עוד על סין

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

סין - טיול לסין

היש בעולם עוד מדינה מיוחדת כמו סין? סין היא מדינה עצומה בשטחה (השלישית בגודלה בעולם) ובמספר האנשים שבה (המדינה בה חיים הכי הרבה אנשים בעולם). ועל אף גודלה, היא נשארת מסתורית ומרוחקת עד עצם היום הזה. זו הסיבה, כנראה, שלא מעט אנשים מעוניינים להגיע לסין ולחקור אותה לעומק.

ואכן, טיול לסין יכול להציע שלל חוויות מרתקות ומפגשים מעניינים, החל מהתרבות הסינית והמסורת הסינית, אשר אינן דומות לשום דבר שאנחנו מכירים במערב, עבור בטבע נשגב ומעורר התפעלות ועד מקומות קדושים ואתרים ארכיאולוגים מסקרנים. וזאת עוד לפני שדיברנו על האוכל הטעים, בעלי החיים המעניינים, הלבוש האופייני, האופי הסיני – ועוד הפתעות רבות שמצפות לכם בעת טיול אל אחת מהתרבויות העתיקות ביותר בעולם.

טיול לסין: איך מתחילים?
עם זאת, אלו המתכננים טיול לסין עשויים להתבלבל מהגודל והמגוון של המקומות והאתרים שבה ולא לדעת איפה להתחיל. ולכן, באמר זה תוכלו למצוא את כל האטרקציות המרכזיות שאף טיול לסין אינו שלם בלעדיהן. מוכנים למסע המרגש בחייכם? קחו עט ונייר, ורשמו לפניכם – כך תוכלו להתחיל לתכנן טיול לסין בקלות.
 

בייג'ינג  - "הבירה הצפונית" של סין היא עיר ענקית המגלמת את ההיסטוריה הנפתלת, המרתקת, ולעתים העקובה מדם של סין. בבייג'ינג תוכלו לסייר בכיכר טיאנאנמן – שבה התרחשו שני מאורעות היסטוריים ראשונים במעלה: הכרזה על הקמת הרפובליקה הסינית על ידי שליט סין מאו צה טונג ב-1949, ומרד הסטודנטים ב-1989, במהלכו התרכזו בכיכר כמיליון איש, אשר דוכא באכזריות על ידי השלטונות.

אתר בעל אופי שונה לחלוטין הוא מקדש השמיים, קומפלקס של מקדש מרהיב, גנים ומבנים נוספים שמעוצב על פי עקרונות הפנג-שואי, ובמשך השנים התקיימו בו טקסים קדושים רבים, שכללו בין היתר תפילות להצלחת יבולים.
 

דבר נוסף שאסור לפספס בכל טיול לסין הוא כמובן העיר האסורה, ארמון הקיסרות שהיה סגור למבקרים חיצוניים במשך שנים רבות, ובו ניתן ללמוד על אורח חייה של משפחת המלוכה הסינית וליהנות מהאדריכלות המסורתית המיוחדת.
 

שיאן– שיאן, בעבר עיר הבירה העתיקה של סין, היא העיר בה נמצא "צבא הטרה-קוטה" המפורסם – קבר תת קרקעי ענק של אחד מקיסר סין ובו אלפי חיילים מחימר, הצבא שעתיד היה להגן על הקיסר לאחר מותו.
 

החומה הסינית– החומה הארוכה והגדולה ביותר בעולם, שנראית אפילו מהחלל, מהווה את שיאו של כל טיול לסין. אורכה של החומה כמעט 9000 ק"מ  (מהעיר שאנהאיגוואן במזרח ועד העיר לופ נור במערב) והיא נבנתה לאורך יותר מ-1500 שנה על ידי קיסרי סין כדי להגיל על המדינה מפני פולשים.
 

שאנגחאי– שאנגחאי היא עיר מודרנית בסגנון מערבי והיא אחת הערים הגדולות בעולם. בשאנגחאי ניתן לראות מבנים מודרניים רבים כמו גורדי שחקים, כמו גם אוניברסיטאות רבות ומרכזי כלכלה ומסחר. עם זאת, בעיר ניתן למצוא גם לא מעט מבנים קולוניאליים עתיקים, שווקים ועוד.
 

גווילין  - גווילין הנאה והמסתורית שוכנת באזור של גבעות גיר משונות המזקדרות אל על ועטופות ירוק. באזור זה יש גם כפרים מסורתיים שניתן לבקר ולהרשם מאורח החיים המיוחד שנשמר בהם עד היום.
 

לקראת טיול בסין: מומלץ לקרוא ולחקור

זו היתה רק הצצה קטנה על קצה המזלג, ויש כמובן עוד מקומות בסין שמומלץ לבקר בהם – ערוץ דילוג הנמר, ליג'יאנג, צ'נגדו, סוז'ו ועוד. אם קיבלתם חשק, זה הזמן להעמיק ולחקור, לבדוק בסוכנויות טיולים, לשמוע הרצאות, לקרוא ספרים ולצפות בתמונות מן הארץ היפהפיה והמרתקת הזו. סין היא חוויה של פעם בחיים שלא כדאי לפספס!

למידע נוסף:
טיול מאורגן לסין
טיסות לסין