עוד על סין

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

סין - פסטיבלים בסין

הפסטיבלים מסודרים ע"פ חודשים, בסדר עולה. למידע על תאריכים מדויקים כדאי להתעדכן באתרי האינטרנט המצורפים.

 

חגיגות ראש השנה הסיני

מיקום: בכל רחבי המדינה

חודש בשנה: סוף ינואר – תחילת פברואר

 

חגיגות ראש השנה בסין הם מהגדולות והמפורסמות בעולם. במהלך האירועים שנמשכים כשלושה ימים תמצאו ברחובות מיליוני סינים חוגגים, מצעדי ענק מרשימים וססגוניים הכוללים ריקודים, דרקונים, תחפושות, ומופעי זיקוקים אדירים. כחודש לפני ראש השנה התושבים מתחילים לפי המסורת בנקיון הבית והכנתו לשנה החדשה. לא תוכלו לפספס את קישוטי הנייר היפים בצבעי אדום וזהב המסמלים שמחה ועושר. בזמן זה, קרובי המשפחה הגרים רחוק עושים דרכם אל המשפחה המארחת, וערב ראש השנה מוקדש לסעודה משפחתית גדולה.

לפי לוח השנה הסיני, כל שנה נקראת בשם אחר (שנת העכבר, שנת הכלב וכו') ומוטיב החגיגות הוא בדרך כלל לפי שמה של השנה חדשה.. במהלך החגיגות, בתי העסק נשארים סגורים, ואם אתם מתכננים לנסוע באוטובוס כדאי מאוד לקנות כרטיס מראש.. למרות שהחגיגות המרכזיות נמשכות שלושה ימים, חגיגות ראש השנה נמשכות כ-15 ימים, שבסיומים נחגג פסטיבל הפנסים.

 

תאריכים:

03/02/2011 – שנת הארנבת

23/01/2012 – שנת הדרקון

 

 

חגיגות ראש השנה בערים הגדולות

למרות שחגיגת ראש השנה בכפר קטן וציורי יכולה להיות חוויה מדהימה, אירועי החג הגדולים והמעניינים ביותר מתקיימים בערים הגדולות. כדאי להתארגן מראש לתקופת החגים ולשריין מקום בבית מלון.

 

חגיגות ראש השנה בשנחאי

שנחאי היא אחת הערים הגדולות בסין, וחגיגות ראש השנה בה הן מהחשובות במדינה. הצבע האדום השולט, בשילוב עם ריקודי הדרקונים המרשימים וזיקוקי הדינור, גורמים לפסטיבל בשנחאי להפוך לחוויה גדולה ובלתי נשכחת. כדאי להגיע למיאוהוי (Miaohui)– "יריד המקדש", בו תוכלו ליהנות ממופעי בידור, ריקודים, דוכנים למכירת עבודות יד ואוכל מקומי טעים...

 

חגיגות ראש השנה בהונג קונג

מיקום: טסים שה טסוי (Tsim Sha Tsui)

 

אם תהיו בהונג קונג במהלך ראש השנה, כדאי לכם מאוד להגיע לחגיגות במחוז טסים שה טסוי. החגיגות המפוארות מציעות מצעדי ענק הכוללים במות, מוסיקה, ריקודים, מופעי בידור, דרקונים, אוכל מקומי ועוד.. בנוסף, אחד המחזות המרהיבים בתקופה זו הוא גורדי השחקים האדירים, שמעוטרים באלפי נורות צבעוניות וסמלים מקומיים וגורמים לאווירה להפוך לשמחה וחגיגית במיוחד. אל תזדרזו לעזוב, כי בסוף היום מחכה לכם תצוגת זיקוקי דינור מרשימה ומרגשת במיוחד...

 

לשכת התיירות בהונג קונג:

כתובת: 9th-11th Floor, Citicorp Centre, 18 Whitfield Rd, North Point, Hong Kong

טלפון: (852) - 2807 6543

פקס: (852) - 2806 0303

אי מייל: info@discoverhongkong.com

אתר: http://www.hkta.org/eng/showtime/mega/cnyc/cny2008.jhtml

 

 

פסטיבל הקרח בבייג'ין

חודש בשנה: סוף ינואר – תחילת פברואר

מיקום: לונגקינג ג'ורג' (Longqing Gorge)– כ-80 קילומטרים מבייג'ין

 

במקביל לחגיגות השנה החדשה, מתקיים בעיר לונגקינג ג'ורג' הקרובה לבייג'ין פסטיבל הקרח המעניין. בפסטיבל מוצגות יצירות אומנות רבות העשויות קרח בצורות, צבעים וגדלים שונים. הפסלים היפים מקושטים על ידי פנסים צבעוניים ונרות, שגורמים להם להיראות מרשימים עוד יותר ומלאי חיים.. הפסטיבל כולל בנוסף לפסלי הקרח דוכנים שונים, מופעי זיקוקי דינור ואווירה שמחה ונעימה..

 

הגעה: באוטובוסים מבייג'ין היוצאים כל שעה.

 

לשכ התיירות בלונגקניג ג'ורג'

טלפון: (86) – 1069191020

פקס: (86) – 1069191422

אי מייל: longqingxia@bjlongqingxia.com.cn

אתר: http://www.bjlongqingxia.com.cn/

 

 

פסטיבל הפנסים – Lantern Festival

חודש בשנה: פברואר – מרץ

מיקום: בכל רחבי המדינה

 

פסטיבל הפנסים מתקיים 15 ימים לאחר יום השנה, ונועל את חגיגות השנה החדשה. ביום הפסטיבל, רחובות סין מתמלאים פנסים בצבעים שונים וצורות מיוחדות, שמאירים את הרחובות בצורה ססגונית ומרשימה. ישנן אמונות ומסורות רבות בקשר לסיבה ההיסטורית לתליית הפנסים, אך דבר אחד בטוח, מדובר במחזה מרשים שלא רואים כל יום..

 

 

יום התזת המים

חודש בשנה: אפריל

מיקום: ג'ינהונג (Jinghong)

 

פסטיבל התזת המים הוא פסטיבל פופולארי מאוד וממש לא שגרתי בן 3 ימים הנחגג על ידי בני קהילת הדאי (Dai)באזור ג'ינהונג הנידח (קרוב לגבול עם לאוס ובורמה). בערב הראשון והרגוע של הפסטיבל תוכלו ליהנות ממוסיקה מקומית הכוללת תיפוף מקצבים שונים וריקודים רבים. ביום השני מתחילה החוויה האמיתית, כאשר פורצת מלחמת מים אדירה, ללא חוקים וללא רחמים, ולא תוכלו לפספס את כמויות המים שמשפריצים איש על רעהו ומרטיבות כל דבר באזור (כדאי להיערך מראש..). היום השלישי רגוע יותר, ובו בסך הכל זורקים אחד על השני שקיות קטנות ממולאות בקטניות. כמו כל פסטיבל סיני שמכבד את עצמו, גם פסטיבל התזת המים מסתיים במופע זיקוקי דינור ענק. לפי המסורת המקומית, מטרת הפסטיבל היא לזכך את הנפש ולהביא מזל, ואי אפשר שלא ליהנות ממנו...

 

 

מירוץ סירות הדרקון בהונג קונג

חודש בשנה: מאי

תאריך: 28/05

מיקום: הונג קונג – נהר שין מון (Shin Mun), שה טין (Sha Tin)

 

במהלך המירוץ מתחרות ביניהן קבוצות שונות מרחבי העולם בשייט בסירות "דרקון". הסירות באורך כ-10 מטרים, בעלות פסלי ראש דרקון מקדימה וזנב מאחור, ומעוטרות ומקושטות בהתאם. על הסירה צוות של כ-20 חותרים, שמתחרים בקבוצות האחרות בעידוד תיפוף תופים ורעש רב... בדומה לפסטיבלים רבים בסין ובעולם, גם למירוץ הסירות זיקה לאירוע היסטורי עתיק... לפי האמונה, במאה השלישית לפני הספירה, אדם בשם קו יואן (Qu Yuan)הטביע את עצמו למוות בנהר, כמחאה כנגד השחיתות הגוברת בקרב ההנהגה. האגדה אומרת שכדי למנוע מהדגים לטרוף את גופו של הגיבור המקומי, תושבי האזור תופפו בפראות בתופים וזרקו אוכל לנהר. זאת הסיבה לכך שתיראו אנשים רבים ניגשים לנהר ומשפריצים מים, כנסיון סמלי להזדהות עם נסיונות המקומיים בתקופה ההיא.

  

 

יום העצמאות

חודש בשנה: אוקטובר

תאריך: 01/10/2008

מיקום: בכל רחבי המדינה

 

למרות גודלה וההיסטוריה המרשימה שלה, סין קיבלה את עצמאותה רק בשנת 1949, כאשר מאו טסה טונג הכריז על הקמת הרפובליקה. חגיגות יום העצמאות נחגגות בדומה למדינות רבות בעולם עם מצעדים גדולים, דוכנים, מופעים, מוסיקה, ריקודים ועוד.. אם תהיו בביג'ין במהלך יום העצמאות, כדאי לכם להגיע לכיכר טיאנאנמן (Tiananmen)שבעיר, בו נערכות החגיגות המרכזיות במדינה.

 

למידע ופרטים נוספים בקשר לאירועים בסין:

לשכת התיירות המרכזית בבייג'ין

כתובת: 9A Jianguomennei Ave, Beijing

 

למידע נוסף:
טיול מאורגן לסין
טיסות לסין