עוד על ברזיל

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

ברזיל - השכרת רכב בברזיל

אין כמו החופש הזה של לנחות במדינה זרה, חדשה ומפתה, להיכנס למכונית שמרגישה כמעט שלך ולצאת אל הכבישים. הרוח בשיער, המוזיקה ברדיו והמפות על הברכיים זו רק קלישאה מהסרטים, אבל בפועל מדובר באפשרות לנהל באופן עצמאי את מסלול הטיול שלך, להישאר בכל מקום שתרצה כמה ימים שאתה רוצה ולהיות מטייל עצמאי לגמרי, עם רכב שלוקח אותך ממקום למקום בכל שעה ביממה.
 

השכרת רכב היא חלק לגיטימי מחבילת השירותים שמזמינים תיירים בכל רחבי העולם וברזיל היא לא שונה ממדינות אחרות במובן הזה. השכרת רכב בברזיל היא עניין משתלם במיוחד, מדובר במדינה גדולה, עם איזורים שונים. להגיע ממקום למקום בתחבורה ציבורית יכולה להיות משימה לא קלה (ומעייפת מאד).
 

חופש תנועה מוחלט

להחלטה להשכיר רכב בברזיל יש שני יתרונות בולטים. היתרון הראשון של השכרת רכב בברזיל טמון בחופש הפעולה שלנו. ברזיל היא כאמור ארץ גדולה מאד ובאמצעות רכב שכור אנחנו יכולים להגיע מעיר לעיר ומאיזור לאיזור בקלות, בלי להסתמך על אוטובוסים, רכבות או טיסות פנים. להגיע למשל מריו דה ז'נרו למפלי האיגואסו על גבול ארגנטינה פשוט יותר עם מכונית מאשר עם כל אמצעי תחבורה אחר.

לקראת אירועי הספורט שצפויים בברזיל בשנים הקרובות שופצו הרבה מהכבישים המהירים והכבישים הבינעירוניים בברזיל, מה שהופך את הנושא של השכרת רכב בברזיל להרבה יותר אטרקטיבי.

 

חסכון כספי גדול וקטן

עוד יתרון של השכרת רכב בברזיל הוא החסכון הכספי. החסכון מתבטא לא רק בעובדה שאנחנו חוסכים את התשלומים לתחבורה הציבורית (ובכל זאת, צריכים למלא דלק), אלא גם בחסכון בהוצאות של לינה, אוכל ושהייה במקומות מסוימים במהלך הטיול. אם אנחנו יכולים לנהוג כל הלילה ולעצור בצד לסנדוויץ' במקום להשכיר חדר במלון ללילה בדרך ליעד מסוים או לאכול במסעדה בדרך, אנחנו חוסכים כסף כאן ועכשיו.
 

חברות השכרת רכב בברזיל

כל חברות ההשכרה הגדולות מפעילות סניפים בערים הגדולות בברזיל. בשדה התעופה הבינלאומי בריו דה ז'נרו ובשדה התעופה בסאו פאולו, אליהם מגיעות טיסות מישראל וטיסות מאירופה ומארצות הברית, אפשר למצוא חברות השכרת רכב בינלאומיות גדולות כמו הרץ, באדג'ט, אוויס ו- Thrifly. בנוסף פועלות בשדות התעופה בברזיל, בערים הגדולות וגם בערים קטנות יחסית חברות קטנות ומקומיות כמו Movidaו-Localiza.
 

לא מומלץ לחכות להגעה לברזיל כדי להשכיר רכב. כדאי ליצור קשר מהארץ, דרך סוכן הנסיעות או באופן עצמאי דרך האינטרנט, עם חברות השכרת רכב בברזיל ולהזמין רכב שיחכה לכם במקום בו אתם נוחתים. הסיבה לכך היא שברזיל מוצפת תיירים כמעט בכל עונות השנה ובעיקר בחודשי השיא – ממרץ ועד סוף הקיץ. לכן מומלץ להתארגן מראש ולא לחכות להפתעות מאכזבות. כך אפשר לבדוק מראש ולא בלחץ את המחירים שמציעות חברות השכרת רכב בברזיל ולהחליט איזו חברה הכי מתאימה למה שאנחנו צריכים.
 

טיפים להשכרה נכונה ובטוחה

הטיפ הראשון והחשוב ביותר הוא להיערך מראש. כאמור כדאי לפנות ולבדוק מחירים של השכרת רכב בברזיל עוד לפני שנוסעים לשדה התעופה ובטח שלפני שנוחתים. העובדה שכל חברות הרכב המוכרות עובדות בברזיל מאפשרת לכם לבחור בחברה מוכרת עם מוניטין וניסיון וכך לצמצם אכזבות ומלכודות מיותרות.
 

כשאתם מזמינים רכב שיחכה לכם בשדה התעופה או בכל מקום אחר, בידקו את האותיות הקטנות: מה כולל הביטוח על השכרת הרכב, האם יש סעיפים מיוחדים שאתם צריכים להכיר, איפה נמצאים מרכזי שירות או תחנות להחזרת הרכב בכל ברזיל, האם יש מוקד טלפוני שפועל 24 שעות ביממה במקרה של תקלה בדרך וכו'. כסו את כל האפשרויות – בעיקר כשמדובר בארץ גדולה ורחבה כמו ברזיל. 
אתרים שותפים:
השכרת רכב בירושלים - עם שלמה סיקסט
השכרת רכב בתל אביב - סניף המסגר של שלמה סיקסט

השכרת רכב - עם שלמה סיקסט