עוד על סין

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

סין - טיסות לסין

מחירי כרטיסי הטיסה ליעדים השונים תלוי בכמה פרמטרים. ביניהם- מיקום היעד, מועדי הטיסה, סוג הכרטיסים, חברת התעופה, סוג הטיסה ומועד רכישת הכרטיסים. ככל שתקדימו לרכוש כרטיס, מחירו יהיה נמוך ביחס למחירו בסמוך למועד הטיסה. כמו כן, טיסה שלא בעונה החמה (חודש יולי- אוגוסט וחדשי החגים) תוזיל את עלות הטיסה.

 

טיסות לסין

סין היא מדינה עצומה בגודלה. מעבר לכך, הערים בסין שונות באופיין האחת מן השנייה, ומציעות לתייר חוויות שונות ומראות אחרים. בהתאם לכך, סין משופעת בנמלי תעופה הממוקמים בערים מרכזיות ובחבלי ארץ שונים. כך שאם תרצו להגיע לשנחאי, לא תצטרכו לנחות בבייג'ין, אלא ישירות בשדה התעופה של שנחאי.
 

איך בוחרים חברת תעופה?

ההחלטה באיזו חברת תעופה לטוס מונעת משיקולים רבים. יש כאלה שיעדיפו את החברה הזולה ביותר. יש שיחפשו את החברה שנחשבת לטובה ביותר בנוגע לטיסות לסין. ויש הנאמנים לחברת תעופה אחת ויחידה. ויש שדואגים לנוהלי בטיחות קשוחים. הכל תלוי באופי המטיילים ובאילוצים שלהם.
 

למשל, איש עסקים המנהל קשרי מסחר עם סין ונע על קו ישראל- סין לאורך השנה, יעדיף לטוס בטיסות ישירות ופחות יסתמך על טיסות שכר, מחשש לעיכובים מיותרים. תרמילאים לעומת זאת, שמעדיפים לבזבז את כספם במהלך הטיול ולא על טיסות, יחפשו טיסות זולות ככל האפשר, ולא יהססו לעלות על טיסות שכר. כאמור, סין היא מדינה גדולה. בשונה ממדינות רבות באירופה, לא סביר לעשות "טיול סובב סין" בשבוע ימים. לכן יעדי הטיסה והטיול מותאמים, למשך אורכו של הטיול.

 

יעד פופולארי לטיול  בין שבוע ימים הוא העיר בייג'ין, לדוגמא. בייג'ין, בירת סין, מכילה שלל אטרקציות מפורסמות, כמו- החומה הסינית, העיר האסורה ועוד. מטיילים שבוחרים לעשות טיול בין שלושה שבועות יתחילו במרבית המקרים את טיולם בבייג'ין, משם ימשיכו לשיאן, לשנחאי ולמקומות נוספים.

תרמילאים שטסים לזמן ממושך יכולים לטוס לערים הגדולות או לנוע בין הערים והכפרים המתויירים פחות.

 

עלות טיסה לשבוע - בייג'ין

לפי הנהלים בסין, כל חברת תעופה רשאית להיכנס למדינה רק ממדינת המוצא שלה. זו הסיבה ש "אל על" היא חברת התעופה היחידה בישראל שמפעילה טיסות ישירות לסין.
 

טיסה עם חברות תעופה זרות מחייבות עצירת ביניים במדינה אליה שייכת חברת התעופה. ברוב המקרים, יהיה קשה למצוא טיסה שתצא מיד מיעד הביניים לסין. פירוש הדבר שטיסה בחברות זרות עשויה להוזיל את מחירי הטיסה, אך לא בהכרח; ומנגד יהיה עליכם להמתין בין מספר שעות ויותר בנמל התעופה. זה עלול לגזול זמן יקר מימי הטיול, ומצריך היערכות והתארגנות לשהיה ביעד הביניים.

טיסה ישירה דרך "אל על" תעלה כ-$1,131. הטיסה תארך כ- 9.5 שעות בהלוך וכ- 11 בחזור.
 

טיסה דרך Austrian Airlines תעלה כ- $1,148,עם עצירת ביניים בוינה בהלוך ובחזור, ותכלול המתנה של כ 8-18 שעות המתנה. סה"כ בין 22 ל 32 שעות טיסה בהתאמה.
 

טיסה דרך Swiss  תעלה כ- $1,281, עם עצירת ביניים ציריך למשך כשעה וחצי. משך הטיסה הכולל יארך כ 16 שעות.

חשוב לציין כי מחירי הטיסות הם דינמיים, ועשויים להשתנות בכל יום בהתאם  לגורמים שונים. ביניהם- ביטול טיסות של נוסעים והרצון להוציא מטוסים מלאים מהארץ; עליות ותמורות בשוק הדלק העולמי, גמישות בתאריכי הטיסה וגמישות הכרטיסים (כרטיס סגור לעומת כרטיס פתוח) וכדומה.

שוק התעופה בארץ פתוח יחסית ומאפשר תחרות יפה. כך שתמיד מומלץ לערוך סקרי שוק והשוואת מחירים בין חברות תעופה שונות ובין סוכנויות נסיעות שונות.