עוד על קוסטה ריקה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

קוסטה ריקה

קוסטה ריקה

קוסטה ריקה היא מהפופולאריות במדינות מרכז אמריקה, הן בקרב תרמילאים וזוגות בירח דבש מישראל וגם כמובן ע"י מטיילים מכל העולם ומארה"ב בפרט. קוסטה ריקה מושכת בעיקר בשל שמורות הטבע הרבות שבה וחופי הגלישה הנהדרים.

ב"קוסטה" תראו צמחים, מיני בעלי חיים וציפורים שלא תראו בשום מקום אחר! היא לא זולה במיוחד, עומס התיירים האמריקאים (בעיקר בנובמבר- מאי) עלול לעלות על העצבים לעיתים, אבל הטבע, החופים והאוירה המשכרת עושים את שלהם וכולם בסוף מתאהבים במדינה מיוחדת זו...
 

הטבע של "קוסטה"
כשהספרדים הגיעו לשם לראשונה, הם התרשמו כל כך מאוצרות הטבע הרבים שמצאו בה, ולכן פירוש השם שלה הוא "החוף העשיר". בנוסף למשאבי הטבע, קוסטה ריקה ידועה בפולי הקפה המשובחים שלה, ותעשייה הקפה שלה מכניסה כסף רב לכלכלת המדינה מדי שנה.

קוסטה ריקה שמה דגש רב על שמירה על הטבע, וכרבע משטח המדינה מוגדר כשמורת טבע. שמורות הטבע ברחבי המדינה רבות ומגוונות, ותוכלו ליהנות ממגוון רחב של תופעות טבע, בעלי חיים שונים וצמחייה מעניינת.
 

במהלך הביקור, תוכלו להגיע לאזור הר הגעש ארנל, ולראות התפרצויות לבה בשידור חי, ובאזור טורטוגרו תחזו במחזה הנדיר של הגעת צבי ים לחוף לצורך הטלת ביצים. הפארק הלאומי קורקובדו מציע את אחד הטרקים המפורסמים בעולם במהלכו תפגשו בבעלי חיים נדירים וניתן לומר ששמורת הטבע מנואל אנטוניו מרכזת את כל היופי שבקוסטה ריקה במקום אחד מדהים.

בנוסף לכל האטרקציות תוכלו לעסוק בספורט אתגרי כמו ראפטינג, סנפלינג ובאנג'י מלאי אדרנלין ואחת הפעילויות הפופולאריות היא הקנופי המפורסם – גלישה על כבל מעל יער העננים המדהים במונטוורדה. חוץ מטבע, קוסטה ריקה מציעה גם חופי גלישה מהטובים בעולם, בהם תוכלו לגלוש על הגלים האדירים וליהנות מחיי לילה תוססים בעיירות החוף המדהימות.

אין ספק שחצי האי ניקויה, החופים הפאסיפיים ופורטו וייחו, יספקו את הסחורה עבור כל אוהבי החופים והגלישה. ניתן לומר, שקוסטה ריקה היא גן עדן עבור כל אחד, המציעה הכל מכל, וגורמת לטיול בה להיות בלתי נשכח!!

 

הקפה של קוסטה ריקה
הקפה בקוסטה ריקה נחשב למשובח, וכדאי מאוד לשתות קצת כדי להתרשם מהטעם הנהדר. אם תרצו לקחת הביתה, או להביא למשפחה או החברים, אל תיקנו את הקפה בחנויות מזכרות, אלא עשו זאת בסופרמרקטים.

מחנות גלישה

ישנם חופים רבים המציעים "מחנות גלישה", בהם תלמדו איך לגלוש מהרמה הבסיסית ביותר. כדאי להגיע אליהם ולהעלות לאט את רמת הגלישה שלכם.

 

קנופי

כמעט בכל מקום במדינה יציעו לכם לעשות קנופי. זיכרו שהקנופי שנחשב לטוב בעולם נמצא במונטה ורדה, אל תוותרו עליו...