויציעו לכם את שירותיהם.

אחרים ינסו לרמות אתכם בכל דבר, וייקחו מכם מחירים מופקעים עד פי 3 מהמחיר המקורי... אפילו באוטובוסים ישנם מחירים מיוחדים לתיירים, ולכן כדאי מאוד לשים לב למחירים שהמקומיים משלמים ולהתעקש לשלם בדיוק את אותו הסכום. 
 

שודדים

מטיילים רבים דיווחו על שודדים אלימים ואכזריים שמסתובבים בגואטמלה. לעולם אל תלכו לבד, ואל תגיעו לרחובות צדדיים וחשוכים. כאשר אתם יוצאים לטיולים רגליים, אל תיקחו הרבה כסף, ובררו לפני היציאה לטיול האם המסלול בטוח להליכה. כדאי תמיד להישאר חלק מקבוצה גדולה ולא להסתובב בשטח לבד.

 

נסיעות פנימיות בגואטמלה

כנראה שתיתקלו בהרבה מקומות שיציעו לכם נסיעות ליעדים מרוחקים, בעיקר ביעדי התיירות המרכזיים. בידקו היטב את כל המקומות לפני שתחליטו דרך מי תיסעו, וודאו עם בעל ההוסטל אם המקום אמין. ישנם חברות נסיעה מפוקפקות, שייקחו אתכם ברכבים ישנים עם נהגים לא זהירים. אל תתפשרו בנושא הבטיחות, ולפעמים עדיף לשלם קצת יותר ולהישאר בטוחים.

 

נסיעת לילה – נסיעת לילה היא אמנם מפתה וגורמת לחיסכון בזמן ובכסף על לינה, אך נחשבת למסוכנת מאוד ולא מומלצת בכלל. השילוב של החשיכה, הכבישים המשובשים ועייפותם של הנהגים שנהגו יום שלם לפני הנסיעה, הופכת את נסיעת הלילה לסכנת חיים אמיתית.

כבר קרו מקרים בעבר של תאונות דרכים מזעזעות או שודדים שתקפו את הרכבים באכזריות. אם בכל זאת תבחרו לנסוע בלילה, עשו זאת דרך חברת אוטובוסים ציבורית מסודרת, שבאופן יחסי תהיה בטוחה יותר.

 

שמירה על ציוד

מטיילים רבים דיווחו כי גנבו להם ציוד אישי כמו מצלמות, נגני MP3 וארנקים. כאשר אתם נוסעים, השאירו את התיקים תמיד עליכם ושימרו עליהם היטב. את הכסף השאירו בחגורת כסף שנמצאת עליכם או בכיס פנימי... באוטובוסים הצפופים ובשווקים הסואנים, שימרו שבעתיים על ציודכם האישי, ואפילו השתדלו לנעול את התיק כדי שאף אחד לא ינצל את ההמולה לגניבה.

אל תשאירו דברים בחדרים, אפילו אם בעל המקום נראה לכם אמין. לפעמים בעלי ההוסטלים עצמם, מנצלים את תמימותם של המטיילים, נכנסים לחדרים וגונבים ציוד יקר. קרו גם מקרים של פריצות ללוקרים וגניבת כסף ודברים יקרים ולכן הישמרו היטב ושיקלו האם כדאי לכם להשאיר ציוד ללא השגחה.