עוד על ברזיל

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

ברזיל - טיסות פנים בברזיל

ברזיל היא מדינה גדולה שהנסיעות בה הן נסיעות ארוכות. המרחקים בין עיר אחת לשנייה לא קטנים ולפעמים כרוכים בנסיעה של שעות בתחבורה הציבורית. אחת הדרכים להגיע ממקום למקום בקלות, כולל לאיזורים כפריים ונידחים יותר של המדינה היא באמצעות טיסות פנים.

העובדה שברזיל היא יעד תיירותי כל כך אהוב, הביאה פריחה בתחום טיסות הפנים ויש הרבה חברות שמציעות אוטובוסים אוויריים ליעדים שונים בדרום ובצפון.
 

טיסות פנים – מה חשוב לדעת?

לפני שנסקור את החברות הבולטות בתחום של טיסות פנים בברזיל הנה כמה דברים שכדאי לדעת. למרות שמדובר בדרך יעילה מאד לנוע ממקום למקום בתוך ברזיל, טיסות פנים הן גם טיסות יקרות יחסית וכדאי להיערך לכך מראש.

אחת הדרכים הטובות ביותר לחסוך בעלויות של טיסות היא לקנות כרטיסיה.

כמעט כל החברות שמציעות טיסות פנים בברזיל מציעות כרטיסיות שכוללות בדרך כלל 5-6 טיסות פנימיות במחיר מוזל. בין הכרטיסיות האטרקטיביות יותר ניתן למצוא את Brazil AirPassשל חברת TAMוכרטיסיית הטיסות של חברת GOl. את הכרטיסייה קונים לפני ההגעה לברזיל, מראש.
 

כדי להפעיל את הכרטיסייה, צריך לתכנן את נתיבי הטיסות מבעוד מועד ולציין את התאריכים לטיסה. הכרטיסייה עולה כמה מאות דולרים אבל היא חוסכת הרבה מאד כסף בטווח הארוך, בעיקר אם מתכוונים לנסוע ליעדים מרוחקים מהערים הגדולות.
 

חברות תעופה גדולות

בברזיל פועלות לא מעט חברות בתחום של טיסות פנים. החברה הגדולה ביותר שמציעה טיסות פנים בברזיל היא חברת TAM. החברה הזו מפעילה הרבה מאד קווים בתוך ברזיל וגם קווים שיוצאים למדינות אחרות בדרום אמריקה וליבשות נוספות. החברה מאפשרת הזמנת טיסות פנים בקלות ובאנגלית דרך אתר האינטרנט וכאמור, יש לה כרטיסיית טיסות מוזלות בתוך ברזיל.
 

חברה מוכרת נוספת היא חברת Varig. החברה הייתה חברה בינלאומית אך בשנים האחרונות ספגה הפסדים והיום היא מציעה בעיקר טיסות פנים. את הטיסות מזמינים דרך אתר של חברה אחרת, חברת GOLשבבעלותה נמצאת Varig. חברת Golעצמה היא חברה חדשה יחסית שיש לה מספר קווי טיסות פנים בברזיל. היא מפעילה גם אתר אינטרנט לרכישת כרטיסים מוזלים.
 

חברות תעופה קטנות

חברות נוספות שפועלות בתוך ברזיל הן חברות Webjet, Pantanal, Azul, OceanAir, Totalו-Puma. רוב החברות האלו מציעות טיסות פנים בברזיל ליעדים ספציפיים או מתמקדות באיזורים מסויימים.

 

חלק מהחברות נחשבות אקסקלוסיביות, במטוסים קטנים ועם שירות VIPוהמחירים בהתאם. חלק אחר מהחברות הקטנות הוא דווקא אטרקטיבי לתייר הממוצע. מומלץ כמובן להיכנס לאתרי האינטרנט, לקרוא ולבצע סקר שוק ולאחר מכן לרכוש טיסות פנים או כרטיסייה לטיסות פנים של חברה מסוימת.

 

בודקים מראש ומשלמים פחות


לכל חברה שמציעה טיסות פנים בברזיל יש תקנון משלה וכללים בכל הקשור להזמנת הטיסות. חלק מהחברות גובות תשלום נוסף על ציוד או מטען גדול, אחרות דורשות הזמנה מראש שבועות לפני הטיסה ויש כאלו שמעלות את המחיר באופן משמעותי אם מזמינים בדקה האחרונה. את כל הדברים האלו כדאי לקחת בחשבון לפני שמזמינים.

 

אז איך עושים את זה נכון?

בודקים אלו חברות מציעות טיסות פנים בברזיל במחירים שמתאימים לתקציב שלכם. אחרי שמצאתם מספר חברות אפשרויות מכינים לוח טיסות לפי היעדים שאתם רוצים להגיע אליהם ולוח הזמנים שקבעתם לעצמכם, מזמינים כרטיסייה של טיסות מוזלות או בודקים מול החברה האם הזמנה מראש של כמות טיסות גדולה תוזיל את המחיר. את כל הבירורים האלו מומלץ לעשות הרבה לפני שאתם מגיעים לברזיל – כך תחסכו זמן, כסף והפתעות מיותרות בדרך ליעד הבא.

 

עוד על ברזיל:
טיסות לברזיל
טיול מאורגן לברזיל