עוד על סין

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

סין - מסלולי טיול בסין


 

מסלול ה"בק דור" - Back Door 
 

1. Daochang

2. Litang

3. Kangding

4. Chengdu

 

 

הוא כינוי תרמילאים למסלול פופולרי העובר בצ'נגדו למחוז יונאן. ניתן להתחיל אותו מצפון (צ'נגדו) לדרום או ההפך, תלוי בעונתהשנה. המסלול פופולרי במיוחד משום שהוא מציע אלטרנטיבה מעניינת וחוויתית לדרךהמקובלת להגיע מיונאן לצ'נגדו: באוטובוס ישיר. הבק-דור, "הדלת האחורית ליונאן" הוא בעצם מסלולהעובר בין כפר לכפר, כשבכל מקום ניתן ללון ולטייל טיולי יום באזור לפני שממשיכים.הנסיעות הן באוטובוסים מקומיים נוחים. תוואי המסלול יכול להשתנות ע"פ רצונכם, אך זה התוואי הכללי:
 

מיונאן: אפשר לצאת מהעיירות ליג'יאנג, דאלי,ושנגרילה (זונגדיאן), הדילוג הראשון במסלול הוא לעיירה דאוצ'אנג - אין הרבה בעיירה זו מלבד לעובדה שממנה אפשר לצאת לטייל בשמורת טבע מהגדולות והיפות שבאזור, שמורת ידינג. אפשר להגיע משם גם אל אגם לוגו(Lugu lake) ואל שמורת הטבע ג'וזיאגו. משם אל ליטאנג(litang)  עיירה טיבטית מקסימה בלב נוף גבעות ירוקות , אפשרלטייל בין מבני האבן של העיר העתיקה או לבקר במנזר הטיבטי היפה שמעל העיר. משם אל העיירה קנדינג  Kandingוממנה לצ'נגדו.

 

 

מסלול ה"פרינדשיפ הייווי " friendshipH.W

 

1.Lhasa

2. Xigaze \ Shigatze

3. Latze

4. Tingri

5. Katmandu (nepal)1

 

 

"פרדשיפ הייווי", הוא כינוי לדרך היוצאת מטיבט, מלהאסה, אל נפאל. זהו כביש העובד המספר מקומות, שבהם כדאי להישאר: שיגאטסה, העיר השניה בקדושתה ובגודלה בטיבט, אחרי להאסה. בעיר יש מנזר מרשים מאוד ודומה לפוטאלה. משם הדרך עוברת במקום אשר נקרא טינגרי, או ניו-טינגרי Tingeri

זהו כפר קטנטן ומקסים שממנו יוצאים לבייס-קמפ של האוורסט, בג'יפ או ברגל. גם אם לא הולכים משם לטיול אל ההר יש המון מה לראות מסביב, המון כפרים ומישורים מדבריים יפים, אפשר פשוט לשוטט. משם ממשיכים בג'יפ לגבול עם נפאל.

 

הערת הכותב:
אני עצרתי בלפחות 4 מקומות בפריינד-שיפ היווי, נסעתי בטרמפים עם ג'יפים לעיתים באוטובוס (יש אוטובוסים בין המקומות בדרך! צריך לשאול את המקומיים). רוב התיירים וכך גם מומלץ פשוט שוכרים ג'יפ ונהג שייקח אותם לנפאל, כולל כל העצירות שהם רוצים בדרך. הנקודה היא ששני המקומות שהזכרתי הם המרכזיים אך כמובן שאפשר ומומלץ לעצור ללילה בעוד מקומות יפים בדרך, כל אחד והשיקולים שלו... לפני טינגרי ישנה צומת שממנה נוסעים להר קאילש, הר קדוש וידוע ומאוד פופולארי ע"י מטפסים, גם שם אפשר לעשות טרק עם מדריך אל הבייס קמפ.

למידע נוסף:
טיול מאורגן לסין
טיסות לסין