עוד על סין

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

סין - נופש בסין

כשאומרים לאנשים "נופש", חלקם הגדול מדמיין חופשה חלומית בריביירה הצרפתית, בית חלומות בטוסקנה שבאיטליה או שבוע מפנק בלונדון. אחרים יפליגו בדמיונם אל עבר עיירה מרוחקת בקרואטיה או אולי כפר ציורי קטן בבולגריה. לאחרונה, אנשים רבים מגלים את הקסם של סין ובוחרים לנפוש אי שם במרחבים המרתקים שמציע המזרח הרחוק לתייר.
 

סין מגלמת בתוכה ישן וחדש, מסורת לצד חדשנות ותרבות עתיקת יומין מול תרבות עם השפעות מערביות. התרבות הסינית נחשבת לאחת הקדמוניות בעולם, עם שושלות של קיסרויות מפוארות ותורות עתיקות. לכן העושר והשכבות שנערמו עם השנים מציעות לכל תייר שלל אפשרויות, כמו ארכיטקטורה, היסטוריה, תרבות ואומנות.
 

סין- מרחבים עצומים

בחרתם לטייל בסין. בחירה נהדרת, ללא ספק. אך אין זה מספיק. סין, הממוקמת בחלקה המזרחי של אסיה, חולשת על פני מרחבים עצומים. היא נחשבת לשלישית בגודל שטחה ומונה כחמישית מאוכלוסיית העולם (כמליארד בני אדם). בהתחשב בנתון זה, רצוי לבחור באלו אזורים כדאי לטייל, בהתחשב באורכו של הטיול המתוכנן ומה תרצו לגלות בטיולכם.
 

כל אתר תיירות ורשימת המקומות שאסור לפספס בו. בכל הנוגע לסין, יש למשפט הזה חשיבות עליונה, הודות לגודלה של הארץ. הפסקאות הבאות יתנו הצצה לכמה מן המקומות המומלצים, בהתאם ליעד ההתחלתי של הטיול. כלומר, במידה ובחרתם לנפוש בבייג'ין, נסקור את האתרים המצויים בעיר.
 

בייג'ין- עולם ומלואו

בייג'ין היא בירתה של סין. שטחה כ 16,800 ק"מ רבוע. היא משמשת יעד אטרקטיבי לתיירים המגיעים לסין, כיוון שהיא טומנת בחובה רבים מהאתרים הכי מפורסמים בסין, ובעולם בכלל, ביניהם- החומה הסינית, מקדש השמים, כיכר טיינאמן וארמון הקיץ. כלי התחבורה הרווח בעיר הוא אופניים, כך שודאי תתקלו בהם בהמוניהם, ומובן שתוכלו לעשות בהם שימוש בעצמכם.
 

בייג'ין- מקומות שכדאי לראות

העיר האסורה ("הארמון העתיק" בפי המקומיים)- הינה מבנה ארכיטקטוני מרהיב, הנחשב לאתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו. במשך מאות שנים התגוררו בארמון קיסרי סין שונים. המבנה נפרש על פני מאות מטרים ומוקף בחומה גבוהה. המבקרים בו מתפעלים מהמבנה המרשים והעתיק ומהתרבות הסינית הניבטת ממנו.
 

החומה הסינית- החומה הסינית נכללת ברשימה המכובדת של שבעת פלאי תבל. היא נבנתה במשך למעלה מ 2,500 שנה, על פני דורות של קיסרויות. החומה הסינית משמשת מקום עלייה לרגל לתיירים רבים, המנסים לחזות במו עיניהם בחלקים קטנים מכ- 6,000 הק"מ שנבנו על ידי בני האדם.
 

מקדש השמים- המקדש ממוקם בחלקה הדרומי של העיר. הוא מוקף בפארק ירוק ויפהפה, שחושף לעיני התייר את התושבים המקומיים ומנהגיהם. המקדש כולו נבנה על פי תורות עתיקות, כמו- הפאנג שוואי והנמרולוגיה. מקדש השמים שימש מקום פולחן מרכזי עבור הקיסרים השונים. שלושת המבנים המפורסמים במקום הם- מזבח התל העגול, אולם כיפת השמים הקיסרית ואולם התפילה לשנת ברכה.
 

אתרים מומלצים בערים השונות
 

שנחאי

עיר בעלת אופי מודרני יותר, משופעת בגורדי שחקים. כדאי לטייל ברובע העתיק וליהנות מההוואי המסורתי שנשתמר, לבקר בבניין הטלוויזיה ("פניני המזרח") בטיילת הבונד ובמוזיאון שנחאי.
 

שיאן

העיר נחשבת לבירתה הקדומה של סין בתקופת שושלת טאנג, בשיאן החלה דרך המשי המפורסמת, ששימשה כערוץ מסחר. מומלץ לבקר ב"לוחמי הטרה קוטה"- אחוזת הקבר של קיסר סין הראשון. במתחם נמצאו עשרות חיילים חרס עשויים בקפידה, כמו גם סוסים וכרכרות, שעמדו על המשמר במתחם הקבר.
 

גווילין

באזור גווילין תזכו לגלות נופים קסומים של טרסות אורז וגבעות גיר קרסטיות. תוכלו ליהנות גם מנהר הלי הזורם בין הכפרים.

למידע נוסף:
טיול מאורגן לסין
טיסות לסין