עוד על ברזיל

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

ברזיל - עבודה בברזיל

צעירים רבים רוצים לנסוע ולראות את ברזיל אבל מחפשים דרך שתאפשר להם לעמוד בכך מבחינה כלכלית. ישנן מספר עבודות שאפשר לעשות תוך כדי טיול בברזיל ושיוכלו לעזור במימון השהייה במדינה היפיפייה הזו ואולי אפילו לאפשר לכם להישאר קצת יותר זמן ממה שתכננתם מלכתחילה.
 

חשוב לדעת שבניגוד לעבודות המתאימות לצעירים מטיילים באירופה או בארצות הברית, הבעיה העיקרית עם עבודה בברזיל היא השפה. הברזילאים יעדיפו לעבוד תמיד מול אדם שדובר פורטוגזית (או ספרדית בעדיפות שנייה) ורק לאחר מכן להתנהל באנגלית שהיא לא תמיד שפה מדוברת בכל מקום. למרות זאת יש כמה דרכים למצוא עבודה בברזיל ולהתגבר על מכשול השפה.
 

ויזת עבודה? תהליך לא קל!

אם אתם רוצים להוציא ויזת עבודה בברזיל תגלו מהר מאד שמדובר במסע בירוקרטי שלא ייבייש אף אחד במשרד הפנים שלנו. עשרות טפסים למילוי, תעודות לימודים, מכתבי המלצה, חוות דעת חיוביות מאנשים מכובדים למיניהם, תרגום המסמכים על ידי נוטריון וכמה וכמה פגישות עם הפקידים הממשלתיים לא תמיד יניבו לכם הצלחה בקבלת ויזת עבודה בברזיל בעיקר כי מכסת העובדים הזרים נחשבת קטנה יחסית לכל מעסיק. יש דרכים אחרות כמובן למצוא עבודה זמנית בברזיל תוך כדי הטיול.
 

עבודה דרך חברות בבעלות ישראלית

חברות ישראליות לא מעטות מציעות עבודה בברזיל לצעירים אחרי צבא או אחרי תואר ראשון שרוצים לבלות במדינה כמה חודשים או כמה שנים ולעבוד בה. ישנן חברות שמתעסקות בתשתיות חקלאיות, בהייטק או בתקשורת לצד חברות המתעסקות במכירת מוצרים. המוכרות ביותר מבין החברות האלו הן חברות המוכרות מוצרים בעגלות במרכזי קניות בכל רחבי ברזיל.

העבודה הזו כרוכה בדרך כלל בעמידה של כמה שעות במרכז קניות זה או אחר ומכירה של מוצרים שונים – מוצרי קוסמטיקה מים המלח, תמונות, מזכרות ועוד. אם אתם מחפשים עבודה לכמה חודשים כדי להנות מהעיר או מהאיזור בו אתם עובדים, זוהי עבודה מושלמת.
 

הדרכת טיולים ושמרטפות

אחת הדרכים להישאר במדינה ולמצוא עבודה בברזיל היא להציע שירותים שמתקשרים לקהילה היהודית או לתיירות שמגיעה מישראל. משפחות ישראליות שנמצאות בברזיל מחפשות לעיתים בייביסיטריות או מציעות משרת אופר לבחורות ישראליות. הן עושות זאת בין היתר כדי לשמור על העברית של הילדים ומציעות בדרך כלל גם מגורים.
 

מדריכי טיולים שטיילו במשך חודשים ושנים ומכירים את ברזיל היטב יכולים להציע הדרכת טיולים בתוך ברזיל לקבוצות ישראליות. הקהילות היהודיות ממוקמות בדרך כלל בערים גדולות כמו ריו וסאו פאולו, אבל אפשר תמיד לגלות משפחות ישראליות במקומות יותר מיוחדים ומרוחקים. כל מה שצריך הוא לשבת על האינטרנט ולחפש.
 

עבודה בחקלאות

זו אפשרות קצת בעייתית, כי מספר העובדים הזרים שעובדים בחקלאות בברזיל הוא קטן מאד, אבל אם אתם רוצים ללמוד קצת על קטיפת פולי קפה או על קטיף פירות טרופיים תוך כדי הטיול תוכלו למצוא עבודה בברזיל במטעים שנמצאים באיזורים הכפריים. אל תצפו לשכר גבוה ותהיו מוכנים לשכנע את בעל המטע עד שיילחץ לכם את היד וישלח אתכם עם סל לשדה.
 

חיפוש אחר עבודה בברזיל הוא לא חיפוש קל. פנייה לחברות ישראליות שמתעסקות בעבודות בחו"ל לצד שיטוט באינטרנט באתרי הקהילות היהודיות, יכולים להניב אפשרויות לא מעטות. מה שבטוח הוא שמומלץ לקרוא קודם כל על חוקי העבודה, לשמור על הדרכון שלכם קרוב ללב ולהיות עם היד על הדופק. טיפ אחרון: אל תשכחו לנצל את התקופה שלכם בברזיל לראות כמה שיותר, אין דבר שהוא יותר פספוס מלעבוד כל היום ולא להנות מהקסם שהוא ברזיל.