עוד על קוסטה ריקה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

קוסטה ריקה - בטיחות בקוסטה ריקה

קוסטה ריקה נחשבת למדינה ידידותית מאוד לתיירים, ותושביה בדרך כלל מסבירי פנים. עם זאת, ישנן מספר אזהרות שכדי להתייחס אליהן במהלך הביקור.

 

גלישה בקוסטה ריקה

קוסטה ריקה היא יעד פופולארי מאוד עבור גולשים, ומספקת חופי גלישה מהטובים בעולם. שימו לב שהגלים בחלק מהחופים מסוכנים מאוד, ודורשים מקצועיות ומיומנות בתחום הגלישה. לפני היציאה לגלישה, התייעצו עם גולשים ותיקים יותר וודאו שהגלים מתאימים לרמתכם.

 

גנבים

קוסטה ריקה היא מדינה בטוחה יחסית למרכז אמריקה, ומקרי אלימות נדירים  מאוד. אך עם זאת ישנם מקרים רבים של גניבות וכייסים. השתדלו לשמור היטב על הציוד האישי שלכם, במיוחד בנסיעות באוטובוס ובהוסטלים. אל תשאירו ציוד ללא השגחה והיזהרו במקומות צפופים.

 

מוניות

דרך התחבורה העיקרית בין ההוסטלים והתחנות המרכזיות בסן חוזה היא מוניות. הקפידו לעלות תמיד על מוניות מורשות, ואל תתפתו לנהגים פרטיים מפוקפקים.

 

ספורט אתגרי

כאשר תעשו ספורט אתגרי כלשהו, כמו קנופי, ראפטינג, סנפלינג או באנג'י, וודאו היטב שהמקום בטיחותי, והציוד שאתם משתמשים בו תקין. לפעמים עדיף לשלם קצת יותר, ולקבל צוות מקצועי ואמין שישמור על בטחונכם. השתדלו להתייעץ לפני כל פעילות אתגרית עם אנשים מקומיים כמו בעל ההוסטל, כדי להבין האם הפעילות מומלצת ובטיחותית.

 

בריאות
מערכת הבריאות בקוסטה ריקה סבירה, והרמה התברואתית לא רעה במיוחד. המחלה ממנה תצטרכו להיזהר היא קדחת הדנגי, שהתפרצה לאחרונה במחוז לימון בשנת 2007. כאשר אתם מטיילים בג'ונגלים ובחופים הקאריביים, הקפידו להשתמש בתכשיר נגד יתושים והישמרו בהתאם.
אם אתם זקוקים לטיפול רפואי עדיף לעשות זאת באחת הערים הגדולות בבתי חולים מסודרים ולא בכפרים.