עוד על קמבודיה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

קמבודיה

מקדשי האנגקור, קמבודיה

קמבודיה הנמצאת במרחק קפיצה מתאילנד מהווה יעד פופולארי מאוד בקרב מטיילים שרוצים לראות קצת "המזרח האמיתי" ממש בקירוב לתאילנד. קמבודיה, ביתו של האנגקור וואט המפורסם הפכה ממזמן לאחד מיעדי החובה למטיילים בדרום מזרח אסיה ולא רק בגלל המקדשים... קמבודיה מציעה גם אתרי טבע מרהיבים, חופים בתוליים, נהרות שוצפים, מרחבי אנסוף, יערות נדחים ואוכלוסיה שקטה, יפה, חייכנית ועדינה. תושביה של קמבודיה הקסומים הם פשוט חוויה בפני עצמה!

קמבודיה היא ארץ למודת מלחמות שבשיאן ב- 1976 הושמדה כחמישית מאוכלוסייתה ע"י משטר הקמר רוז'. עדויות למלחמה תוכלו לראות במוזיאונים השונים שבבירה פנום פן ולמעשה בכל מקום בקמבודיה תוכלו להבחין פה ושם בקטועי גפיים, כתוצאה מפיצוץ מוקשים ועינויים שעברו המקומיים במהלך המלחמה.  כעת קמבודיה שקטה ואטרקטיבית לתייר. תהליך "איסוף השברים" של לאחר המלחמה כמעט והסתיים בשנים האחרונות והמדינה צועדת לאט ובזהירות למקום טוב יותר.  כיום מטיילים בה תיירים מכל העולם, אם בטיול עצמאי ואם בצורה מאורגנת עם מדריך.

 

משך הביקור בקמבודיה...רק המקדשים?
המטיילים המבקרים בקמבודיה נחלקים בגדול לשניים:
1. אלו המגיעים מבנגקוק היישר לסיאם ריפ, באוטובוס (נסיעה קשה במיוחד) או בטיסה (יקרה במיוחד), מבקרים במקדשים יומיים שלושה- וחוזרים לבנגקוק.
2. אוכלוסיית מטיילים שניה היא זו המטיילת בכמה ממדינות דרום מזרח אסיה (לאוס, תאילנד, וייטנאם) ומקדישים לקמבודיה כשבועיים ואף שלושה, כולל פנום פן הבירה וחופי סינהוקוויל.

 

יש לציין שקמבודיה אינה יעד "תרמילאי" בלבד. התיירות במדינה התפתחה עם השנים, ובמוקדים העיקריים ובעיקר בסיאם ריפ שבסמוך למקדשים, תוכלו למצוא מגוון רחב של מלונות חדשים ומלונות מפוארים בשלל מחירים ואיכות גבוהה במיוחד. אז נכון, עיר המקדשים האבודה היא חוויה אדירה שנותנת תחושה של "אינדיאנה ג'ונס" ולא תשכחו אותה לעולם, אך אל תפספסו את החוויה הקמבודית המלאה. טיילו בכפרים השונים, הכירו את המקומיים ו"הגדילו ראש"! יש כאן הרבה מה לראות.

וטיפ מאיתנו...
גם בפנום פן וגם בסיאם ריפ ודאי תבחינו (לא תצליחו לפספס) באינספור נהגי ריקשה ממונעת, מן אופנוע שמחוברת לו כרכרה נעימה. קחו יום פנוי, מים וקצת אוכל ובקשו מהנהג שיקח אתכם לטיול באיזור הכפרי שמחוץ לעיר. שם תמצאו את האוכולסיה האמיתית והקסומה של קמבודיה.